Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Chwilowy spadek, zanik mocy, przyduszenie, mini dziura w przyśpieszeniu 1.9 JTD 16V

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie Chwilowy spadek, zanik mocy, przyduszenie, mini dziura w przyśpieszeniu 1.9 JTD 16V

    Powitać!


    Mam mały problemik. Objaw prawie nie zauważalny, ale nie wierzę, że sam się naprawi, tylko pewnie pogorszy, więc trzeba zlokalizować przyczynę...


    Jadąc normalnie, przyśpieszając żwawo nic się nie dzieje, powiedzmy gaz do 3/4 i jest ok.

    W momencie dodania gazu do ziemi, jedynka ok, dwójka ok, trójka w okolicach 3 tyś półsekundowa pauza, po tym dalej ciągnie. Najbardziej odczuwalne na czwórce. Rozpędzam się od 1800 obrotów, gaz w ziemię, łapie turbo i okolice 2200 tyś chwilowa dziura, do sekundy góra i dalej ciągnie. Czasami na czwórce, gaz oczywiście do ziemi, od 2200 wskoczy naraz raptownie do 2500 obrotów, następnie pauza na pół sekundy, spadają obroty pod 2200 - 2300 i dalej ciągnie. Dzieje się to tylko po dodaniu gazu do ziemi.

    Sprawdziłem od razu rurki od podciśnienia, wyglądają na dobre, zero ubytków, wyciągnąłem EGR (niedawno czyściłem i dokładałem uszczelkę) miał trochę sadzy, ale działał płynnie, przyczyściłem go i tak, wyjąłem overboost, rozebrałem, zero brudu, drożny, wszystko chodzi jak powinno. Tutaj rozkładam ręce...


    Ma ktoś pomysł co to może być?


    Myślę ewentualnie nad zapieczonymi łopatkami zmiennej geometrii, może wyciągnę turbo i przeczyszczę łopatki? Zastanawiam się także nad kupnem interfejsu/kabelka i diagnozy, chociaż nie wiem czy to w czymś pomoże.


    Liczę na Was poradźcie coś
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino20 Zobacz post
    Myślę ewentualnie nad zapieczonymi łopatkami zmiennej geometrii, może wyciągnę turbo i przeczyszczę łopatki? Zastanawiam się także nad kupnem interfejsu/kabelka i diagnozy, chociaż nie wiem czy to w czymś pomoże.
    Tylko ostrożnie z łapą tam gdzie grucha dochodzi (gdyby coś cię naszło), bo już jedna osoba na forum chyba 2 tygodnie temu już ją złamała bo chciała na siłę rozruszać...

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    Z czyszczeniem turbiny to wolałbym się wstrzymać, ale jak nic innego nie wyjdzie to trzeba będzie...
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Saab 900 LPT classic & BMW 318d F30
    Postów
    212

    Domyślnie

    A czujnik ciśnienia doładowania został wyczyszczony? Ten przy kolektorze dolotowym. Również warto wyczyścić kolektor w miarę możliwości.
    Rurki warto wymienić nawet jak nie wyglądają na popękane. Po kilku latach lubią pękać w miejscach mało widocznych np. od drugiej strony lub przy łączeniach.
    Najlepiej podpiąć i zdiagnozować. Na pewno są jakieś błędy które pomogą znaleźć przyczynę.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino20 Zobacz post
    Czasami na czwórce, gaz oczywiście do ziemi, od 2200 wskoczy naraz raptownie do 2500 obrotów, następnie pauza na pół sekundy, spadają obroty pod 2200 - 2300 i dalej ciągnie.
    A sprzęgło Ci się nie ślizga?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    Sprzęgło sie nie ślizga czujnik ciśnienia doładowania nie został wyczyszczony, będę musiał się nim zająć. Kolektor niedawno czyszczony dokładnie. Co do rurek to powiedźcie mi chyba nie muszę iść do kochanego ASO, w motoryzacyjnym mogę kupić takie rurki? Wymieniłbym je także.
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jose156
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    była AR 156 1.9 16v JTD M-jet 2003, obecnie 307SW 2008
    Postów
    68

    Domyślnie

    Z tym czujnikiem ciśnienia doładowania to uważaj, przedmuchaj go sprężonym powietrzem, nie myj w benzynie bo bardzo łatwo go można uszkodzic.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino20 Zobacz post
    Co do rurek to powiedźcie mi chyba nie muszę iść do kochanego ASO, w motoryzacyjnym mogę kupić takie rurki? Wymieniłbym je także.
    Nie musisz.
    Ja znalazłem pod nazwą "wężyk przelewowy" w pierwszym motoryzacyjnym jaki odwiedziłem.

    Cytat Napisał jose156 Zobacz post
    Z tym czujnikiem ciśnienia doładowania to uważaj, przedmuchaj go sprężonym powietrzem, nie myj w benzynie bo bardzo łatwo go można uszkodzic.
    Nie prawda. Od benzyny nic się nie uszkodzi- miękki pędzelek i naprzód.
    Ostatnio edytowane przez mac!ek ; 31-03-2012 o 09:22

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac!ek Zobacz post
    Nie musisz.

    Nie prawda.
    ja juz dajesz takie rady, to daj jakies argumenty ja np wymoczylem ten czujnik w benzynie bo byl tak przerazliwie zalepiony tym oleistym syfem ze musialbym chyba jakies dmuchawy niczym z silnika odrzutowego uzyc aby ten syf zdmuchalo

    a w podwieszonym temacie dot. bledu MCSF jest wszystko na tacy jakie rurki srednica etc

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Co do rurek podciśnienia - sam się zastanawiam nad wymianą na takie:
    http://allegro.pl/listing.php/search...a+podcisnienia

    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. ALFA 156 1.9 JTD chwilowy spadek mocy
    Utworzone przez bezel_ek w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-03-2017, 22:23
  2. chwilowy spadek mocy. Pomocy
    Utworzone przez batmanex14 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 18:11
  3. Chwilowy zanik mocy przy spokojnej jeździe
    Utworzone przez kolekszy w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2012, 07:32
  4. chwilowy spadek obrotów do 0 i marchewka [!?]
    Utworzone przez hemicuda w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-02-2010, 18:53
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 16:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory