Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: [156] 1.8TS Falujące obroty

  1. #1
    Tomek_156_
    Gość

    Domyślnie [156] 1.8TS Falujące obroty

    Witajcie!
    Jestem tu nowy, choć od dłuższego czasu śledzę to forum. Pomykam sobie bellą 156 1.8 TS 2000 kupioną w komisie... Nawiązując do tematu:
    Koledzy i koleżanki, mój problem objawiał się falującymi obrotami w zakresie ok 700-1300, oraz kompletnym brakiem mocy! Po wielokrotnym czytaniu podobnych tematów postanowiłem wymienić przepływomierz, zrobiłem to 2 godziny temu i efekt jest rzeczywiści niesamowity, bowiem pierwszy raz auto kręci się powyżej 3500 tys obrotów, natomiast poważny problem mam z falującymi obrotami, które nie ustąpiły..Myślałem już o silniczku krokowym, ale jak się dowiedzialem on nie ma nic wspólnego z falującymi obrotami, no i oczywiście pod[pinałem go pod komputer... i poza skasowanymi 150 złotymi nic się nie dowiedziałem tyle tylko, że "jakiś błąd z sondą lambdą", że niby podaje za bogata mieszankę.... Od razu mówię, że nie wymieniłem jej, bo nie zaufałem temu mechanikowi i nie chcę wymieniać wszystkiego po kolei, bo o ile dobrze przeczytałem to może to być krokowiec, odma, przepustnica, itd.. a nie mam pojęcia o silniku i nie chciałbym w nim grzebać, no chyba, że coś w stylu wymianie przepływki(dzięki tym forum okazało się to banalne nawet dla laika).
    Wobec powyższego proszę o porady, a jeśli ktoś mógłby zaoferować kogoś (mechanika z komputerkiem) ze sląska, to też byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam,
    Tomek

  2. #2
    Kamil_WR
    Gość

    Domyślnie

    Nie dziwię się ,że mu nie zaufałeś bo jeśli tylko za wrzucenie na kompa i skasowanie błedów wziął 150zł to niezły macher , normalnie taka usługa kosztuje 50 zł.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Sprawdż dokładnie dolot powietrza,czy gdzieś nie bierze lewego.Dokładnie obejrzyj gumową rurę dochodząca do przepustnicy,najlepiej ją zdjąć i dokładnie obadać bo oglądanie z grubsza może nic nie dać.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  4. #4
    Tomek_156_
    Gość

    Domyślnie

    Ok to już lecę to sprawdzić póki jeszcze jest jasno, ale czy to może mieć związek z falowaniem?
    P.S. Stojąc przed autem patrząc pod maskę to obejrzeć tę rurę za przepływką czy przed?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_156_
    ale czy to może mieć związek z falowaniem?
    jasne,że tak.

    Oblukaj każdą która doprowadza powietrze a w szczególności rurę łączącą filtr powietrza z przepustnicą.Ona może być popękana między harmonijką.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  6. #6
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Ja także walczyłem z tym problemem do niedawna.Przepustnicę czyściełem i nawet za nią w kolektorze. Bez zmian, co zrozumiełe bo brudu nie było wiele. Na koniec wymieniłem świece i falowanie trochę przestało. Winne zaś okazały sie przewody, w ktorych zaśniedziałe byly styki na cewkach zapłonowych. Krokowiec raczej daruj sobie. W nim nie ma co się zepsuć a tym bardziej nie próbuj go czyscić.
    Swoją drogą to w Alfach naprawdę jest to problem, z którym wiele osob sie boryka.

  7. #7
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    A reset parametrow adaptacyjnych fachowiec za 150 zl zrobił? Pewnie nie. No to skąd komputer ma wiedziec ze masz nową przeplywke? (Zakladam ze przepustnica jest czysta i dolot nie przepuszcza lewego powietrza)

    Jak juz bedziesz bardzo zdesperowany to przyjedz do mnie to podepniemy pod laptopa

    fred

  8. #8
    Tomek_156_
    Gość

    Domyślnie

    Dobre wieści z mojego obozu!
    Garos browar dla Ciebie! Ta harmonijka ma taką dziurę, że palec (środkowy) tam wsadziłem...:/
    Wobec tego poszukuję tej części, jak to się zwie, czego szukać, gdzie znależć?



    P.S. Mam nadzieje, że po wymianie falowanie zniknie...

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_156_
    Ta harmonijka ma taką dziurę, że palec (środkowy) tam wsadziłem...:/
    właśnie te rury w tym miejscu lubią sobie pękać i są przyczyną falowania.Dopóki nie kupisz nowej to sobie obklej rurę szeroką taśmą klejącą,nie będzie ładnie ale pomoże.

    Mam nadzieje, że po wymianie falowanie zniknie...
    napewno

    Cieszę się iż mogłem pomóc.
    Pozdrawiam.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  10. #10
    Tomek_156_
    Gość

    Domyślnie

    Powiedz jeszce tylko jak to się fachowo nazywa, żeby poszukać...
    Pozdrawiam
    Tomek

Podobne wątki

  1. [156] Falujące obroty
    Utworzone przez piter_alfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 18:28
  2. [164] Falujące obroty
    Utworzone przez jary17 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 13:53
  3. Falujące obroty V6
    Utworzone przez jendger w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-01-2014, 16:28
  4. [146] falujące obroty
    Utworzone przez Sylweksko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 21:54
  5. [145] Falujące obroty
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 14:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory