Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Wentylator klimatyzacji nie załącza się z klimatyzacją a pod FES działa bez problemu

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarek82 Zobacz post
    jeśli kupisz nową to nie będziesz miał z nią problemów ale jeśli kupisz używaną to będziesz miał ciągle problemy, gdzie masz nieszczelna sprezarke bo moze wystarczy wymienic oringi

    Własnie te oringingi chyba są nieszczelne. Ucieka czynnik właśnie podobno tam, przy tym kole sprężarki , na tym wale , jak się to tam zwie./ Nie znam się, tak mi powiedział mechanik po wpuszczeniu czegoś z barwnikiem i podświetleniu ultrafioletem. Za wymianę ich chce ponad 500zł więc jak mi daje gwarancje na rok na to a nowa kosztuje w granicach 800zł to chyba będę zmuszony się wykosztować, bo już upały bez klimy dają się we znaki.
    Ps. Dzwoniłem do pana od klimy i mówił że takie pseudo naprawy i regeneracje sprężarek chińskimi oringami kiepsko zdają egzamin i po jakimś czasie znowu jest problem, sugerował kupno nowej. Co wy myślicie o tym?

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    jeśli powiedział ci cenę 500 za całą robociznę czyli wyciągnięcie, wymiana dławnicy bo tak się to nazywa, montaż i napełnienie to warto bo do tej nowej musisz to wszystko doliczyć, ale przy nowej masz nową. tylko niech ci olej wymieni ale mam nadzieje że o tym będzie pamiętał.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarek82 Zobacz post
    jeśli powiedział ci cenę 500 za całą robociznę czyli wyciągnięcie, wymiana dławnicy bo tak się to nazywa, montaż i napełnienie to warto bo do tej nowej musisz to wszystko doliczyć, ale przy nowej masz nową. tylko niech ci olej wymieni ale mam nadzieje że o tym będzie pamiętał.
    Nie, to cena za samą naprawę, napełnianie i odgrzybianie dodatkowo 200 zł/+filtr. 500+200=700 jak dobrze pójdzie i nie znajdzie czegoś jeszcze. Bo wiadomo w starszych autach lubi się już czasem coś ze starości popsuć/
    Sam teraz nie wiem, bo mam kiepskie doświadczenia z kombinowania na oszczędzaniu na Alfie. Zawsze jak chciałem taniej to i tak straciłem i musiałem dołożyć. Wychodziło znacznie drożej niż drogo.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Ile może mnie kosztować wymiana osuszacza w klimie?

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    156 jtd - kartofel ;)
    Postów
    288

    Domyślnie

    mój problem rozwiązany okazało się że przycyzną nie zalączającego się wentylatora była odpięta wtyczkana pretostacie...

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    no gratulacje demonobiker! takie problemy to tylko pozazdrościć, ale mogłeś przelecieć od razu przekaźniki i kable na sucho czy wszystko wpięte i ponownie uruchomić klime, ale super
    ja jutro jade do znajomego elektronika, w poprzednim roku poradził na klime bo też był problem, tylko wentylator przy włączonej klimie chodził bez przerwy na I biegu, a nie wiem czy nie powinien mieć przerwy jakieś kilku sekundowe w czasie pracy by uzwojenia schłodzić?

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    BEZ KLIMY LIPA!!! Koledzy, kupować takie coś, czy szukać czegoś lepszego? http://autosklep24.pl/pl/p/Kompresor...CIA-LYBRA/9856

    A jak bym chciał regenerować swoją w własnym zakresie to czy ktoś z was to już przerabiał?

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar puszuszek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SUCHEDNIÓW
    Auto
    byla alfa 156 2.0ts 1999, była 156sw 1.9jtd 2000,jest 147 2.0ts selespeed
    Postów
    294

    Domyślnie

    Cytat Napisał demonobiker Zobacz post
    mój problem rozwiązany okazało się że przycyzną nie zalączającego się wentylatora była odpięta wtyczkana pretostacie...
    A gdzie znajduje sie ten pretostat bo mi tez slabo chlodzi i ostatnio podlanczlem fesa to jest jakis blad z wiatrakiem

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar tryme
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    wiosce pod Opolem
    Auto
    AR156 2.5 V6
    Postów
    138

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie o umiejscowienie presostatu, bo chciałbym sprawdzić czy jest podpięty.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    54

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	osusz.jpg
Wyświetleń:	849
Rozmiar:	13.7 KB
ID:	55381
    pretostat jest na osuszaczu, a osuszacz jest w zderzaku niedaleko prawego halogena

Podobne wątki

  1. Wentylator chłodnicy nie załącza się
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26-03-2019, 18:59
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 22:31
  3. Wentylator klimatyzacji raz działa raz nie
    Utworzone przez mc007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 10:26
  4. Wentylator chłodnicy sam się załącza
    Utworzone przez drobiazdzek w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 14:23
  5. Wentylator chlodnicy nie załącza sie
    Utworzone przez Gargamel2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-06-2007, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory