Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Jaki silnik 156 wybrać??

  1. #1
    rebel
    Gość

    Domyślnie Jaki silnik 156 wybrać??

    Witam panowie!!! Mam zaszczyt przenieś sie z forum BMW do was Nadszedł czas żeby z paliwożernego bmw-owca stać się Alfaholikiem.Zamierzam kupić sobie alfę 156 już od dawna tylko nie wiem jaki silnik wybrać i jaki jest najmniej awaryjny.Spodobały mi się silniki i opinie o nich 1.9 jtd albo 1.8 ts zaznaczam ze kupiłbym w sekwencyjnym gazie jak juz benzynę bo mam dość wydawania masy pieniędzy w paliwo.Co do silnika 1.9 jtd chciałbym go chipować w przyszłości do osiągów 2.4.Lecz tego 2.4 nie chce ponieważ kolega ma z nim dużo problemów w 166. Doradźcie mi co mam szukać i jak wybrać auto na co zwrócić uwagę przy zakupie.
    Ostatnio edytowane przez rebel ; 04-05-2012 o 21:54

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    co do 2.4 jtd moim zdaniem zależy od tego jak się trafi, jest on tak samo mało awaryjny jak 1.9jtd , ja od siebie jak najbardziej polecam 1.9jtd , o ts nie bd się wypowiadam bo nie mam , mnie odrzuca jedynie to ze panewki lubia się przekręcić a tak to , fajny silnik dysponujący dużą mocą zarówno w 1.8 jak i 2.0 no chyba ze chcesz V6.Ja polecam jtd , mam 105konną wersje i jak dla mnie bardzo ładnie się zbiera , w nie dalekiej przyszłości może zrobię z niego 135konni

    p.s zwróć uwagę na progi (rdza lubi je żreć) , oczywiście na stan zawieszenia bo nie jest to mały wydatek , jak sprzęgło chodzi no i turbinka czy nie gwiżdże i moim zdaniem tyle , rętgenu w oczach nie masz co masz zrobić i tak przy niej zrobisz

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Jesli nie przeszkadza ci klekot silnika to polecam 1.9 jtd lub mocniejszy 2.4 jtd - bardzo dobre i wytrzymałe jednostki

    ---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:54 ----------

    A poza tym poczytaj ten dział... http://www.forum.alfaholicy.org/pora...up_porady.html

  4. #4
    Valari
    Gość

    Domyślnie

    Osobiście polecam diesel 1, 9 lub 2,4. Ja posiadam 1, 9 nie powiem nic złego o nim no oprócz tego ze się posypała turbina, ale tak to wszystko w porządku, co do 2, 4 ma mój kumpel i jak na razie przez okres 2 lat odkąd ją ma nic w niej nie robił a jak zależy ci na osiągach przy tym na nie wielkim spalaniu to jest to coś dla ciebie ( po mimo tego, że twój znajomy ma z nim jakieś problemy, może po prostu trafił taki model ) co do tego 1,9 to idealny kompromis po między osiągami a oszczędnością. Nie pali dużo mój po mieście spala jakieś 6 litrów a i te 115 kucyków dobrze sobie radzi. Co do benzyniaków nie wiem i się nie wypowiadam, stereotypy mnie niestety dopadł, co do silnika TS.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    Zadbany TS to bardzo dobry silnik i jak na 4 cylindrówkę to bardzo ładnie mruczy
    Ale i tak jakbym miał kupować jeszcze raz to brałbym tylko i wyłącznie 2,5 V6 i więcej

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    zę się z przedmówcą. TS fajnie mruczy i ma moc, ale 2,5 v6 to jest to. Co najlepszev6 w gazie spali stosunkowo niewiele więcej paliwa niż TS, a o ile więcej da frajdy z jazdy. Tylko oczywiście musisz pamiętać, że Alfa jest autem które trzeba kochać i pewnie długo się naszukasz zanim znajdziesz naprawdę ładny egzemplarz, a jeśli będziesz kupował ją emocjami jak ja i wielu innych kolegów, to albo będziesz płakał że musisz tyle kasy na nią wydać, albo sprzedasz szybko i powiesz że BMW chociaż dużo pali, to nie jest takie awaryjne.
    Powodzenia w szukaniu ładnej i zadbanej włoszki.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar tomasz switala
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    piła
    Auto
    alfa 156 2,4jtd
    Postów
    1,175

    Domyślnie

    moje zdanie jest takie musisz poszukac zadbanego auta bo to podstawa , reguly nie ma mam kolegow jezdzacymi TS od 1.6 do 2.0 i sa zadowoleni pozostali jezdza v 2.5 i 3.0( kurcze musze sobie znalesc kupla z silnikiem 3.2 ) tez sa zadowoleni i sa jak ja np. jezdzacy dieslem 1.9 i 2,4 tez sa zadowoleni.kazdy znajdzie cos dla siebie . zalezy jak duzo jezdzisz ja polecam 2,4 jtd albo 2,5 v6

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    !.9 jtd po miescie 7.2 imniej w dużym miescie nie osiągniesz, jeżeli coś siada to pierdoły. ale one tez kosztujaale nie wiele .
    ja mam 105 koni i trochę brakuje ale tylko czasami

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    V6 zdecydowanie jak wolisz benzynę.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    54

    Domyślnie

    ja również mogę polecić v6. na LPG śmiga elegancko

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Gulietta - jaki silnik wybrać
    Utworzone przez tombi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 27-11-2019, 15:36
  2. [159] Jaki silnik wybrać ?
    Utworzone przez kasiabzz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 17:26
  3. [159] Chcę kupić 159-tkę jaki silnik wybrać??
    Utworzone przez drogba159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 15:08
  4. Jaki silnik wybrać 1.9 JTD czy 2.0 JTS ?? :-)
    Utworzone przez bodziak_spiz w dziale GT
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 14:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory