Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: hamulce trzymają po wymianie tarcz

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar muckers
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pułtusk
    Auto
    Teraz: Chrysler Pacifica 3.5L LPG 2004 AWD. Poprzedni:Alfa 156 1.9 JTD 16V 2003 SW
    Postów
    39

    Domyślnie hamulce trzymają po wymianie tarcz

    Witam. Wymieniłem tarcze na nowe, oczywiście razem z klockami i przy okazji wymieniłem płyn hamulcowy. Do zacisków z tyłu założyłem zestaw naprawczy ale wykorzystałem tylko część tego zestawu. Wszystko poszło w miarę bez problemowo poza finiszem... Otóż po przejechaniu paru km hamulce zaczęły coraz bardziej trzymać i wyskoczył błąd ABS. Z ledwością wróciłem pod dom. Po wyjściu z auta od razu poczułem specyficzny zapach i po spojrzeniu na tylną lewą tarczę okazało się że jest przegrzana do czerwoności (fajny efekt w ciemności ). Dziś sprawdzałem zacisk tego koła po podniesieniu. Odkręciłem tłoczek i wkręciłem do końca a po tym odpowietrzyłem. Testowałem koło jak było "w górze" i było dobrze. Test jazdy po podwórku typu "do przodu i do tyłu" też ok. Ale po wyjechaniu i przejechaniu paru km znów ledwo do domu wróciłem ale na opak to koło co było czerwone, było w miarę letnie, prawy tył cieplejszy a przód ciepły ale żadne koło nie było gorące przy szpilkach( tarcz wolałem nie dotykać ), ale po próbie "plunięcia" tarcze syczały. Podłączyłem do kompa i wyszedł błąd "C1460 brake fluid pressurre sensor faulty". Nie mam pojęcia co może być i proszę o pomoc. Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.9 JTD 16V M-Jet 2004r.
    Postów
    81

    Domyślnie

    Podobną historie miałem w swoim samochodzie. Po wymianie płynu padło serwo. Jak Ci złapią hamulce to odłącz przewód podciśnienia przy serwie, jak odpuszczą masz odpowiedź.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar trebor
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    nowy sącz
    Auto
    145td 145ts 159jtd 156v6 były. 159 szukam
    Postów
    297

    Domyślnie

    Serwo do wymiany na 99%.
    Alfa Romeo
    born not made

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar muckers
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pułtusk
    Auto
    Teraz: Chrysler Pacifica 3.5L LPG 2004 AWD. Poprzedni:Alfa 156 1.9 JTD 16V 2003 SW
    Postów
    39

    Domyślnie

    Serwo o ile wiem wspomaga hamowanie. U mnie jak odpalę auto to pedał pracuje normalnie czyli jest miękki, po paru naciśnięciach na postoju robi się twardy ale zaraz znów jest miękki. Widziałem gdzieś że przy wymianie płynu można zanieczyścić pompę ABS. Czy to prawda? Jak tak to jak można ( o ile można ) to naprawić?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.9 JTD 16V M-Jet 2004r.
    Postów
    81

    Domyślnie

    Wspomaga owszem, ale jak padnie zawór wewnątrz serwa to pedał sam się będzie wciskał (lekko prawie nie wyczuwalnie ale wystarczająco aby zablokować swobodny powrót płynu z układu). Zrób jak Ci napisałem, wyeliminujesz serwo jeśli to nie ono, a pompę ABS zostaw na razie w spokoju, bo ten element właściwie oprócz awarii sterowania się nie psuje. U mnie serwo też wg takiego testu było sprawne. Poza tym to nie pierwszy taki przypadek z hamulcami w tej wersji silnikowej .

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar muckers
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pułtusk
    Auto
    Teraz: Chrysler Pacifica 3.5L LPG 2004 AWD. Poprzedni:Alfa 156 1.9 JTD 16V 2003 SW
    Postów
    39

    Domyślnie

    Dziś patrzyłem i miałem problem żeby zdjąć ten przewód od podciśnienia więc póki co sobie to darowałem, ale po przejechaniu paruset metrów bez hamowania hamulce same się zacisnęły i miałem problem żeby ruszyć a największy wrzucony bieg to 2-ka. Dziwne jest to że pedał hamulca jest twardy jak kamień, ale może to przez to że płyn już wypełnił zaciski i nie ma gdzie dalej uciec... Fakt, wskazuje że to jednak może być serwo więc jutro spróbuje odłączyć podciśnienie, bo nawet do mechanika nie dojadę ;/

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar solaris2007
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9JTDM (150KM) 2005r.
    Postów
    331

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szwagieralfa
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Golub-Dobrzyń
    Auto
    156 1,9 jtd
    Postów
    75

    Domyślnie

    witam , pedal hamulca nie moze byc miekki i pozniej twardniec , oznacza to zapowietrzony uklad . musi zawsze zatrzymywac sie wtym samym miejscu , czy to po pierwszym nacisnieciu czy po kazdym nastepnym .

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar muckers
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pułtusk
    Auto
    Teraz: Chrysler Pacifica 3.5L LPG 2004 AWD. Poprzedni:Alfa 156 1.9 JTD 16V 2003 SW
    Postów
    39

    Domyślnie

    serwo odłączone i dalej to samo. trzeba chyba podnieść auto i sprawdzić wszystkie koła i zaciski po kolei...

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.9 JTD 16V M-Jet 2004r.
    Postów
    81

    Domyślnie

    Witam, ale mam nadzieje że odłączyłeś przewód przy serwie ? Tam jest zawór i odłączenie przewodu w innym miejscu nie spuści ciśnienia z serwa.

Podobne wątki

  1. Po wymianie tarcz i klocków przód zacisk obciera
    Utworzone przez Daroo84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 19:10
  2. po wymianie tarcz i kocków
    Utworzone przez xdj1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 10:59
  3. Problemy po wymianie tarcz i klocków-klocki nie odbijają
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 22:26
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 12:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory