Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Słaba klimatyzacja w alfie 156

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie Słaba klimatyzacja w alfie 156

    Witam. Jestem nowym posiadaczem alfy 156 i mam niewielki problem... Wcześniej miałem alfe 166 i tam klimatyzacja działała świetnie... Tutaj? Niezadowalająco jednym słowem... Posiadam samochód po lifcie wnętrza tak wiec dwustrefowy klimatronik i gdy na zewnątrz jest 30 stopni wnętrza samochodu nie da się schłodzić do komfortowej jazdy. Oczywiście kompletny serwis klimy wykonany z wyjątkiem wymiany filtra pyłkowego... Druga kwestia to jak powinna być klima ustawiona żeby było najoptymalniej... Na lewym pokrętle mamy przycisk AUTO i tam możliwość ustawienia jednej bądź dwóch lampek... Do czego to służy!? Na prawym pokrętle mamy jakaś strzałeczkę i znów jedna lub dwie lampki... Czytałem instrukcje i niestety niewiele rozumiem z tego co tam piszą... W mojej byłej 166 byl jeden przycisk FULL AUTO i po jego naciśnięciu w samochodzie nastawała zima, a tutaj nawet po ustawieniu na 17 stopni i przejechaniu 20 km jest naprawdę kiepsko... Prosiłbym o jakąś pomoc plus wytłumaczenie do czego służą te ustawienia i lampki... Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    filtr zmień

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mku1980
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    156 2,4 JTD
    Postów
    57

    Domyślnie

    postawa to filtr pyłkowy (kabinowy) jeśli jest zanieczyszczony stawia opór wpadającemu powietrzu przez co powoduje jego rozgrzanie. Pełny serwis powinien również sprawdzić temperaturę powietrza przy wylotach do wnętrza pojazdu i przy kompletnym serwisie filtr się zmienia a nie nabija tylko klimatyzację. Ludzie nie zmieniają filtrów a potem marudzą że w aucie śmierdzi i klima słabo działa

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Dzieki za informacje... W poniedzialek zmieniam filtr! Jeszcze gdyby ktos mogl mi wytlumaczyc o co chodzi z tymi ustawieniami klimy... ?

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    BMW E46 330i
    Postów
    220

    Domyślnie

    kropeczki na przycisku auto - jedna kropeczka, automatyczne sterowanie temperaturą nadmuchu (teoretycznie), resztę ustawiamy sami, dwie kropeczki to "full auto". "Strzałeczka" jest od obiegu wewnętrznego - jedna kropeczka od "automatycznego obiegu" po wykryciu spalin, spryskiwacza czy innych zapachów, druga wskazuje czy obieg wewnętrzny jest aktualnie włączony czy nie.
    Najszybsze schłodzenie jeśli ustawisz na climatronicu poniżej 16.5 - pojawi sie wtedy na wyświetlaczu LO i przełączy w tryb jak najszybszego, jak najsilniejszego schłodzenia.

    http://instrukcja.pl/i/instrukcja_ob...alfa_romeo_156 od strony bodaj 118

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku1980 Zobacz post
    postawa to filtr pyłkowy (kabinowy) jeśli jest zanieczyszczony stawia opór wpadającemu powietrzu przez co powoduje jego rozgrzanie. Pełny serwis powinien również sprawdzić temperaturę powietrza przy wylotach do wnętrza pojazdu i przy kompletnym serwisie filtr się zmienia a nie nabija tylko klimatyzację. Ludzie nie zmieniają filtrów a potem marudzą że w aucie śmierdzi i klima słabo działa
    Gdzie ten filtr znajduje sie w 1.9 JTD? Sprobuje sam go wyciagnac i zobaczyc jak dziala bez tego filtra jesli tak mozna...

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    okolice siedlec
    Auto
    alfa 156 1998 1600 ts
    Postów
    201

    Domyślnie

    obawiam sie kolego ze wymiana filtra nie wiele pomoże. u mnie filtr wymieniony, klima swieżo nabita a wydajność bez rewelacji - tak jak piszesz w upały klima sobie nie radzi w takim stopniu jak powinna.
    ktoś może napisze czy u Was da sie schłodzić wnetrze 156-tki do takiej temp ze bedzie poprostu za zimno w srodku? oczywiscie mowa o upalnych dniach a nie takiej pogodzie jak jest obecnie.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    U mnie to samo, niestety.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Cannabis
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 156 1.6 TS 99' AR 156 2.5v6 02'
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobodyspecial Zobacz post
    Gdzie ten filtr znajduje sie w 1.9 JTD? Sprobuje sam go wyciagnac i zobaczyc jak dziala bez tego filtra jesli tak mozna...
    Jeżeli masz przed FL wnętrza to w podszybiu pod maską jak po Fl to w nogach pasażera pod schowkiem( nieźle sie trzeba powyginać by wymienić). Pamiętaj że filtr przed FL jest jedno częściowy a po FL dwu.
    Co do chłodzenia klimatyzacji w dni upalne najszybciej schładza na LO obieg zamknięty. Jak mierzyłem termometrem z sondą było ok 8*C ala trzeba chwile poczekać.
    Mam pytanie czy po FL wnętrza tam gdzie są cyfrowe wyświetlacze da sie ustawić wszystkie trzy kierunki nawiewu na raz?? To znczy: szyba góra, środek i nogi na raz?? Bo u mnie da sie tylko dwa a w instrukcji obsługi jest rysunek co są trzy strzałki kierunku nawiewu naraz włączone.
    Przekłamanie instrukcji czy coś popsute u mnie??
    Ostatnio edytowane przez Cannabis ; 26-08-2012 o 17:29

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Lotos
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Wrocław/Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    128

    Domyślnie

    powiem tak- wszystko mam sprawne ale szału nie ma ze schładzaniem. Wsiadam do SCUDO słuzbowego i chłodzi jak jasna chol...... zaraz po odpaleniu- normalnei lodowacizna. Po prostu trzeba sie przyzwyczaic

Podobne wątki

  1. Słaba klimatyzacja - problem - słabo chłodzi
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 133
    Ostatni post / autor: 31-07-2016, 20:37
  2. Słaba na 4/5/6 biegu
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 08:41
  3. Słaba klimatyzacja alfa 147 JTD
    Utworzone przez kamspox w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 12:54
  4. 156 SW 1.9 JTD 16V słaba moc
    Utworzone przez bary w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 14:44
  5. [156] Słaba moc 1.6ts 2000
    Utworzone przez alfiarz 14 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 06:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory