Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: problem ze skrzynią biegów

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Airborne44
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    Alfa Romeo 156 , 1.9 JTD , 2000r., sedan
    Postów
    10

    Domyślnie problem ze skrzynią biegów

    Witam,

    ostatnio pojawił mi się problem ze skrzynią biegów w mojej Alfie ... gdy rano odpalam (a zimno przecież nie jest ) mam problem ze skrzynią ...biegi ciężko wchodzą lub wgl. nie idzie wrzucić biegu, a przy włączaniu wstecznego jest krótki zgrzyt ...
    Gdy jadę w dłuższą trasę i już wszystko się rozgrzeje to biegi elegancko wchodzą.

    Byłem u mechaników ,ale każdy podaje inną przyczynę usterki ... a to skrzynia ...linki , lub sprzęgło ... podają też różne ceny za którą mogliby usunąć usterkę... ostatnio usłyszałem 1200zł (za wymianę sprzęgła etc.) , a nie chcę też się naciąć na duże wydatki może ktoś miał już podobny przypadek ?

    A i jeszcze pytanie techniczne odnośnie sprzęgła ..wcześniej jeździłem co prawda Renault 19 i tam ruch pedału sprzęgła był duży (ale też trudno porównywać oba auta )... a w Alfie jest o wiele krótsze i pytanie czy to usterka czy wszystkie tak mają ?

    Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeśli powtórzyłem wątek ,

    Pozdrawiam
    Abn

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Najpierw radzę sprawdzić poziom oleju w skrzyni.
    Wsteczny nie będzie zgrzytał, jeśli przed włączeniem biegu wciśniesz sprzęgło i chwilę odczekasz.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    A może zalej świeży olej

  4. #4
    artic
    Gość

    Domyślnie

    być może wysprzęglik , w dieslu łatwiejszy do wymiany niż w T.S

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sasza
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Pł‚ock, Poland, Poland
    Auto
    AR Giulia 2.0 Veloce Q2 Ti
    Postów
    272

    Domyślnie

    A ja mam lepszy problem zapieła się piątka i niechce się wypiąć mimo że cofam gałkę, linki się ruszaja, sprzęgło, wysprzęglik, olej w skrzyni wymienione 2 tygodnie temu lol wiec tylko jedno pytanie się nasuwa wtf??
    <-- Mi amore, meravigliosa belladona

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    A może zajączek coś uszkodził?

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar Airborne44
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    Alfa Romeo 156 , 1.9 JTD , 2000r., sedan
    Postów
    10

    Domyślnie

    Witam,

    przyszła zima i mam trochę problemów ze swoją Bellą niestety , może ktoś coś doradzi:

    1. wymieniłem sprzęgło , dwumas jest w bardzo dobrym stanie... pedał sprzęgła jakiś czas miał duży zakres ruchu jednak wydaje mi się, że pedał z czasem opadł co może być tego przyczyną ? (wymiana wysprzęglika dużo chyba tu nie pomoże ?)

    2. podczas gdy były duże mrozy nie miałem, żadnego problemu by auto odpaliło natomiast podczas jazdy w miescie wskaźnik temperatury nawet się nie podniósł powyzej 50 stopni ... przez co nawiew też nie daje ciepła . A po przejechaniu powyżej 30 kilometrów też nie drgnał, dopiero gdy temperatura powietrza osiąga około zera ten problem ustaje.

    3. przed odwilżą znalazłem sie w zaspie gdzie się zakopałem, był problem by wyjechac, koła boksowaly, ale po wyjechaniu zapaliła się kontrolka od ABS-u jak czytałem to prawdopodobnie czujnik ABS-u dostał wilgoci i jest do wymiany ?

    4. zgasły mi tylnie światła przeciwmgłowe, żarówki całe sprawne co z nimi może być nie tak gdzie szukac problemu?

    5. po zimie muszę też zaliczyc wymianę drążków kierowniczyk z końcówkami, polecacie jakieś firmy ? Myślę o zakupie drązków firmy Delphi a końcówek firmy Moog co sądzicie?


    Jak widac tegorocznej zimy nie obyło się bez strat ..mam nadzieję, że juz wiecej fochów nie bedzie ze strony Belli

Podobne wątki

  1. Problem ze skrzynią biegów
    Utworzone przez radoshliv w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 17:54
  2. Problem ze skrzynią biegów 1.8 TS
    Utworzone przez lukass_92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 17:58
  3. [159] Problem ze skrzynią biegów
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 19:31
  4. Problem ze skrzynią biegów.
    Utworzone przez raph w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 14:28
  5. Problem ze skrzynią biegów
    Utworzone przez BART145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-02-2007, 11:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory