Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: (Alfa 156 2.4JTD)Kolo dwumasowe i sprzeglo kpl.!!!

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie (Alfa 156 2.4JTD)Kolo dwumasowe i sprzeglo kpl.!!!

    Witam!
    Opisze w skrocie to co dzisiaj mi sie przytrafilo!
    Otoz pojechalem dzisiaj do serwisu (fiata) poniewaz przy zmianie biegow slychac bylo charakterystyczny stuk!W serwisie stwierdzono ze duze kolo dwumasowe jest do wymiany oraz przydaloby sie takze wymienic przy okazji kpl. sprzeglo!
    Gdy wyliczyli mi koszt wymiany tych dwoch rzeczy to az zrobilo mi sie slabo-prawie 5tys. (kolo wumasowe 2700zl.,sprzeglo 1500zl.kpl.+robocizna)i czuje ze to nie byla jeszcze ostateczna cena!
    A wiec postanowilem sam kupic sobie te czesci i w zwiazku z tym mam do Was pytanie!
    Jakiej firmy kupic kolo dwumasowe i sprzeglo kpl.?
    Znalazlem sprzeglo i kolo firmy VALEO,czy polecacie ta firme?W tym przypadku zaplacilbym za calosc ok. 2000tys.!
    Moze znacie jakis zaufany sklep internetowy lub kogos na Allegro gdzie moge kupic te rzeczy bez obaw ze trafie na podrobke?
    Pozdrawiam!

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Czy ten stuk przy zmianie biegów to takie charakterystyczne klapnięcie ( metalowe) a przy odpuszczeniu i dodaniu gazu też miałeś to samo ?? U mnie jakiś czas temu pojawił sie taki stuk ale myślałem że to przegub wewnętrzny a teraz zastanawiam się nad sprzęgłem :cry: - poza tym nie mam żadnych objawów szarpanie czy coś takiego - chodzi idealnie

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Cytat Napisał danloo23
    Znalazlem sprzeglo i kolo firmy VALEO,czy polecacie ta firme?
    To dora firma
    Produkuje wiele czesci do Renault na pierwszy montaz
    Robi sprzegla ,klocki , wycieraczki, silniki nawiewu, wentylatory chlodnicy,chlodnice,reflektory i sam nie wiem co jeszcze
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  4. #4
    Cafekarol
    Gość

    Domyślnie

    Ja wiemianiałem sprzęgło i koło zamachowe Napiszę tak: Jakbym słyszał tylko charakterystyczny stuk, to z moimi doświadczeniami olałbym to ciepłym moczem U mnie jak puszczałem sprzęgło to waliło jak cholera, a jak źle zredukowałem bieg to silnik jakby chciał wyskoczyć z wozu - przy ruszaniu to cała buda dostawała padaczki.
    Komplet sprzęgła był nowy właśnie valeo, jak dla mnie dobry. Koło zamachowe kupiłem używkę z Lancii - niepotrzebnie, stare miało zero luzów (215 tys. przebiegu). Po zmianie sprzęgła wszystko ok.
    W Bydgoszczy w serwisie powiedziano mi, że chyba jeszcze nigdy nie zmieniali koła dwumasowego w Alfie. Byłem i jestem szczerze zainteresowany tematem koła dwumasowego na forach i chyba też ciężko kogoś spotkać kto to ustrojstwo zmieniał.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Dokladnie tak!Gdy zmieniam bieg lub dodaje i puszczam gaz to slysze wlasnie taki dzwiek!Pozatym autkiem potrafi czasem szarpnac,na biegu jalowym powstaja drgania,gdy go zapalam lub gasze trzesie autem i wogle mimo ze to diesel to stanowczo jest za glosny!W przyszlym tygodniu postaram sie wymienic to kolo i sprzeglo i mam nadzieje ze bedzie OK!

  6. #6
    matrix156
    Gość

    Domyślnie

    Cafekarol, w 2,4 koło siada w 1,9 nie

  7. #7
    piećka
    Gość

    Domyślnie

    Witam.Sprzęgło kupiłem za 545 zł oryginał pasujący do 2,4 i 1,9 JTD .Koło dwumas. na alleg...
    ok 1300 zł nowy Valeo ( robi w alfie na 1 montaż) .A koło napędowe zmieniałeś te od wspomag. i alternatora .

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Kolo od alternatora i wspomagania mialem wymieniane!

  9. #9
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    A nie myślał nikt nad regeneracją sprzęgła :?: Ja ostatnio wyczytałem wiele dobrego o firmie Moto - Rege z Poznania http://moto.allegro.pl/my_page.php?uid=4418032
    Regenerują także sprzęgła ( tarcze i dociski) - ale sądzę że przy cenach nowych w granicach w granicach 500-600 zł nie ma sensu regeneracja, natomiast koło ?? jeżeli zregenerują to 500-700 zł i dadzą gwarancje na rok ( tak obiecują ) to może warto ??

  10. #10
    Pabel-diabel
    Gość

    Domyślnie

    czy jest ktoś jeszcze na forum kto potwierdzi ze te stuki to sprzegło??? kurcze, ja mam ten sam problem, mianowicie, przy zmianie biegu i puszczeniu sprzegla slychac takie stukniecie, myslalem ze to na 100 % jest poduszka skrzyni biegow albo przegub bo mam z nim problem, ale po przeczytaniu tego postu........

Podobne wątki

  1. [159] kolo dwumasowe + kompletne sprzeglo z dociskiem
    Utworzone przez 4mbc w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 218
    Ostatni post / autor: 31-08-2023, 19:00
  2. [156] Kolo dwumasowe / sprzeglo ? 2.4 20V MJET
    Utworzone przez molten w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 18:42
  3. kolo dwumasowe alfa 156 1,9jtd 1999r 105km
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 11:58
  4. Kolo dwumasowe?
    Utworzone przez suwa w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 07:28
  5. Kolo dwumasowe
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 10:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory