Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [156] Multiecuscan no ECU response

  1. #1
    komandos
    Gość

    Domyślnie [156] Multiecuscan no ECU response

    Witam,

    Jako, że to mój pierwszy post, chciałbym wszystkich gorąco powitać. Niedawno nabyłem alfę 156 1,9JTD 105km w przeciętnym stanie i chciałbym ją doporowadzić z czasem do perfekcji Do sedna. Kupiłem na allegro kabel aby podłączyć się pod komputer i odczytać błędy. Kabel z tego linka: http://allegro.pl/fiat-alfa-romeo-la...624216857.html Po skonfigurowaniu wszystkiego stosując się do instrukcji, otrzymuje komunikat "No ECU response - sprawdź kabel i ustawienia portu COM". Od razu zaznaczę że port COM jest na 100% ustawiony poprawnie. Próbowałem sterowników instalowanych automatycznie(win7 64bit), tych z płyty dołączonej do kabla jak również tych podanych w rozwiązaniu z tego linku: http://forum.multiecuscan.net/viewtopic.php?f=5&t=1816. Klikając "test" przy ustawieniach portów w Multiecuscanie testy wykonują się poprawnie jednak opóźnienie to jakies 10-15ms (nie wiem czy nie za dużo). Wybierając opcję skanowania w głownym oknie programu nie otrzymuje żadnych wyników. Wybierając sterownik silnika ręcznie wyskakuje "No ECU response". Zapłon oczywiście włączony. Próbowałem też starszego FiatEcuScan'a. Nie mam już więcej pomysłów. Jeśli ktoś miał i rozwiązał taki problem proszę o informację. Być może ktoś kupił taki kabel i jest on po prostu trefny. Jeśli jest jakieś inne oprogramowanie którym można zdiagnozować ten sterownik silnika prosze o jakieś nazwy, linki, instrukcje jak się posługiwać... Z góry dzięki.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Kabelek wygląda na ok a zobacz czy piny są ok. Ze starym tez miałeś problemy. 10-15 ms to szybko obstawiam że u mnie w 166 schodzi się dłużej. Albo felerny kabelek albo coś źle zainstalowałeś. Nie masz u kogo sprawdzić sam kabelek?? Co do programu można to jeszcze zrobić alfadiag-iem.
    a druga sprawa był podwieszony temat odnośnie adaptacji ecu przeczytaj sobie....
    Ostatnio edytowane przez jacek83 ; 16-09-2012 o 20:04

  3. #3
    komandos
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie po 3 godzinach walki (i 2h zanim rozpocząłem temat) rozwiązałem problem. Powód był dość błahy. Słusznie podejrzewałem że czasy są przydługie tym bardziej, że po wykonaniu funkcji testowania portu program sam mówi, że optymalne są w okolicach ~5ms. Wszedłem przez menedżer urządzeń w ustawienia kabla i zwiększyłem przepustowość łącza. Nie pamiętam dokładnych wartości ale około dwukrotnie. Zmiejszyło to opóźnienia w teście portu do właśnie 5ms Kliknąłem połącz i błyskawicznie uzyskałem dostęp do mojego ECU. Hurra!

Podobne wątki

  1. [159] licencja Multiecuscan
    Utworzone przez matuch w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-02-2022, 19:47
  2. [159] ELM 327+Przejściówka 1+ Multiecuscan i połączenie z VDC/ABS
    Utworzone przez juhass w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 21:04
  3. MultiEcuScan - prawidłowe parametry 2.4 JTD 10v.
    Utworzone przez sn00p w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 15:19
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 09:10
  5. no ECU response jak kabel wkoncu kupic??
    Utworzone przez Litrowy w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 11:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory