Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: [156] Programowy reset komputera.

  1. #1
    tomkap
    Gość

    Domyślnie [156] Programowy reset komputera.

    Byłem na diagnozie silnika w serwisie Bosch, gdzie zrobili mi reset komputera, czy tez reset parametrow adaptacyjnych. Po tym zabiegu samochód dostał jakby turbo, i przyspiesza zdecydowanie lepiej na dotyk gazu. Są jednak inne uboczne objawy, co mnie zmartwiło. Falują obroty ja wrzucę na luz, tak że wskazówka niemal opada do zera. Raz nawet zgasł silnik. Powyżej 3000obr jest jakby przydławienie, przychamowanie a po chwili znowu ładnie się zbiera.
    Co to może być? Czy może komputer jeszcze sie przystosowuje i stąd te wariacje?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    napisz co było przyczyną resetowania parametrów adaptacyjnych lub wizyty na kompie.Po resecie ecu uczy sie nowych parametrów i cos mu niepasuje.

  3. #3
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Byłem na kompie bo zapala mi sie marchewa jaśli trochę przyduszę. Czyli na wysokich obrotach. Oczywiście był błąd sondy lambda i jeszcze jakieś inne, ale nie zdązyłem zobaczyc dokladnie bo je skasowano. Sonda pracuje nieprawidłowo mimo że wymianiona i ten błąd wywala niestety ponownie. Problem jednak mam w tym, że wcześniej silnik pracował normalnie, a teraz tak jak powyżej napisałem.

  4. #4
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Jesli sonda nie pracuje prawidlowo to nie bylo sensu robic resetu bo teraz komp "mysli" ze wszystko jest w porządku a przeciez nie jest,
    Odepnij tą sonde i zobacz czy sie uspokoją obroty.

    A w ogole to trzeba wymienic sonde i zrobic adaptacje silnika krokowego.

    fred

  5. #5
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Sonda jest nowa uniwersalna NKG. Wymieniłem kilka tygodni temu, ale żadnych zmian nie było. Jezdziło sie normalnie, falowania nie było, tylko ta kontrolka jak sie zapalała to kłuła po oczach. Po tym resecie jakies anomalie wynikły. Czemu teraz komp miałby myslec inaczej, skoro wczesniej te same ustarki napewno były i myslał dobrze bo jezdziło sie dobrze.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    jeżeli sonda uszkodzona to nie robi sie resetu parametrów.Ale wydaje mi sie ze po odłaczeniu sondy marchewa sie nie zapali-tak jest u mnie i kiedys ktos juz tez to potwierdzal na forum.Moze jeszcze jakis masz błąd.Szkoda było kupowac uniwesalną sonde-pieniadze wyrzucone w błoto a i tak bedziesz musial kupic bosha-Było juz o tym na forum

  7. #7
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    tomkap mam u siebie ten sam problem... co powiedzieli na to w serwisie? bo też mam jutro zamiar jechac...
    bo chodzi o zapalanie się marchewy na ciepłym silniki powyżej 5 tys obrotów? w trakcie zapalania silnik staje Ci i spada do 0 obrotów a potem się podnosi albo gaśnie?

  8. #8
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkap
    Czemu teraz komp miałby myslec inaczej, skoro wczesniej te same ustarki napewno były i myslał dobrze bo jezdziło sie dobrze.
    Bo wczesniej silnik adaptowal sie do złych warunkow ktore mial a teraz zostal zresetowany czyli zakłada ze wszystko pracuje jak z fabryki a tak nie jest. Resetuje sie parametry wtedy gdy wszystkie podzespoly są sprawne.

    A co do check engine i gasnięcia auta to moze winny czujnik położenia wału?
    Adasco o tym pisal nie dawno na forum

    fred

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Już w którymś wątku to napisałem sondę uniwersalną można sobie wsadzic w D... To opinia tych co się przejechali na takich wynalazkach. Wymień sondę na dedykowaną i dopiero jedź na komputer
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  10. #10
    MaxiBB
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156
    Już w którymś wątku to napisałem sondę uniwersalną można sobie wsadzic w D... To opinia tych co się przejechali na takich wynalazkach. Wymień sondę na dedykowaną i dopiero jedź na komputer
    Jakis czas temu przerabialem temat sondy lambda, moje doswiadczenia sa takie ze samochod (przynajmniej moj) czy to z sonda boscha czy uniwersalna czy tez calkowicie bez niej jezdzi tak samo, po wymianie sondy w dobrym renomowanym warsztacie wszystkie zachowania samochodu zostaja bez zniam, nawet bez sondy nic sie nie zmienia, spalanie w normie tak samo cala reszta, nie wydaje mi sie zeby zmiana sondy pomogla w czym kolwiek, sprawdzone w kilku Alfach 156 1.8 i 2.0 TS, moim zdaniem pchanie kasy w zakup firmowej sondy to pomylka, zastanawiam sie tylko czy ktoremus z kolegow wymiana sondy naprawde w czyms pomogla bo niesadze, dodam jeszcze ze wszelkie zmiany sond lub jej odpiecie na biezoca bylo monitoraowane po podlaczeniu do kompa ktory nie syglaizowal zadnych bledow a samochod nie reagowal na jej zmiany.

Podobne wątki

  1. Reset komputera
    Utworzone przez alfos w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 11:29
  2. Reset komputera po wymianie zaworu overboost 1.9 jtd
    Utworzone przez piotr9008 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 00:20
  3. [159] Reset komputera 1,9 jtdm...
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 16:56
  4. Reset komputera skrzyni automatycznej 4HP20
    Utworzone przez feecle w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 19:41
  5. Czy musi być przeprowadzony reset komputera?
    Utworzone przez Tiga w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-11-2007, 22:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory