Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Blad p0101 i brak przyspieszenia

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał RALFTYCHY Zobacz post
    Witam podłącze się pod temat otóż ostatnio mam taki problem wyskakuje błąd P0101 przy każdym odpaleniu silnika odpiąłem przepływkę i to nie wiele dało tzn dalej co chwilę wyświetla się ten błąd p0101 mimo że skasowałem błąd przepływki , auto szarpie podczas przyspieszania i kopci na czarno , dodam że wcześniej próbowaliśmy reanimować over bosta - ( i ten tłoczek jest umieszczony w takiej gumie która się przerwała i myślę że może być dlatego efekt szarpania) ,dobrze piszę właśnie jestem na etapie zamawiana , dodam że auto słabo przyśpiesza ogólnie myślałem że po odpięciu przepływki auto będzie normalnie przyśpieszać . Ma ktoś jakiś pomysł na to ?
    Jedyne co mi przychodzi na myśl to nieszczelność dolotu. Sprawdzałeś ? Wydaje mi się że masz gdzieś dziurę. Ja ostatnio wymieniałem odcinek Intercooler- kolektor dolotowy w 2.4 JTD CF2 140 i problem błędu, braku mocy i kopcenia jak ręką odjął. Czarny dym zazwyczaj jest od problemów z powietrzem bądź dawkowaniem paliwa.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Karczew
    Auto
    147fl 1.6 120 , a4 b8.5q 2.0tfsi+
    Postów
    79

    Domyślnie

    Jak odepniesz przepływkę to wiadomo że błąd p0101 będzie wyświetlany , bo po to on jest . Dodatkowo powinien się pojawić błąd czujnika temperatury który jest w przepływomierzu . Możesz mieć czarno za sobą właśnie ze względu przerwanej gumki w zaworze overboost . Tam jest podciśnienie które steruje geometrią turbiny . Przepływki nie ma , turbina nie działa (zawór uszkodzony) , a paliwa dostaje oporowo . Możesz wypiąć wtyczkę od zaworu overboost i zobaczyć czy dalej będzie czarno . Jak nie no to zawór , jeśli oczywiście turbuleum i dolot są sprawne . Aktualnie mam walniętą przepływkę od 2 dni i oprócz tego że kiepsko jedzie to nie mam żadnego czarnego dymu .
    Ostatnio edytowane przez jakub1t ; 19-04-2015 o 16:05

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar RALFTYCHY
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    TYCHY
    Auto
    AlfaRomeo156 1,9JTDm.2003 16v
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakub1t Zobacz post
    Jak odepniesz przepływkę to wiadomo że błąd p0101 będzie wyświetlany , bo po to on jest . Dodatkowo powinien się pojawić błąd czujnika temperatury który jest w przepływomierzu . Możesz mieć czarno za sobą właśnie ze względu przerwanej gumki w zaworze overboost . Tam jest podciśnienie które steruje geometrią turbiny . Przepływki nie ma , turbina nie działa (zawór uszkodzony) , a paliwa dostaje oporowo . Możesz wypiąć wtyczkę od zaworu overboost i zobaczyć czy dalej będzie czarno . Jak nie no to zawór , jeśli oczywiście turbuleum i dolot są sprawne . Aktualnie mam walniętą przepływkę od 2 dni i oprócz tego że kiepsko jedzie to nie mam żadnego czarnego dymu .
    Dzięki Wielki Jakub bardzo cenne wskazówki , już zamówiłem overbosta teraz tylko myślę że przeplywka i będzie dobrze :p

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar RALFTYCHY
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    TYCHY
    Auto
    AlfaRomeo156 1,9JTDm.2003 16v
    Postów
    88

    Domyślnie

    Już jest po kłopocie winowajcą okazał się przeklęty EGR , auto gasło czasami na jałowym biegu po dodaniu gazu , szarpało strasznie do około 2 tyś obrotów , dymiło na czarno. Spalanie o 1/3 większe, jazda z zaciętym egr to tragedia poza tym co Ciekawe pokazywało błąd P0101 czyli sugerowało przepływkę , rozkminiłem dlaczego ponieważ spaliny wracały do silnika zamiast czystego powietrza dostawało spaliny przez to nadrabiało paliwem efektem tego czarny dym - egr zawieszał się w pozycji otwartej , na diagnostyce w moim telefonie komputer pokazał egr brak danych czyli był walnięty mimo to błędu od egr nie wyrzucało jedynie od przepływki może komuś się przyda ten post w diagnostyce usterki pozdro
    Ostatnio edytowane przez RALFTYCHY ; 18-08-2015 o 15:22

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 sportwagon 2.4 jtd 150 km
    Postów
    10

    Domyślnie

    Witam.

    Pozwólcie że podepnę się pod temat. Odczułem spadek mocy. Nie ma tragedii, ale 2.4 150 koni nie chce zamielić kołami na mokrej nawierzchni, a wcześniej trzeba było się pilnować.
    Podpinka pod kompa. Błąd p0101, po skasowaniu od razu wraca. Przepływka pokazuje praktycznie tylko dwie wartości, na jałowym pokazuje około 2x więcej niż oczekiwana masa.



    Czy ktoś doświadczony mogłby okreslić jak zachowuje się uszkodzony przepływomierz ? Pokazuje skokowo różne, ale raczej stałe wartości czy po prostu je przekłamuje ? Pytam gdyż chce sobie nakreślić temat czy to przepływka czy jednak wina instalacji elektrycznej.

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinekm Zobacz post
    Czy ktoś doświadczony mogłby okreslić jak zachowuje się uszkodzony przepływomierz ? Pokazuje skokowo różne, ale raczej stałe wartości czy po prostu je przekłamuje ? Pytam gdyż chce sobie nakreślić temat czy to przepływka czy jednak wina instalacji elektrycznej.
    P0101, czyli sygnał poza zakresem. Poza zakresem, a więc albo masz problem elektryczny z wtyczką/wiązką albo masz padnięty przepływomierz, bo błąd wraca zaraz po skasowaniu. Przekłamywanie pomiaru ale podążanie za wartościami żądanymi wskazuje na zabrudzenie/nieszczelność.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał RALFTYCHY Zobacz post
    Już jest po kłopocie winowajcą okazał się przeklęty EGR , auto gasło czasami na jałowym biegu po dodaniu gazu , szarpało strasznie do około 2 tyś obrotów , dymiło na czarno.
    I nie maiłeś błędów z serii P040X oraz P1238? Naprawdę dziwne. Powinny się pokazać. Chyba, że ten program w twoim telefonie po prostu ich nie pokazywał. Takie coś już miałem. Dopiero MES wykazywał wszystkie błędy.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. brak przyspieszenia
    Utworzone przez czarny 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 22:08
  2. Brak przyspieszenia, turbina? zawory egr?
    Utworzone przez krisday w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 23:50
  3. [33] brak przyspieszenia 33 1.7 16V
    Utworzone przez JaśnieWaćPan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 10:15
  4. Brak przyspieszenia
    Utworzone przez zucho w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 16:55
  5. [156] brak reakcji na wcisniecie pedału przyspieszenia
    Utworzone przez malina w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-12-2008, 11:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory