Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Zakup grupowy dolotów do v6

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar DeadinhollywooD
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT
    Postów
    152

    Domyślnie Zakup grupowy dolotów do v6

    Uściślam wszystko w jednym poście:


    Zbieram chętnych do sprawienia sobie dolotu do silnika V6 w Alfie Romeo 156. Kolega lukaszb, któy już załatwiał nam rozpórki ma możliwość załatwienia wykonania dolotów do silnika. Mianowicie chodzi o to by oryginalny element plastikowy zaczynający się zaraz za przepustnicą a prowadzący do puszki z filtrem powietrza, zastąpić elementem metalowym bez tłumika szmerów, dzięki, któremu uzyskamy lepsze dotlenienie silnika a przy tym ciekawszy dźwięk.





    Jes to zdjęcie poglądowe dlatego, że nasz element będzie spawany z kolanek i rur. Dla łatwiejszego uzmysłowienia sobie co za co wymieniamy poniższy schemat wszystko powinien wytłumaczyć. Power-rura bo tak się zwie tego typu wynalazki zastępować będzie nam elementy zaznaczone czerwonymi kwadratami.





    Rura zatem zastąpi także obudowę przepływomierza i będzie posiadała z boku odpowiednią flansze, żeby można było przepływkę w niej zainstalować.





    Przewidywalny koszt wykonania takiego elementu to około 270 plus koszty wysyłki. Przykładowe zdjęcie wykonania dolotu:





    Istnieje też możliwość wykonania samego kolanka dochodzącego do przepływki zastępującego rurę z tłumikiem szmerów:





    Koszt tego elementu to 200zł plus koszty przesyłki.


    Potrzebne jest minimum 5 chętnych. Jeżeli ktoś jest chętny to zwyczajnie to deklaruje. Ja robię listę. Pod koniec jak zamkniemy listę każdy wpłaca 50zł zaliczki i zaczynamy projekt. lukaszb twierdzi, że sprawa potrwa dwa tgodnie ja bym mu dał nawet 3 bo różnie to bywa i wtedy wpłacamy resztę a on już będzie nam to odsyłał do każdego osobiście. Chętni?
    Ostatnio edytowane przez DeadinhollywooD ; 08-04-2012 o 15:59

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Dla wyjaśnienia wszystkich wątpliwości. Proszę o łopatologiczne stwierdzenie, że ze starej góry dolotu zostaje jedynie kolanko od rpzepustnicy wraz z odmami?

    Skąd pewność, że po takim zabiegu silnik będzie lepiej dotleniony i nie stracimy i tak niskiego dolnego momentu obrotowego?

    Co z gumowa harmonijką? Myślałem, że tłumik szmerów ejst to element przy chwycie powietrza
    Ostatnio edytowane przez ExO ; 08-04-2012 o 20:30

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Ta rura to będzie wyglądała jak na 1 fotce? Cała chromowana,bez śladów spawów, czy raczej tak jak te na fotach poniżej. Bo z tymi spawami nie za ciekawie to wygląda nawet z miejscem na przepływkę. Tak jak kolega wyżej pisze ,czy sprawdziliście jakoś czy dopływ powietrza się zmienił na plus czy tak tylko na oko tak sądzicie>? I kwestia czy będzie takie coś robione do 2.0 TSa>?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Litrowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wawa, Brodnica,Uć górna
    Auto
    156 3.0 v6 Q-DISTINCTIVE sw 04r LUCI DI BOSCO
    Postów
    346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Woland83 Zobacz post
    Ta rura to będzie wyglądała jak na 1 fotce? Cała chromowana,bez śladów spawów, czy raczej tak jak te na fotach poniżej. Bo z tymi spawami nie za ciekawie to wygląda nawet z miejscem na przepływkę. Tak jak kolega wyżej pisze ,czy sprawdziliście jakoś czy dopływ powietrza się zmienił na plus czy tak tylko na oko tak sądzicie>? I kwestia czy będzie takie coś robione do 2.0 TSa>?
    ta 1wsza jest gięta a nie spawana,pozatym za taką kase to za te dwa kolanka i kawałek rury to czemu ta flansza tak z dupy zrobiona miałaby byc ,a przy zwykłym filtrze to raczej bedzie tylko głosniejsze nic wiecej bo jak ma byc jak na fot 2 to nawet ładniejsze nie bedzie jak ori,tyle ode mnie

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Jak dla mnie to zmniejszenie pojemności dolotu tylko negatywnie wpłynie na dolny zakres obrotów i dostępny moment, ale przy końcu obrotomierza może uda si zyskać pojedyńczego konia.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Za 270 zł 1 konia? Jakieś żarty.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Od siebie wtrącę tylko jedno, zachowajcie średnicę przelotu w miejscu w którym będzie siedziała wkładka MAFa jak w ori obudowie MAF, do tego idealnie tak samo głęboko w kanał musi być wsunięta wkładka inaczej będą jajca się działy z odczytem MAF.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    pozbywacie się "tłumika szmerów"? rzekomo ma to poprawić dotlenienie silnika? jak na mój gust pozbędziecie się tylko kilku niutków z dołu..... No ale cóż ....lans i dźwięk +5
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Oferujecie też oklejanie folią carbon, a dla bardziej zamożnych hydrografikę?

    Autodelta dla ubogich

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar lukaszb
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '96 2.0 TS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Witam
    Jako nazwijmy to wykonawca, wtrącę swoje 3 grosze.

    Po pierwsze widzę, że standardowo sieją zament osoby w ogóle nie zainteresowane tematem czyli posiadacze TS. Temat jest o dolotach do V6 i o takich tu rozmawiamy. Czy będą do TS? Pewnie, wystarczy się odezwać do mnie na PW, wysłać zdjęcia lub rysunek techniczny jak to ma wyglądać, ja robię wstępną wycenę i jak pasuje to działamy.

    Kwestia "performance" tego rozwiązania mnie nie interesuje ponieważ dostałem gotowy projekt jak to ma wyglądać i będzie to zrobione tak jak na zdjęciach a czy da 100km czy odejmie 150km to już nie moja sprawa Dla mnie liczy się to, żeby rury wyszły tak jak zamawiający (DeadinhollywooD) sobie to "wymyślił".

    Grzesiek, będzie dokładnie tak jak piszesz. Wszystkie odległości w mafie będą zachowane, tak jak na zdjęciu mojej rury do Gtv.

    Rury będą wykonane z alu lub nierdzewki (kwestia ustalenia z zainteresowanymi) więc będą polerowane a nie chromowane. Jest też możliwość zeszlifowania spawów i zrobienia na gładko ale to już będziemy wszystko ustalać z zainteresowanymi (zainteresowany to osoba posiadająca V6 i wpisana na wstępną listę chętnych). Na moim dolocie do Gtv nie było sensu nic szlifować (zresztą nic to nie daje poza wyglądem) i spuszczać się nad wyglądem flanszy (jest ciut za gruba i nie wypolerowana) bo itak został owinięty bandażem i pod maską wygląda to tak:


    W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z Kolegą DeadinhollywooD bo On ogarnia temat. Ja w miarę możliwości będę tu zaglądał ale pewnie nie często bo najnormalniej nie mam czasu.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Zakup grupowy rozpórek do 156
    Utworzone przez lukaszb w dziale 156
    Odpowiedzi: 277
    Ostatni post / autor: 14-10-2021, 11:29
  2. Grupowy zakup Ravenol 2T
    Utworzone przez yeye w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 19:00
  3. [GTV] Zakup grupowy rozpórek do Gtv V6
    Utworzone przez lukaszb w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 16-01-2013, 17:22
  4. [GTV] Rozpórki tył dół (zakup grupowy)
    Utworzone przez lukaszb w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 02:02
  5. [GTV] Zakup grupowy rozpórek do 2.0 TS
    Utworzone przez lukaszb w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 16:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory