Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: 156 crosswagon dobór amortyzatorów przód.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Rome 156 Crosswagon Q4
    Postów
    27

    Domyślnie 156 crosswagon dobór amortyzatorów przód.

    Witam,

    Panowie, pomożecie dobrać amortyzatory do mojej alfy romeo 156 crosswagon - nr nadwozia 93200001393975 ? znacie jakieś dobre zamienniki?

    W serwisie krzyczą 800 pln/sztuka.

    z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Zadzwoń lub napisz zapytanie do autosklep24.
    Dane kontaktowe w stopce.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Rome 156 Crosswagon Q4
    Postów
    27

    Domyślnie

    Hmmm, wygląda na to że Amortyzatory są takie same jak do zwykłej 156 tylko mają zwiększony skok i większe sprężyny,

    Czy to jest możliwe?

    W serwisie mówią że mają inny numer amortyzatorów do Crosswagona i Sportwagona i już to świadczy że są inne rodzaje - ale jednoczesnie nie potrafia powiedziec czym sie różnią...

    Chłopaki z Autosklep24 sprawdzili i mówią że mają taki sam numer i amortyzator jest standardowy.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    To nie jest wyjątkowa sytuacja. Fiat często komplikuje życie wprowadzając inne numery części chyba tylko po to by różnicować cenę
    Jak auto nietypowe - cena nietypowa. Sprawdzając w TechDoc okazuje się , ze obydwa numery oryginału są wzajemnie zamienne.
    Ostatnio edytowane przez DamianS ; 04-05-2012 o 21:02

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Rome 156 Crosswagon Q4
    Postów
    27

    Domyślnie

    Ok, czyli podsumowując, Crosswagon, SW, + 156 ->wszystkie mają ten sam model amortyzatora,

    dzieki za informację!!!

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Hrubieszów
    Auto
    AR 156 1,9 JTD crosswagon Q4
    Postów
    4

    Domyślnie

    Nie kolego, Crosswagon ma dłuższy skok amortyzatora. To informacja sprawdzona na własnym błędzie. Założenie zwykłego amortyzatora do 156 skutkuje niebezpieczeństwem złamania amortyzatora po najechaniu w wyrwę przy większej prędkości. Na założonym zwykłym przejechałem niespełna 300 km. Skutek złamany amortyzator. Z informacji które uzyskałem, nie są produkowane zamienniki. Musisz kupić oryginał. Cena którą Ci proponują jest porównywalna z ceną którą ja płaciłem. Nie ryzykuj zakładania zwykłego amortyzatora, bo jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Rome 156 Crosswagon Q4
    Postów
    27

    Domyślnie

    Hmmm, to dziwne...

    Zasadniczo z tego co wyczytałem o amortyzatorach to można regulowac skok +- 4 cm na zwykłym amortyzatorze - więc wybór standardowego wydaje się logiczny.

    Dodatkowo skoro numer w katalogu wychodzi chłopakom taki sam jak do zwykłej 156 to jest to tym bardziej potwierdzenie powyższego (staram się spojrzec chlodnym okiem).

    A czy porownałeś może nowe amory do Crosswagona i standardowe czy się czymś różnią ? są dłuższe o kilka cm ? W serwisie nie powiedzieli mi że jest jakaś różnica a jedynie że jest inny numer...

    Staram się znaleźc najlepsze rozwiązanie - wiadomo jak mus to mus i kupie w serwisie - ale chciałbym się upewnic, dzieki za informację!!

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Hrubieszów
    Auto
    AR 156 1,9 JTD crosswagon Q4
    Postów
    4

    Domyślnie

    Nie wiem o ile można regulować skok amortyzatora i czy można. Jeżeli przyjąć ze masz rację co do zakresu regulacji, to weź pod uwagę różnicę w wysokości: (AR 156 - 1430mm, AR 156 CW - 1497mm) wynoszącą 67mm i masz już odpowiedź.
    W jakim katalogu wychodzi taki sam numer? Chyba w katalogach sprzedawców którym jest wszystko jedno komu sprzedadzą towar, ważne że będą mieli zysk. ePER podaje dla CW nr 50704478, dla większości 156 - nr 60671076. To też chłodnym okiem.
    Pamiętam, że przy wymianie mój mechanik zwrócił mi uwagę na fakt że amortyzator do CW jest dłuższy i masywniejszy. Jest opisywany jako amortyzator wersji specjalnej.
    Przy zakupie swojego CW stwierdziłem zużyty przedni amortyzator. Ponieważ zorientowałem się w cenach części chciałem utargować obniżenie ceny o 1 tys. zł. Sprzedający zadzwonił przy mnie do hurtowni, gdzie dowiedział się że cena jest duzo niższa od podanej przeze mnie i stwierdził ze wymienia mi ten amortyzator na nowy. Sprawdziłem, założono mi nowy amortyzator. Dalej już znasz. Wyobraź sobie że pęka Ci trzpień amortyzatora w nocy, w szczerym polu. Resztę możesz sobie wyobrazić. Mechanik stwierdził, że miałem dużo szczęścia, bo przy złamaniu mógł rozwalić oponę i mogło być więcej nieprzyjemności. Zrobisz jak zechcesz, wybór należy do Ciebie.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Rome 156 Crosswagon Q4
    Postów
    27

    Domyślnie

    No nie da sie ukryc ze mozesz miec troche racji, z drugiej strony amortyzatory mają pół roku lub rok gwarancji wiec jesli cos bedzie nie tak to reklamujemy ->dobór amortyzatora jest po numerze VIN wiec tez nie na oko -> musze sie jeszcze poorientowac.

    Amortyzator moze też strzelic z innych powodów - jak np. zły montaż....

    To sporo pieniedzy musze to jeszcze posprawdzac.

    dzieki za pomoc - twoja opinia jest dla mnie ważna !

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    kupilem amorki bilstein B4 na przod i na tyl, mam teraz lekko nizej przod auta ,ale jest okej...

Podobne wątki

  1. Regeneracja amortyzatorów CROSSWAGON
    Utworzone przez Wojak w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 18:33
  2. Alfa 147 Dobór głośników- przód
    Utworzone przez soon44 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 15:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory