Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [156 1.8TS] Mimo pracy wentylatora, grzeje się

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar WILKU1991
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Szydłowiec
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK 98r.
    Postów
    5

    Unhappy [156 1.8TS] Mimo pracy wentylatora, grzeje się

    Witam,

    Dzisiaj napotkałem problem w mojej alfie... niestety. Silnik ładnie, czysto pracuje, lecz jak już się zagrzeje do tych 90-100*C włącza się wentylator, ale temperatura nie schodzi.... Razem z tym objawem rosnie cisnienie w obiedu plynu chłodniczego Myślę, iż termostat jest okej (otwiera się), bo tak to, raczej, nie odpalił by wentylator.

    Alfa 156 1.8TS z klimą, sprawdzane na postoju.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A sprawdzałeś, czy załącza się drugi bieg wentylatora?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    Nie patrz kolego na to, że załącza się wentylator, tylko zobacz, czy węże idące do chłodnicy są gorące. U mnie przy wiecznie otwartym termostacie też się wentylator załączał, ale po to żeby chłodnicę klimy schłodzić. W silnikach 1,8 masz 1 wentylator odpowiadający za klimę i chłodnicę płynu chłodzącego. Dla przykładu w v6 masz już 2 wentylatory i każdy odpowiada za co innego. Więc jak Ci sie już silnik rozgrzeje to poczekaj na postoju chwilę i sprawdź ten przewód od chłodnicy. A jeśli temperatura nie spada, to odpowiedz sobie na pytanie kiedy wymieniałeś płyn chłodniczy. Jeśli nie pamiętasz, to kup płukankę do układy chłodzenia i po przepłukaniu wymień płyn. Jeśli już to wcześniej robiłeś, to prawdopodobnie masz chłodnicę do wymiany. Na szczęście w TSach jest dużo miejsca na to, bo w ubiegłym tygodniu wymienialiśmy u kolegi z forum chłodnicę w AR 156 2,5 v6 i tam jest już bardzo trudno. Jeśli znasz się trochę na mechanice i masz podstawowe narzędzia, to sam to zrobisz, a w przeciwnym wypadku za samą wymianę dasz pewnie ze 100-150zł +koszt chłodnicy. Ale już nie straszę i mam nadzieję, że wymiana płynu chłodniczego pomoże. Pozdrawiam i życzę braku problemów z Bellą.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krzysiek156
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.0 TS 155km 2000 rok
    Postów
    137

    Domyślnie

    Gdy zatnie ci sie termostat w pozycji zamknietej to jak najbardziej beda ci wiatraki pracowac. termostat sie nei otworzy wiec nie pusci plynu na chlodnice a temperatura plynu przy czujniku temparatyru w termostacie bedzie wysoka wiec wiatrak sie zalaczy.

    Przerabialem problem z termostem i mialem podobnie. najlatwiej to sprawdzic tak jak koledzy radza, sprawdzic waz za termostatem gdy bedzie pracowal wiatrak. najlepiej sprawdzic tuz przy chlodnicy bo blizej moze sie nagrzac od silnika i to moze zmylic.

    innym sposobem to posiedz w kabinie i nagrzej silnik i sprawdz czy po przekroczeniu 90stopni na wskazniku wskazowka od temeperatury drastycznie sie obniza. jezeli sie nie obniza lub bardzo malo tzn ze termostat sie nei otwiera. najlepiej to sprawdzic po nocy przy pierwszym nagrzaniu.

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar ryba1977
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Białobrzegi
    Auto
    AR 166 2.0 2000r
    Postów
    10

    Domyślnie

    miałem podobny problem w poprzedniej 156.. po włączeniu klimy nawet bardziej się grzała, wentylator chodził na 2 biegu a temperatura rosła.. bez klimy podobnie ale dłużej się dogrzewał i też łapał za wysoką temperaturę... termostat miałem ok... wyszło na ... chłodnicę, po wymianie a włożyłem zamiennik jakiś tani problem się rozwiązał. Chłodnica z góry wyglądała ok ale po wyjęciu dół był makabrycznie zniszczony..

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    PO pierwsze wiatraki włączają się od sygnału z czujnika temperatury silnika, a nie czujnika w chłodnicy.
    Na 90% padł Ci termostat, chociaż dziwne, że w pozycji zamkniętej. Drugie do sprawdzenia to pompa wody, objaw byłby podobny, trzecia jest chłodnica. Sprawdzaj po kolei, czy po nagrzaniu górny wąż chłodnicy jest gorący. Jeśli tak - pompa wody do sprawdzenia, może nie tłoczy odpowiednio mocno płynu. Na koniec zamulona chłodnica, ktora nie daje rady wychłodzić wody.

    Co do v6, wiatraki są dwa ale pracują zawsze razem, dwa zapewniają po prostu większy wydatek powietrza w stosunku do jednego. I wcale nie jest tak żle z wymianą chłodnicy, trzeba tylko odkręcić wiatraki od ramki mocującej i wtedy wszystko wychodzi bez kłopotu.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar puszuszek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SUCHEDNIÓW
    Auto
    byla alfa 156 2.0ts 1999, była 156sw 1.9jtd 2000,jest 147 2.0ts selespeed
    Postów
    294

    Domyślnie

    Ja tez tak mialem i okazalo sie ze jak zdjolem wiatrak to pod nim chlodnica ze starosci nie miala juz tych spiralek i nie odprowadzala ciepla tak jak powinna.nowa chlodnica i po problemie

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar teiras
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Katowice - Kostuchna
    Auto
    156 2,4jtd 99r AZZURO NUVOLA 176.1KM 401.9 Nm Skrzynia 6b z 166
    Postów
    171

    Domyślnie

    Ja też obstawiam zasraną chłodnice, termostat jest tak skonstruowany że w 99 % nie domyka jak jest walnięty, ot taki bezpiecznik.Jeżeli nie ma objawów walniętej uszczelki pod głowicą to chłodnica mówi papa. Miałem taki przypadek że chłodnica z zewnątrz idealna , lamelki i rurki czyściutkie nie zeżarte a przepływ przez chłodnice tak marny ze po otwarciu termostatu na maxa węże szczelały

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krzysiek156
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.0 TS 155km 2000 rok
    Postów
    137

    Domyślnie

    to ja mialem wyjatkowe "szczescie" i znalazlem sie w tych 1% i mi zablokowal sie w pozycji zamknietej objawy takie jak kolege pisze, wymiania termostatu zalatwila sprawe u mnie.

Podobne wątki

  1. Wibruje karoseria podczas pracy wentylatora chłodnicy
    Utworzone przez Marcin-156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2015, 10:58
  2. Radio sie grzeje mimo iż jest wyłączone
    Utworzone przez majster w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 10:18
  3. [145] Mimo wymiany termostatu silnik się przegrzewa.
    Utworzone przez filonq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 23:33
  4. wysoka temperatura vs brak pracy wentylatora
    Utworzone przez sawekS8ie w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-04-2009, 18:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory