Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: Ustawienie Geometri kół tylnych alfa romeo 156

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Po wymianie zawieszenia ZAWSZE jedziemy na zbieżność i geometrie bo zmienia się jakby to nazwać projektoria lotu A jeśli ktoś umie ustawić geometrie bez odpowiednich wartości które są ściśle określone - odpowiedni sprzęt niech da znać chętnie się nauczę

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    witam mam pytanko czy udało się rozwiązać coś z tą zbieżnością, bo ja mam identycznie ustawione koła a katalogowo ustawiona zbieżność według jakiejś tam ksiązki którą mi gościu pokazywał i faktycznie ustawił mi z przodu 0minut a z tyłu 28 minut tylko coś mi się wydaję, że powinienem mieć z tyłu -1minuta tak?

    koła na stalowych felgach wyglądały tak że góra kół ucieka do środka, a po przełożeniu na alofelgi z letnimi oponami nie ma już tego wykrzywienia kół, tak jak by były prosto... nie wiem o co biega ale dziwna sprawa
    Ostatnio edytowane przez marcinq24 ; 30-04-2012 o 12:31

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomekono
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2.5 V6 1997 rok
    Postów
    335

    Domyślnie

    sorki że odkopuje temat, dziś ustawialem zbieżność , mam seryjne sprężyny, z tyłu nowe amortyzatory bilstein b4 , i gość powiedział że normalnie to 1 minuta powinno byc pochylenie, a u mnie wyszło 2 z groszami, powiedział ze tak ma byc , prawda to ?

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domino
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Dzietrzkowice |EWE XXXX|
    Auto
    AR 155 & AR Crosswagon
    Postów
    208

    Domyślnie

    Pochylenie kół tylnych 2 minuty z groszami to dużo za mało. Jeśli natomiast masz na myśli dwa stopnie z groszami, to jest faktycznie dużo. Fabryka przewidziała 0 st 53 min lub 1 st 27 min. Wartości które zmierzono w Twoim wozie wskazują na zużyte mocowanie amortyzatora np. górne, zużyty amortyzator (Ciebie nie dotyczy), wyeksploatowaną lub pękniętą sprężynę.
    AR 155 1.7 TS '95 & AR 156 SW 1.9 16v JTD '03

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomekono
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2.5 V6 1997 rok
    Postów
    335

    Domyślnie

    no na john bean pokazywalo - 2.28 np ale jaka jednostka to nie pamietam , sprężyny używki włożyłem , może temu tak , poprzednio miałem sprezyny noviteca -4cm to mi zlizało od środka tylne opony, ale pochylenie tylnych opon wtedy " na oko " nawet było sporo wieksze

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domino
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Dzietrzkowice |EWE XXXX|
    Auto
    AR 155 & AR Crosswagon
    Postów
    208

    Domyślnie

    Na pewno chodzi o stopnie. Jeśli oba koła mają zbliżone pochylenie, auto jeździ dobrze, obserwuj zużycie tylnych opon. W razie jakby darło od środka pozostaje zwiększenie zbieżności kół tylnych. Wtedy bieżnik będzie się zużywał szybciej, ale bardziej równomiernie.
    AR 155 1.7 TS '95 & AR 156 SW 1.9 16v JTD '03

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Ale w twkim ustawieniu auto może myszkować tyłem na dziurach lub śliskim. Jeśli pomimo duzego pochylenia kół auto dobrze zachowuje się na drodze, to narazie nic nie ruszaj i obserwuj zużycie tylnych opon. U mnie mechanik po prostu zrobił "fasolki" w otworach w mocowaniu amortyzatorów do zwrotnicy i w ten sposób "poprawił" kąt pochylenia kół (też miałem powyżej 2 stopni, przy nowych amortyzatorach i mocowaniach).
    Pozdrawiam - Brt

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Mistrzowie, jeśli ktoś ma zawieszenie sportpackowe i dodatkowo już zmęczone lekko sprężyny to kąty się zwiększą. Generalnie im niżej zawias w stosunku do serii, tym większy kąt pochylenia koła. Ma to swoje plusy, do minusów zaliczamy właśnie szybsze zużycie bieżnika po wewnętrznej stronie opony.

    Analogicznie - NIGDY nie wymieniamy pojedynczego wahacza poprzecznego jeśli jest wyeksploatowany. Będzie to skutkowało tym, że nie da się osiągnąć tych samych kątów z obu stron auta. Wymieniamy zawsze cztery, a przynajmniej dwa po przeciwnych stronach.

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domino
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Dzietrzkowice |EWE XXXX|
    Auto
    AR 155 & AR Crosswagon
    Postów
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Mistrzowie, jeśli ktoś ma zawieszenie sportpackowe i dodatkowo już zmęczone lekko sprężyny to kąty się zwiększą. Generalnie im niżej zawias w stosunku do serii, tym większy kąt pochylenia koła.
    Nikt tego nie neguje, taki urok McPhersona.

    Cytat Napisał Brt Zobacz post
    U mnie mechanik po prostu zrobił "fasolki" w otworach w mocowaniu amortyzatorów do zwrotnicy i w ten sposób "poprawił" kąt pochylenia kół
    Jak najbardziej trafna uwaga.
    Ostatnio edytowane przez Domino ; 18-01-2013 o 18:41
    AR 155 1.7 TS '95 & AR 156 SW 1.9 16v JTD '03

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Generalnie jestem przeciwny takiej "rzeźbie", ale kurcze nei było sie kompletnie czego czepić w zawieszeniu. Mechanik chciał poszukać śrub z mimośrodem, które pozwalają na podobny manewr bez mechanicznej ingerencji, ale nie ma na rynku śrub o wynmaganych wymiarach. W związku z tym decyzja zapadła i dobrze, bo zachowanie auta wróciło do normy i mam nadzieję, że zużycie opon też będzie prawidłowe.
    Pozdrawiam - Brt

Podobne wątki

  1. Złącze, wtyk lamp tylnych Alfa Romeo 147
    Utworzone przez zip.pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 19:25
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 20:38
  3. Alfa Romeo 75 2.0 TS Ustawienie przepływomierza
    Utworzone przez ryry w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 22:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory