Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa 156 2.0 JTS TI FL ~2004 pare pytań

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie Alfa 156 2.0 JTS TI FL ~2004 pare pytań

    Robię lekkie rozeznanie rynku..

    Będę wdzięczny jak ktoś pomoże mi z paroma faktami..

    Jestem w większym bądź mniejszym stopniu zainteresowany taką 156 jak wyżej w temacie..

    i tu moje pytanka..

    Czym różni się 2.0 JTS od 2.0 TS ?

    w budowie, eksploatacji, w pracy (kulturze prace), wytrzymałości, skrzynia ?

    Następnie
    Pakiet TI w takiej Alfie to konkretnie daje mi:

    Kierownicę z tymi wstawkami 3 jak GTA i trochę innym kształtem
    Skóry TI czarne z czerwoną nicią
    Felgi 17" TI
    Progi sportpack
    Logo TI w różnych miejscach (gdzie?)

    Coś pominąłem?
    Zawieszenie, hamulce, coś innego?

    Czy 156 po lifcie zawieszenie rózni się od zawieszenia w mojej 147 sprzed liftu ? czy ta sama konstrukcja i bolączki?

    Wydech w JTS ? to samo? ile katów, sond lambda ?

    Xenony i spryski to standard w każdej TI raczej? to jest xenon czy bixenon tak na marginesie ?

    Komputer pokładowy w JTS jest jakiś ciekawszy niż w TS, np pokazuje ilość oleju jak w JTD (chyba) ?

    Sorry za natłok pytań ;D i że sam trochę nie poszukałem.. ale liczę znajdzie się tu posiadacz takowej sztuki i poprostu będzie wiedział..

    Mile widziana każda odpowiedź..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pedro
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    WL?ocL?awek, Poland
    Auto
    CharlesNapOB
    Postów
    147

    Domyślnie

    Podstawowa roznica-JTS ma bezposredni wtrysk paliwa i po jednej swiecy na cylinder w przypadku TSa to sa 2 szt. na cylinder

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    No dobra.. w sumie o świecach wiedziałem.. o wtrysku nie.. a pytanie JTS też ma wariator ? i te prawie zmienne fazy jak w TS dzięki temu wariatorowi ?

    Ile katów jest w wydechu, sond ?

    Czy JTS też ma takie jazdy z rozrządem że trzeba idealnie pilnować jak w TS? czy troszkę bezpieczniej?

    Paliwożerność, olejożerność ?

    Skrzynia biegów jest tylko 5 biegowa, czyli Q2 nie ma ?
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pedro
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    WL?ocL?awek, Poland
    Auto
    CharlesNapOB
    Postów
    147

    Domyślnie

    mechanikiem nie jestem,ale z rozrzadem zartow nie ma,mi strzelil w dniu kupna w drodze do domu,3 tysia plus tysiaczek za robotke poszlooooooo--srednie spalanie(miasto/trasa-10.8) no i oleju pilnowac trzeba,coby max byl i jeszcze zacytuje za Auto Swiatem
    "Warto o tym pamiętać, bo koszt wymiany nie jest duży, np. w przypadku 2.0 JTS to wydatek ok. 700 zł, a zaniedbanie tej czynności grozi w najlepszym razie naprawą głowicy (2-3 tys. zł poza ASO), natomiast w najgorszym – remontem generalnym. Inne typowe niedomagania silnika 2.0 JTS to usterki wariatora (zamiennika faz rozrządu) i gromadzenie się nagaru na zaworach – typowe dla konstrukcji z wtryskiem bezpośrednim.

    Objawy problemu? Silnik traci moc i zaczyna spalać nadmierną ilość oleju (nawet do 1,5 l/1000 km). Pomaga czyszczenie – zalecane zawsze przy wymianie napędu rozrządu (koszt poza ASO ok. 500 zł). Podczas codziennej eksploatacji nowoczesny, 165-konny silnik (w ofercie od 2002 r.) zapewnia ogromną frajdę z jazdy. Jest zrywny, dynamiczny i cudownie brzmi.

    Spalanie?
    Średnie, bliskie 11 l/100 km (dane testowe), nie jest przerażające, ale nowoczesna jednostka z wtryskiem bezpośrednim powinna zużywać mniej benzyny – przynajmniej o litr. Uwaga na egzemplarze z przekładnią Selespeed! Te z początku produkcji są awaryjne (naprawa w ASO ok. 8 tys. zł), późniejsze były już dużo trwalsze, ale nadal to rozwiązanie podwyższonego ryzyka."
    Ostatnio edytowane przez Pedro ; 31-03-2012 o 19:18

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    To czyli rozrząd i spalanie i olejożerność to samo co TS..

    Dobra w związku z moją ciekawością zajrzałem do ePERa.. i wynika tam że budowa silnika jest niemal taka sama.. Wałki rozrządu te samo co w 2.0 TS z wariatorem, kolektor ssący ze zmienną geometrią tak samo jak 2.0 TS.. wałki balansujące i cały rozrząd to samo co 2.0 TS..

    Wydech 3 katy, i 3 sondy i dwa tłumiki.. niemalże takie same jak w 2.0 TS.. więc dużych różnic tu nie ma.. tłumiki chyba pasują wymiennie, katy nie pasują wymiennie..

    Także silnikowo już wiem że to to samo.. tak samo trzeba uważać ale frajdy napewno sporo z siebie da

    Z hamulcami przód jest seria.. a tył na fotkach zastanawiam się czy nie jest 276mm jak w GTA ale tu ktoś musiałby potwierdzić czy TI poliftowe miały z tyłu hamulce GTA..

    Teraz pogrzebie nad zawieszeniem czy TI mają jakiś sportpack albo obniżenie czy może stabilizatory grubsze np. od GTA..
    Ostatnio edytowane przez wheelerwasp02 ; 31-03-2012 o 19:32
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS 2004r
    Postów
    67

    Domyślnie

    Muszę Ciebie sprostować. JTS posiada 4 sondy lambda i 2 katalizatory. I raczej nie pasują te z TS'a. Jeśli chodzi o dół silnika to TS jest bazą do JTS.
    Według mnie jak na 2 litry to nie jest źle ze spalaniem... napewno lepiej niż TS. Olej zjada, trzeba pilnować stanu. Co do rozrządu to ja bym nie ryzykował i wymieniał tak jak piszą Nie majątek.

Podobne wątki

  1. Pare pytań V6
    Utworzone przez maniek-doniu w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 20:10
  2. PARE Pytań
    Utworzone przez Kuraczek1992 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 09:42
  3. Pierwsza Alfa 156, pare pytań
    Utworzone przez grabol w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 17:08
  4. Alfa 156 pare pytań od laika..
    Utworzone przez alanwroc w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2007, 18:15
  5. Alfa 75 pare pytań
    Utworzone przez ad_wi w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-04-2007, 18:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory