Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [156] Ratunku Skrzynia Padla ???

  1. #1
    mokry
    Gość

    Domyślnie [156] Ratunku Skrzynia Padla ???

    Witam wszystkich forumowiczow !

    Mam chyba duzy problem ,chodzi o to ze gdy dzis jechalem sobie na stacje diagnostyczna o ZGROZO ,po niedawnej wymianie calego zawieszenia za 4200 po rabacie -36% i nie wliczajac robocizny...
    Doznalem poteznego szoku bo gdy z lewoskretu chcialem juz wjezdzac na kanal probowalem z biegu jalowego wlaczyc jedynke.. a tu wajcha zamarla jakby ja zamorowalo,nie moglem juz wsadzic ani jedynki ani dwojki , inne biegi dzialaja bez problemu. Ciekawe ze wczesniej nie mialem problemow ze skrzynia czyli zgrzytow ani ciezko wchodzacych biegow a tu nagle takie cos.. i to u wjazdu na kanal stacji diagnostycznej ;-( Dzwignia wogole nie odchyla sie w lewo z biegu jalowego w inne strony chodzi bez problemow ,gdy odpielem linki od skrzyni, dzwignia ruszyla czyli mozna wykluczyc wade lub awarie dzwigni oraz innych mechanizmow az do skrzyni... CHYBA
    mechanicy strasza kolejnymi tysiacami wlorzonymi w to autko... mowia ze trzeba rozebrac pol samochodu zeby sie dobrac do skrzynki ,nie mowiac o naprawie a moze i wymianie na nowa.

    RATUJCIE!!!!!!!!!!!!!

    Przesowka?
    Synchronizator?
    Wodzik?

    moze to tylko sie jakos przyblokowalo i najdzie spowrotem... nie chce sprzegla pilowac na trzecim biegu bo bedzie kolejne pare tysia:-(

  2. #2
    adam16v
    Gość

    Domyślnie

    4200!!! o masakra! chyba to było robione w aso po oryginałach?
    Ja miałem ze skrzynią podobnie w golfie i był problem wybieraków w skrzyni biegów. Macher od skrzyń zrobił mi to za 500zł.

  3. #3
    Krzysiek_wawa
    Gość

    Domyślnie

    4200 za zawieszenie? to chyba razem z remontem silnika

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    4200 zl !!!!!!! wypinales linki przy skrzyni? czy dalo sie wbic biegi dzwigniami w skrzyni? skrzynia jest 6 czy 5 biegowa?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    4200!! Przesadnie przepłacony interes , za max 60% tych pieniędzy można zrobić całe zawieszenie na orginalnych częściach z robocizną.

  6. #6
    mokry
    Gość

    Domyślnie

    Moze zle napisalem...zbyt ogolnie znaczy 4200 wyniosla cala naprawa po kupnie auta .
    czyli tez zaliczam do nich to co kazdy powinien po kupnie wymienic na wrazie co zeby potem nie przeklinac. Oczywiscie tez rzeczy ktore byly na wykonczeniu.
    A oto cala lista:
    Wiec kompletne zawieszenie
    Caly rozrzad
    Kolo pasowe
    Napinacz paska wielorowkowego
    Pasek wielorowkowy
    Wszystkie filtry i oleje
    Lozysko z piasta kola tylniego
    Bylem przy gosciu ktory to kupowal w hurtowni i wszystko wynioslo wlasnie ta kwote z -36% rabatu
    Kupowalem w INTER TEAM i czesc rzeczy w Alfie orginalki

    Na allegro moze i taniej ale mialem jazdy z poprzednimi autami i juz nie kupuje bo byly problemy z gwarancja i wymiana nie pasujacych czesci + aukcje nie zgodne z opisem wiec dalem se siana z Allegro.

    Tu jak cos nie pasuje niose i mam inna czesc od reki a nie bawienie sie w paczki wysylki i czekanie tygodniami bo gosc jest na urlopie hehe albo komory nie odbiera bo ma zly dzien!
    A podnosnik w warsztacie zablokowany bo rozebrane pol auta i trza bulic kase za przestoje.
    Z gwarancja tez bezproblemowo

    Reasumujac taniej nie znaczy zawsze lepiej!

    Co do biegow to juz nieaktualne bo juz jest cacy poprostu wybierak sie zablokowal wiec wystarczylo go wykrecic i zrobic jak nalezy i wskoczylo bez wyciagania skrzyni wiec nie dajcie sie nabierac na texty typu anie skrzynie trza wyciagac a to kosztuje wiec pan rozumie hehe
    Mechanik to mi naprawil za 50 zlocziszy w 15 minut

  7. #7
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    No to nic tylko się cieszyć że była to tylko błachostka . No a te wydane 4200zł w takiej postaci jak teraz mówisz to już całkiem zmienia postać rzeczy i jest całkowicie Ok. Podrawiam.

  8. #8
    mokry
    Gość

    Domyślnie

    racja fajnie ze to tylko to ale juz chcieli skrzynie rozbierac tylko ich jakos przekonalem zeby moze zaczac od podstaw ...ledwo sie zgodzili.
    Kiedys mialem wariacje obrotomierza i szarpalo autem chcieli pol auta rozebrac poczawszy od deski bo niby liczniki szwankuja ... sie okazalo ze przewody wysokiego napiecia i swiece heeh tez ledwo ich przekonalem...ehh chyba musze zmienic lekarza

Podobne wątki

  1. Alfa padla pół godziny po kupnie.
    Utworzone przez pakooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 10:29
  2. padla klima - help
    Utworzone przez czyrek w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 09:53
  3. Czy padla mi sonda?
    Utworzone przez selius w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 17:24
  4. 147 multifunkcja padla !
    Utworzone przez baks w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 20:48
  5. koledzy pomocy padla skrzynia
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-12-2009, 08:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory