Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Piasta czy łożysko?

  1. #1
    cosby
    Gość

    Domyślnie Piasta czy łożysko?

    Wybaczcie nawał postów ale spać nie mogę przed zakupem. Jeda z alf wyraźnie krzyczy z prawego przedniego koła. Nie jest jeszcze moja ale usiłuję wycenić tę usterkę. Stawiałem na łożysko ale jak widzę na allegro są w sprzedaży też całe piasty do tego auta. Ceny łożysk zabijają biorąc pod uwagę że piasta nie jest wiele droższa. Co należy w takim wypadku wymienić? Czy piasta może mieć wpływa na hałas? Czemu sprzedają łożyska skoro piasty podobnie kosztują? Nie pojmuję. W audicy wymieniłąme łożysko za 100 zeta i po ptokach a tutaj koszta widzę inne z deka...

  2. #2
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Stary masz pecha bo koszt wymiany łozyska w AR jest nie mały , ale na pocieszenei powiem Ci , że wymiana jest prosta jak budowa cepa, bo wymieniasz odrazu z piasta i nie bawisz sie w wyciskanie starych wciskanie nowych łożysk . Cene przednich droższe około 400 zł tył około 280 zł ale wymiana u mechnika to 50 zł lub samemu.

  3. #3
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    Jezeli szumi to 100% łozysko-piasty sie wymieniało w maluchach.Łożysko do 156 rózni sie troche od innych łozysk(np.audi)-obudowa ma dodatkowo żeliwny korpus ,który przykreca sie do zwrotnicy 4 śrubami -imbusy 8mm.Ceny :ASO-koło 450(nie pamietam dokładnie)zamiennik skf 350 -to ceny gdzies z marca,mogą być juz ciut inne.

  4. #4
    steniu4
    Gość

    Domyślnie

    Odgrzebię kotleta. Chciałem się zorientować, czy ar 156 z tyłu łożysko jest z piastą i czy się to wciska na prasce czy wystarczy odkręcić śrubę centralną i wymienić? Strasznie huczy w świeżo kupionej i nawet nie zdążyłem koła zdjąć. Chodzi o to czy sam zmienię czy umawiać już mechaniora...

  5. #5
    rolex83
    Gość

    Domyślnie

    Z tyłu jest tak jak z przodu. Tylko taniej

  6. #6
    santa_daro
    Gość

    Domyślnie

    Jak kolega wyżej napisał, jest łożysko razem z piasta, ostatnio wymieniałem i nie jest to trudne. Ale trzeba mieć dobry klucz 36 do śruby centralnej bo bez niego ani rusz, ja na swoim przykładzie połamałem kilka lichych ;P. A łożysko kosztowało 280PLN SKF BAF 0049.

  7. #7
    steniu4
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki. Dzisiaj wymieniałem. Do tego jeszcze łączniki stabi z tyłu i przegub zewnętrzny ....
    Wszystko na luzaku, nie jest źle z alfą bo wszystko idzie samemu ogarnąć tylko teile były jeszcze od fabryki i demontaż starych to było coś fajnego

  8. #8
    max156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cosby Zobacz post
    Wybaczcie nawał postów ale spać nie mogę przed zakupem. Jeda z alf wyraźnie krzyczy z prawego przedniego koła. Nie jest jeszcze moja ale usiłuję wycenić tę usterkę. Stawiałem na łożysko ale jak widzę na allegro są w sprzedaży też całe piasty do tego auta. Ceny łożysk zabijają biorąc pod uwagę że piasta nie jest wiele droższa. Co należy w takim wypadku wymienić? Czy piasta może mieć wpływa na hałas? Czemu sprzedają łożyska skoro piasty podobnie kosztują? Nie pojmuję. W audicy wymieniłąme łożysko za 100 zeta i po ptokach a tutaj koszta widzę inne z deka...
    To jest rozwiązanie już dziś standardowe - to jest łożysko z magnesami do tzw. aktywnego czujnika prędkości obrotowej koła. Zauważ że na jednej stronie łożyska jest zabezpieczenie i opis żeby nie stukać, rzucać itp, na zwykłej prasie można zniszczyć takie łożysko podczas wprasowania a piasta to jest coś co wprasowujesz do środka tego łożyska a to na zewnątrz mocuje się do zwrotnicy - proszę nie mylić pojęć. Do piasty przykręcasz tarczę hamulcową i koło.

Podobne wątki

  1. [159] Piasta/łożysko koła Alfa Romeo 159
    Utworzone przez allsiolek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 590
    Ostatni post / autor: 22-12-2023, 22:23
  2. Piasta łożysko
    Utworzone przez Pawlon13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 21:18
  3. [159] Łożysko/piasta tył - co polecacie do 2.4 JTDm???
    Utworzone przez slawek986 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 11:03
  4. Łożysko piasta
    Utworzone przez hitmanag w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 22:10
  5. [164] Piasta, łożysko tylnego koła?
    Utworzone przez Wodzu33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory