Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Wymiana chlodnicy Alfa 156 1.9 Jtd

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sigma
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 156 1.9 JTD S Wagon i AR 155 2.0 TSpark, AR 147 1.9 JTD 03 FL
    Postów
    50

    Domyślnie Wymiana chlodnicy Alfa 156 1.9 Jtd

    Witam,
    mam pytanko do osób już to rąbiących, a mianowicie muszę wymienić w swojej alfie chłodnice cieczy oczywiście na nową. Pytanie moje jest takie czy ktoś już to robił i czy muszę lub będę musiał demontować chłodnice klimy ????

    mile widziane foto krok po kroku jak ktoś już takiej wymiany dokonał ))

    Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelka pomoc

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sigma
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 156 1.9 JTD S Wagon i AR 155 2.0 TSpark, AR 147 1.9 JTD 03 FL
    Postów
    50

    Domyślnie

    Nikt nie chce pomóc wiec sam odpowiem bo już wymieniłem )))

    A więc tak odkręcamy wentylator, śrubę przy filtrze powywietrza trochę ciężko ale trzeba mieć klucz oczkowy lub wyciągnąć obudowę filtra powietrza( ja odkręcałem bez wyciągania obudowy ), cztery śruby na klucz 8 .
    Następne odłączamy przewody od wentylatora od okręcamy powiedzmy" pompkę" od pasa przedniego i już )) Jesteśmy gotowi ))

    Wyciągamy wentylator przechylając go trochę w lewą stronę a prawą ciągniemy do góry, uważając i przesuwając leżące opodal przewody.
    Po wyciągnięciu wentylatora odkręcamy opaski i odłączamy przewody wody od chłodnicy. i na tym można by było skończyć )) gdyby nie fakt że mamy klimatyzacji)))
    Po odczepieniu przewodów wody i odkręceniu łapy trzymającej chłodnice w jej górnej części tuz pod pasem przednim, odkręcamy plastiki tz. "GRILLA" z góry po dwie śrubki i z przodu dwie a następnie dwie części skrajne są przymocowane do zderzaka za pomocą trzech wcisków z których element wypinamy za pomocą długiego ok 15-20 cm płaskiego śrubokręta. Następnie ściągamy kratkę osłaniająca chłodnicę klimy( jak jest oryginalnie przymocowana proponuje po prostu wyłamać potrzebny kawałeczek plastra i będzie OK TAK BY KLUCZ NASADOWY 8 WSZEDŁ ). po czym odkręcamy 4 śruby łączące chłodnice klimatyzacji z chłodnicą wody. )) Przypominam że do chłodnicy wody jest przykręcony dwoma śrubami osłona zderzaka i trzeba je odkręcić )) choć ja swoja chłodnice wyciągnąłem razem z ta osłoną stąd wiem że jest tam przykręcona (siła razy gwałt) )).

    Po tym wszystkim mamy chłodnice wody na zewnątrz a klimatyzacji dalej w aucie nie uszkodzoną ) przy wkładanie nowej chłodnicy sami będziecie wiedzieć że trzeba to wszystko powyżej napisane od końca zastosować.

    Ja wymieniałem swoja chłodnice na parkingu przed blokiem czas ok 3 godzin ale mi się nie spieszyło i nie chciałem nic uszkodzić. ))

    Pozdrawiam i życzę powodzenia przy wymianie ))

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    Szybko Ci poszło. U kolegi z forum wymienialiśmy chłodnicę w silniku 2,5 v6 i zajęło to nam trzem 6 godzin. Bez kanału ciężko jest to zrobić. My musieliśmy dodatkowo zdemontować lampy i zderzak, ale tam jest o wiele mniej miejsca na to wszystko. Między przednią głowicą a wentylatorem chłodnicy jest tylko kilka centymetrów przerwy, więc musieliśmy wyjąć chłodnicę razem z wentylatorami.
    Gratulacje że udało Ci się to zrobić. Satysfakcja chyba ogromna?
    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Waszawa
    Auto
    Alfa Romeo 1,9 JTD 115KM SW 2003
    Postów
    109

    Domyślnie

    Dziś od 12 do 17:30 wykonywałem te czynności. Po 4 godzinach dopiero wyjełęm chłodnice, nowa jest chyba ciut wieksza i niemam pojęcia jak ją wpasować, rano będe dalej walczył, troche przeszkadza filtr powietrza i chyba będzie trzeba obudowe zdjąć bo w którymś miejscu się blokuje. Rano z nowym zapałem biore się do roboty

Podobne wątki

  1. [164] Wymiana chlodnicy wody 3.0 12V
    Utworzone przez kociniak08 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 14:27
  2. wymiana chlodnicy
    Utworzone przez jarek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 20:33
  3. wymiana plynu w chlodnicy
    Utworzone przez tomcio83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory