Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Wyciek płynu chłodzącego z czujnika za silnikiem.

  1. #11
    awazruk
    Gość

    Domyślnie

    Udało mi się usunąć wyciek. Strasznie słabe dojście tam jest i nie byłem w stanie wykręcić czujnika. Na szczęście szpara była mała więc wyczyściłem dokładnie to miejsce i potraktowałem odrobiną "szarej uszczelki" dirko. Zrobiłem to jakieś 3 tygodnie temu i od tego czasu poziom płynu ani rusz. Wiem, że trochę fuszera, ale przynajmniej teraz wiem, że to jest to miejsce na 100% i z reszty układu nie cieknie. Jak dirko puści to wtedy wymienię i zrobię porządnie. Także moja podpowiedź, jak nie wiecie skąd cieknie, sprawdźcie tam

    Pozdro!

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Tez udalo mi sie uporac z tym wyciekiem...moj czujnik mechanik wykrecil palcami nowe opaski tu i tam i narazie spokoj...
    Ostatnio edytowane przez peenbe ; 14-11-2013 o 22:34

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomaszchwesiuk
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    ALfa Romeo GTV busso 3,0 v6 24v, Alfa 156 1,9 jtd SW Sportwagon 150KM 2005r
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał peenbe Zobacz post
    Tez udalo mi sie uporac z tym wyciekiem...moj czujnik mechanik wykrecil palcami nowe opaski tu i tam i narazie spokoj...
    Ja miałem ten sam problem. Ale zdecydowałem się na wymianę całego czujnika na nowy, dgyż często jest tak że czyjnik sam w sobie puszcza. a jak już coś ciekło to może oszukiwać temp na komputer i wtedy większe spalanie itp. Dodatkowo u mnie po wymianie okazało się że dalej cieknie tylko typowo spod gwintu gdzie wkręcany był czujnik musiał raz jeszcze wykręcić i wkręcić ale podwinąłem pakuły. i jest ok. ) wycieku. Czujnik oryginalny 50 zł, a warto mieć dodatkowo pewność że jest ok.
    Dostęp ciężki ale da radę zrobić szybkoodkęcić zbiorniczek z płynem i jest ok. Więc obserwuj bo u mnie zaraz posamej wymianie też nic nie ciekło a później okazało się że spod czujnika co chwilę kropla spadała. i tak cały czas. Dokręcanie nic nie dało. UWAGA GWINT Aluminiowy więc nie można dokręcać na siłę. z umiarem. WIĘC SPRAWDZAJ NA POCZĄTKU.
    Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysiek723
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Police
    Auto
    Alfa romeo 156 2,4 jtd
    Postów
    154

    Domyślnie

    Jest to taki sam czujnik jak czujnik wkrecany do termostatu ? Może On być winien zanizaniom wskazan temp na zegarach bo według komp temperatura stale wynosi 88 stopni.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek723 Zobacz post
    Jest to taki sam czujnik jak czujnik wkrecany do termostatu ? Może On być winien zanizaniom wskazan temp na zegarach bo według komp temperatura stale wynosi 88 stopni.
    Jest inny.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    alfa 156
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał awazruk Zobacz post
    To nie jest termostat. Stoimy przodem do silnika. Termostat jest z prawej strony silnika, jest cały, nie cieknie. Idziemy dalej w głąb, za silnik i mamy, oto on. Pierwsze zdjęcie, ogólny pogląd gdzie jesteśmy, drugie, dokładny widok miejsca, o którym mowa. Ewidentnie widać różowy nalot. Jeździłem z tym długo więc się osadziło i ładnie widać To zielone z góry, to czujnik temp. taki jak w z linku w pierwszym poście. Do niego dochodzą kable.

    Natomiast problemem jest dla mnie: czy tam stoi woda ??? Skoro jest za termostatem... Chcę to rozebrać i nie naciąć się na minę


    Załącznik 69718 Załącznik 69720
    Ale jaki czujnik jest wskazany ?? Jeden jest a termostacie a drugi na wskazanym trójniku , wymieniłem czujnik na termostacie ale niestety temperatury nie wskazuje , a drugi na trujniku nie wiem jaki jest i nie mogę go dostać . Proszę o pomoc z góry dziękuje

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszbud Zobacz post
    Ale jaki czujnik jest wskazany ?? Jeden jest a termostacie a drugi na wskazanym trójniku , wymieniłem czujnik na termostacie ale niestety temperatury nie wskazuje , a drugi na trujniku nie wiem jaki jest i nie mogę go dostać . Proszę o pomoc z góry dziękuje
    Pod cytowanym postem jest opisany jaki to czujnik. I nie ma on nic wspólnego z pokazywaniem temperatury na zegarach.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. [Brera] wyciek płynu chłodzącego 2.4 JTD
    Utworzone przez dannz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2011, 00:59
  2. [155] Wyciek płynu chłodzącego
    Utworzone przez Edziu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 13:35
  3. [164] Wyciek płynu chłodzącego
    Utworzone przez fiergloo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 22:51
  4. [156] wyciek płynu chłodzącego
    Utworzone przez celticrules w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 16:15
  5. wyciek płynu chłodzącego
    Utworzone przez seb22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2007, 18:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory