Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: alfa 156 wymiana skrzyni biegów

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Alfa 156
    Postów
    15

    Domyślnie alfa 156 wymiana skrzyni biegów

    witam !

    Szykuje sie nowa robota przy alfie, wymiana skrzyni biegów (manualna skrzynia)
    silnik 1.8 ts

    - objawy narazie jeszcze jeździ :-) biegi wchodzą normalnie ale strasznie sie tłucze wymieniliśmy całe zawieszenie nowe, poduszki silnika skrzyni jest ok, ale co jeszcze jest gorsze coś jakby blokowało mechanizm różnicowy ? wiem że brzmi to dziwnie ale jak skręcam przy manewrowaniu koła przednie zachowują sie tak jakby sie kantowały bryyyyyy skrzypi wali już coraz gorzej po za tym wyje skrzynia do wymiany (oczywiście olej jest sprawdzony) zdaje mi sie ze ciekła kiedyś to było autko firmowe to wykończyli ją i to jeszcze kombi mniejsza z tym
    - szukam skrzyni używanej sprawnej najlepiej z autka z małym przebiegiem jakby ktoś miał dać znać !

    - przy wymianie skrzyni, którędy najlepiej ją wyciągnąć ? czy wyciągnąć cały silnik ?

    - przy okazji wymienię nowe sprzęgło i docisk i łożysko oporowe uszczelnienie od silnika

    - co jeszcze ? radzicie

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kam02
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    alfa romeo 156
    Postów
    54

    Domyślnie

    kolego wysłałem ci pw na temat skrzyni

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    witam !

    Szykuje sie nowa robota przy alfie, wymiana skrzyni biegów (manualna skrzynia)
    silnik 1.8 ts

    - objawy narazie jeszcze jeździ :-) biegi wchodzą normalnie ale strasznie sie tłucze wymieniliśmy całe zawieszenie nowe, poduszki silnika skrzyni jest ok, ale co jeszcze jest gorsze coś jakby blokowało mechanizm różnicowy ? wiem że brzmi to dziwnie ale jak skręcam przy manewrowaniu koła przednie zachowują sie tak jakby sie kantowały bryyyyyy skrzypi wali już coraz gorzej po za tym wyje skrzynia do wymiany (oczywiście olej jest sprawdzony) zdaje mi sie ze ciekła kiedyś to było autko firmowe to wykończyli ją i to jeszcze kombi mniejsza z tym
    - szukam skrzyni używanej sprawnej najlepiej z autka z małym przebiegiem jakby ktoś miał dać znać !

    - przy wymianie skrzyni, którędy najlepiej ją wyciągnąć ? czy wyciągnąć cały silnik ?

    - przy okazji wymienię nowe sprzęgło i docisk i łożysko oporowe uszczelnienie od silnika

    - co jeszcze ? radzici
    e



    Przerabiałem temat skrzyni u siebie, 4 bieg nie wchodził (synchronizator), skrzypienie stukanie przy skreconych kołach to chyba przeguby, wycie skrzyni (pewnie łożysko).

    Nie potrzeba wyciągać silnika przy wymianie skrzyni.

    przy okazji wymienię nowe sprzęgło i docisk i łożysko oporowe uszczelnienie od silnika
    Ja u siebie zrobiłem tak samo + jeszcze gumy na stabilizatorze (jeśli masz tam luz to od razu wymien), cena ta sama co przy wymianie samej skrzyni bo i tak trzeba sciągać wszystko, u mnie wyszło 350zł za robocizne wszystko, skrzynia z allegro 75tyś km w 100% sprawna 400zł, sprzęło valeo nowe ok 340zł, wysprzęglik ok 150zł, gumy stabilizatora 20zł.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kusior007
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szadek, Poland
    Auto
    AR 156 SW FL 1,9 jtd 16v m-jet.
    Postów
    375

    Domyślnie

    Zobacz też uszczelniacze pół osi i uszczelniacz wału tylnego, bo jak będziesz miał już skrzynie wyjętą to warto to zrobic, bo części kosztują grosze, a później nie będziesz miał problemów.
    "What We Do In Life, Echoes In Eternity"

  5. #5
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    silnika zwalać nie trzeba, ale trzeba go opuścić mimo wszystko by skrzynia wyszła. Tak jak wyżej - wymień uszczelniacze na skrzyni i wale silnika.

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo156 1.8t.s
    Postów
    5

    Domyślnie

    Tez mam problem z 4tym biegiem inne wchodze normalnie tylko 4nie wzuce jak by cos ja blokowalo wogule nie dochodzi do konca co to moze byc?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-05-2019, 09:56
  2. [159] wymiana skrzyni biegów
    Utworzone przez tylki w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 23-02-2018, 16:53
  3. [159] Wymiana skrzyni biegów - Alfa 159
    Utworzone przez AlfaLorenzo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2015, 21:03
  4. Wymiana skrzyni biegów 2.0 ts
    Utworzone przez kolekszy w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 16:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory