Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Błąd P0191 czujnik ciśnienia na listwie

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    rafal0717 Dwa posty wyżej masz odpowiedź:

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Czujnik najprawdopodobniej jest dobry i prawidłowo sygnalizuje niewłasciwe ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej, a to może powodować:
    -zabrudzony filtr paliwa
    -uszkodzona pompa w zbiorniku
    -regulator ciśnienia
    -pompa wysokiego ciśnienia
    -lejący wtryskiwacz

  2. #12
    hubus20
    Gość

    Domyślnie

    miałem to samo. i pompa nie dawała ciśnienia.... pompa byla do wyzucenia

    - - - Updated - - -

    i tez błędnie mi pokazywało cisnienia 270-340

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafal0717
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nieporęt
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136KM 99r, 166 3.0 V6 FL
    Postów
    630

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubus20 Zobacz post
    miałem to samo. i pompa nie dawała ciśnienia.... pompa byla do wyzucenia

    - - - Updated - - -

    i tez błędnie mi pokazywało cisnienia 270-340
    Kolego a jak do tego doszedłeś że to wina pompy?

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Lotos
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Wrocław/Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    128

    Domyślnie

    tez miałem taki bład i brak mocy a okazało sie po wymianie czujnika ze to nie był on tylko niełaczaca wtyczka od filtra paliwa.

  5. #15
    hubus20
    Gość

    Domyślnie

    mechanik sprawdzał ja.W tym przypadku moze byc wiele rozważań.U mnie było spr wszystko.czujniki,filtr paliwa ,wtryski wkoncu jak miałem juz się poddać podmieniliśmy pompe z jakiegoś fiata co stał u mechanika i alfa zaczeła normalnie chodzic.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar greatboogie
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm 2008
    Postów
    32

    Domyślnie

    Jednak ciężko o pomysł na rozwiązanie mojego problemu... Koledzy, a orientujecie się czy podmiana pompy mojej rail 1600 na starszą 1400 wchodzi w grę? Mam dostęp do trakiej pompy 1400 i chciałbym w ten sposób weliminować ewentualne uszkodzenie mojej 1600.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    17

    Domyślnie

    Witajcie odkopując temat,
    Problem p0191 błąd regulatora wysokiego ciśnienia, podmienilem na używany co zaowocowało pogorszeniem się sytuacji więc założyłem stary ale pozbyłem się sitka teraz na jałowym pluje czasem więcej niż wymagane 300bar ale ciągle skacze, jest problem żeby utrzymać stałe ciśnienie pod obciążeniem brakuje 100-150bar i gaśnie albo przechodzi w tryb awaryjny, problemy zaczęły się od wycieku na pompie (została uszczelniona zestawem naprawczym, rozrządu nie ruszałem) macie jakieś pomysły? Dodam że po odpięciu wtyczki od czujnika na listwie auto nie gaśnie i równo pracuje, trochę głośniej wtryski chodzą nie próbowałem jeszcze jeździć ale próbę odpalenia bez wtyczki nie pozwala na uruchomienie auta chodzi jak na plaku i nie może załapać.
    Auto odpala całkowicie normalnie rano obroty nie falują, nie szarpie i nie dymi. Regulator pracuje (w zakładce testu nawet słychać jego prace w komorze silnika a na odpalonym podczas testu zgasnie

    - - - Updated - - -

    Witajcie odkopując temat,
    Problem p0191 błąd regulatora wysokiego ciśnienia, podmienilem na używany co zaowocowało pogorszeniem się sytuacji więc założyłem stary ale pozbyłem się sitka teraz na jałowym pluje czasem więcej niż wymagane 300bar ale ciągle skacze, jest problem żeby utrzymać stałe ciśnienie pod obciążeniem brakuje 100-150bar i gaśnie albo przechodzi w tryb awaryjny, problemy zaczęły się od wycieku na pompie (została uszczelniona zestawem naprawczym, rozrządu nie ruszałem) macie jakieś pomysły? Dodam że po odpięciu wtyczki od czujnika na listwie auto nie gaśnie i równo pracuje, trochę głośniej wtryski chodzą nie próbowałem jeszcze jeździć ale próbę odpalenia bez wtyczki nie pozwala na uruchomienie auta chodzi jak na plaku i nie może załapać.
    Auto odpala całkowicie normalnie rano obroty nie falują, nie szarpie i nie dymi. Regulator pracuje (w zakładce testu nawet słychać jego prace w komorze silnika a na odpalonym podczas testu zgasnie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-04-2017, 15:24
  2. Błąd P0238 Czujnik Ciśnienia powietrza
    Utworzone przez ard0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 06:47
  3. Błąd P00191 czujnik wysok. ciśnienia paliwa 1.9 JTD 8v
    Utworzone przez hajdi147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 00:06
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 09:14
  5. Skoki ciśnienia na listwie wstryskiwaczy??
    Utworzone przez eclipse0705 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 11:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory