Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Kąt wyprzedenia zapłonu na minusie drżenie silnika na jałowym 2,5 v6

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie Kąt wyprzedenia zapłonu na minusie drżenie silnika na jałowym 2,5 v6

    Panowie mam następujący problem drżący silnik na wolnych obrotach, jak się stanie za autem to nawet widać po wydech, że tak co jakiś czas jak by przyduszało coś, wiem że było już parę tematów o tym problemie ale mi przyszło jeszcze coś do głowy i

    w FESie sprawdziłem kąt wyprzedzenia zapłonu i co mnie zastanowiło że jest on minusowy na obrotach jałowych -6*gdy dodaje się gazu ten minus rośnie tak że np. przy 3500obr kąt wyprzedzenia zapłonu wynosi -38,25*.

    Na mechanice znam się nie bardzo z tąd moje pytanie czy to jest właściwy kąt wyprzedzenia zapł. a jeżeli jest tak ja mi się wydaje czyli że jest zły to czym to może być spowodowane?

    Źle ustawiony rozrząd ? świece mam nowe miesiąc temu założone NGK Laser Platinium 3500 o oznaczeniu PFR6B, dolot sprawdzony, łącznik elastyczny nowy.

    Wrzucę screeny z FESa. (pierwszy przy obrotach jałowych, drugi przy 3500obr)


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ccccccccccccccccc.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	114.2 KB
ID:	53541Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ddddddddddddddddddd.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	114.4 KB
ID:	53542


    Z góry dziękuje wszystkim za wszelkie rady i pomoc, ponieważ już szlak mnie trafia z tą dziwną pracą na jałowym.
    Ostatnio edytowane przez Loco ; 20-04-2012 o 23:30

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Mi drzy buda jak jest na ssaniu w granicy 1000-1100 obr. jeszcze nie wyczailem od czego to jest, jak spada juz do jalowych to jest ok.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Mi tez na ssaniu delikatnie drzy(bardziej jest to wyczuwalne na kierownicy niz na calym samochodzie) ale jak tylko obroty spadaja do jalowych to jest spokoj.Szczerze wczesniej sie nad tym nie zastanawialem chociaz ostatnio coraz czesciej mysle co to moze byc skoro po osiagnieciu jalowych obrotow przestaje.

  4. #4
    Krolik
    Gość

    Domyślnie

    Kolego ja w swojej 2.0 TS mam tak samo na wolnych -6 a jak sie przygazuje to dochodzi do -37

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 3.2 Q4, MiTo 1.4 TB MA 135KM + TCT
    Postów
    183

    Domyślnie

    hymmm ja mam to samo w V6.
    Obecnie jest na poprawce ustawienia rozrządu bo obstawiam właśnie to.
    Jeżeli ustąpi drganie to napisze , samochód odbieram w środe.
    U mnie przy tym wyskakiwaly czujniki spalania stukowego.
    Rozrząd sprawdzony i jest przestawiony na każdym wałku o troche.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    amdi92 właśnie u mnie jest to samo co ty opisywałeś w swoim temacie ale nie chciałem się podpinać, bo Ty pisałeś coś o tych czujnikach a u mnie one nie wyskakiwały. Będę wdzięczny za info jak odbierzesz czy się poprawiło. Jeżeli tak to chyba będę miał winowajce- rozrząd . U mnie czy na ssaniu czy nie cały czas drgania występują

    Irytujące to jest bo mam ładny wydech sebringa i zamiast sobie ładnie mruczeć to pyrka

  7. #7
    Krolik
    Gość

    Domyślnie

    ale oco wam chodzi ze wyskakiwaly ? Nie bardzo wiem oco chodzi a sprawdzil bym to u mnie czy wyskakuja.

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 3.2 Q4, MiTo 1.4 TB MA 135KM + TCT
    Postów
    183

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...a_zaplonu.html

    Powiedzmy że u mnie czujniki to wykrywały bo było już to bardzo zaawansowane. Kolega dcfan też się z tym zmagał i od niego dostałem namiar na warsztat w którym mu ustawili.
    Jak porównali jak chodził jego i mój to mówią że mój to tragedia , no i jest przestawiony sporo na każdym wałku.
    Taka dygresja- Jest ktoś tu co może zna się na tym co można zrobić mechanikowi skoro skopał swoją robotę? ale tak bardzo dogłębnie ją skopał .
    Może opiszę jako powiedzmy przestrogę :
    Oddałem mu V-ke do ustawienia rozrządu bo miał blokady(rzekomo dobre) jedyny w moim mieście (korzystał także z autodaty) no i jak przyszedłem odpaliliśmy samochód a tam wyskoczyła marchewka i dymiła okropnie na biało.
    Pan stwierdził że mu podstawiłem zepsuty samochód i że on nie mógł nic z tym zrobić. wyjeżdżając poczułem opór na kierownicy i zaświecił się brak ładowania no i zaczął piszczeć pasek. On stwierdził że stary pasek i mógł się wyciągnąć i teraz jest nie do użytku. Podku*wiony wstawiłem samochód do siebie do garażu i następnego dnia sam się za to zabrałem. Pasek okazał się nie tak założony , źle poprowadzony . Zająłem się potem tym laniem wtryskiwacza ( lało tak że kapało aż z siatki wydechu) ,okazało się że przy skręcaniu pokrywy zwarł kabel śrubką. Pojechałem do niego a on stwierdził że może mi zlutować kabelek od wtryskiwacza :p
    Teraz wiem że rozrząd jest kompletnie źle ustawiony i mam normalnie ochotę mu coś zrobić , ale wydaje mi się że niewiele już mogę

    Teraz okazało się że

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Jesli mial dobre blokady to widocznie amator... a to ze mial autodate to nic nie zmienia bo do niczego mu nie potrzebna w zasadzie bo skoro mial blokady to nie robil tego 1szy raz. Kiedys tez balem sie rozrzadu w Vce, ale majac pojecie o mechanice, patrzac na to co sie robi i silnik ktory jest prosto skonstruowany pod wzgledem rozrzadu nie da sie nic skopac... tymbardziej jesli bierze sie za to pieniadze.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    Krolik żebyś zobaczył, czy czujniki spalania stukowego wywalają błąd musisz podpiąć auto pod kompa.

    Co do tego rzekomego mechanika ( bo ja bym go tak nie nazwał) to proponował bym zrobić mu po prostu antyreklamę, na rozmaitych forach ,wśród znajomych to chyba będzie najmniej nerwo i czaso chłonne dla Ciebie a łobuz może straci przynajmniej kilku klientów( w niedużych miastach poczta pantoflowa całkiem nieźle działa )

    A Ciekawe jak z tego lania wtryskiwacza wyszedł katalizator

    Z powie mi ktoś o co chodzi z tymi czerwonymi blokadami i jaki kolor powinny mieć właściwe blokady, bo przecież na kołach są znaki więc domniemam ,że mechanik mimo iż ma blokady to patrzy czy ze znakami również mu się zgadza, co jest z tymi blokadami czy mimo że się zgadza ze znakami to jakoś minimalną różnicę mają czy po prostu mechanicy są tak pewni, że nie patrzą na znak ?

Podobne wątki

  1. [156] obroty silnika na biegu jałowym
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-02-2024, 22:23
  2. Brak zapłonu/drgania silnika
    Utworzone przez KorniXPL w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 20:59
  3. drżenie silnika przy ruszaniu
    Utworzone przez spektakularny w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 14:41
  4. Drżenie kokpitu na biegu jałowym Alfa 166 2,4 JTD
    Utworzone przez Niziu23 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 22:27
  5. [156] Drgania silnika na biegu jałowym
    Utworzone przez Krzysztof1-1R w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 23:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory