Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Temat: Temat rzeka - przygasanie V6

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie Temat rzeka - przygasanie V6

    Po pierwsze proszę o czynny udział w temacie i wpisywanie nawet najdziwniejszych propozycji pozbycia się tego badziewia. Przechodzę do sedna.

    Mamy piękną V6 pracującą dosyć nerwowo na wolnych obrotach. rzekomo jest to wina nie równych portek wydechowych.
    Problem polega w tym, że obroty przy wysprzęglaniu, dojrzdzaniu do skrzyżowania obroty zamiast zatrzymać się na właściwym poziomie spadają poniżej, czasami potrafi zdarzyć się, że nawet zgaśnie silnik. Nie ma reguły kiedy to się stanie czy na zimnym czy na ciepłym silniku. Również dzieje się to dosyć rzadko, ale jest to naprawdę uciążliwe. Co zrobiłem, żeby pozbyć się tego, ale bez skutecznie?

    - wymiana świec
    - nowa przepływka
    - nowa sonda
    - czyszczenie przepustnicy
    - sprawdzenie zawory przy kolektorze ssącym (tego połączonego z odmą olejową)
    - cewki sprawdzone, 1 wymieniona.

    Rozrząd jest ustawiony poprawnie. Na komputerze nie ma żadnego błędu. Dolot powietrza w 100% szczelny.

    Moje obecne przypuszczenia:
    - tłumik drgań wydechu w rozsypce
    - zagięte portki na wysokości miski olejowej
    - czujnik pedału sprzęgła

    Czekam na wasze posty, mam nadzieje, że wspólnie dojdziemy w czym rzecz.
    Ostatnio edytowane przez ExO ; 26-03-2012 o 11:36

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Czujnik pedału bym najpierw sprawdził i szczelność dolotu ewentualnie filtr powietrza. Miałem tak samo gdy była szpara na deklu od filtra. Zmieniłem to wraz z filtrem i teraz spokój.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Czujnik pedału bym najpierw sprawdził i szczelność dolotu ewentualnie filtr powietrza. Miałem tak samo gdy była szpara na deklu od filtra. Zmieniłem to wraz z filtrem i teraz spokój.
    Filtr powietrza w tym tygodniu będzie zmieniony na K&N mimo, że jeszcze w miarę wygląda. Mówisz, że nieszczelność była na tej nie dużej okrągłej pokrywie filtra?

    Za co jest odpowiedzialny teoretycznie ten czujnik? Przekopując forum dowiedziałem się, że jeżeli nie mam tempomatu tak naprawdę jest nie potrzebny, chociaż wątpię w bezmyślność jego montowania.

  4. #4
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    U mnie problem wystepuje tylko na zimnym silniku. Pierwszy dojazd do swiatel i obroty spadają do 500 i silnik wyciaga je. I tak az do zagrzania wtedy obroty moze niezauwazalnie spadną przy wysprzeglaniu . Miałem problem z cewkami i nadal mam, może to w tym kierunku trzeba iść?

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Właśnie, zapomniałem dodać, że cewki zostały sprawdzone (wszystkie 6) 1 podejrzana wymieniona.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał ExO Zobacz post
    Filtr powietrza w tym tygodniu będzie zmieniony na K&N mimo, że jeszcze w miarę wygląda. Mówisz, że nieszczelność była na tej nie dużej okrągłej pokrywie filtra?

    Za co jest odpowiedzialny teoretycznie ten czujnik? Przekopując forum dowiedziałem się, że jeżeli nie mam tempomatu tak naprawdę jest nie potrzebny, chociaż wątpię w bezmyślność jego montowania.
    Czujnik jest potrzebny w każdej wersji. On właśnie daje sygnał do zmiany mieszanki. Przy hamowaniu biegami lub jeździe bez wciśniętego gazu masz inną mieszankę niż podczas jazdy na luzie i sprzęgle gdy silnika nie napędza skrzynia. To tak w dużym uproszczeniu podałem.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Komputer nie pokarze ci źle ustawionego rozrządu.
    Sam go sprawdzales ? miałeś odpowiednie blokady ? mam na myśli coś co leży jak powinno bo tu nie wystarczy mieć blokady tylko wystarczy mieć dobre blokady.
    wszystkie znaki na niebie wskazują właśnie to i naprawdę sprawdził bym to na twoim miejscu raz jeszcze.
    Pozatym pytanie. odkąd auto jest w twoich rękach to było kiedyś dobrze ?
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Przygasanie przy dojezdzaniu nie jest raczej wina rozrzadu bo mialem ustawiany na oryginalach,zamiennikach i na wszystkich sie to dzialo co jakis czas. Mi to wyglada na lewe powietrze lapane do ukladu dolotowgo... trzeba szukac przynajmniej potomni beda mieli problem z glowy ;]
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    górna część dolotu jest cała. W tym tygodniu bede wymieniał filtr więc obadam też dół, ale wydaje mi się, że takie przygasanie miałoby miejsce jeżeli dolot byłby rozszczelniony na odcinku przepustnica przepływka a nie przepływka chyt powietrza.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    masz 3 weze wychodzace z puszki na ktorych tez moze byc nieszczelnosc... wiec powodzenia w szukaniu ;]
    Genetics makes the champions, want to compare?!

Podobne wątki

  1. Temat rzeka #2, gdzie tankujecie??
    Utworzone przez palchon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 08:47
  2. Temat Rzeka Co Robic???
    Utworzone przez ramzesss3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 08:34
  3. Temat Rzeka Temperatura co może być nie tak
    Utworzone przez Scoobany w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 17:56
  4. Temat rzeka-problem z automatem 3.0
    Utworzone przez zgrad w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 09:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory