Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Problem Selespeed- problem przy redukcji

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kolbuszowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16v Twin Spark 155 KM
    Postów
    6

    Domyślnie Problem Selespeed- problem przy redukcji

    Witam.Nie znalazłem na forum podobnego przypadku(albo słabo szukałem)wiec zakładam nowy. Dziś pojawiły mi się pierwsze problemy z owa skrzynia. Gdy odpaliłem auto i wrzuciłem 1 cyfra na wyświetlaczu zaczęła migać. Nie działo się to za każdym razem gdy wrzucona była 1 ale zaniepokoiło to mnie. Gdy jechałem na 5 w trybie city i skrzynia chciała zrzucić na 4 na wyświetlaczu pokazała się 4 ale biegu nie było.Tak jakby był luz. Musiałem ręcznie zrzucić bieg co i tak niechętnie chciał zrobić.Jakieś 2 km od domu wszystko wróciło do normy, redukcja w trybie city przebiegała wzorowo jak i na manualu. Po dojechaniu do domu 1 znowu zaczęła migać. Proszę o pomoc.

  2. #2
    Jacek1515
    Gość

    Domyślnie

    Być może szykuje Ci się wymiana płynu w układzie selespeed... sprawdz ilość płynu w zbiorniczku a pozniej podłącz pod komputer i sprawdz cisnienie jakie trzyma, powinno byc od 45 do 55 i dopiero przy trzeciej zmianie biegów powinieneś usłyszeć załączenie się pompy

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kolbuszowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16v Twin Spark 155 KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    sprawdziłem poziom płynu no i jest trochę ponad minimum. A na komputer ustawie się w tym tygodniu i sprawdzę wszystko Dzięki za pomoc.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 benzyna
    Postów
    10

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/uslu...l#post1033385\ prawdopodobnie masz to co ja zgłoś się do nich naprawdę warto. Myślę że wystarczy przyuczenie robiłeś w tym roku? ja miałem tak że na 4 wrzucał jak się nagrzał ale tylko w dół a trójki w ogóle nie widział. komu bym nie oddał chcieli wyciągać skrzynie. Chłopaki z konarzewa naprawili to bez podnoszenia auta 4 kluczami i komputerem. Jeśli jest za daleko Tobie zrób przyuczenie i wymiane płynu hydraulicznego oraz regulację sprzęgła. Jak masz więcej pytań pisz na priv do mnie (coś tam wiem) albo do chłopaków z Itcars. jak zobaczysz że ktoś podnosi samochód żeby obejrzeć skrzynie od razu zmień mechanika

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147
    Postów
    280

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomulu Zobacz post
    http://www.forum.alfaholicy.org/uslu...l#post1033385\ prawdopodobnie masz to co ja zgłoś się do nich naprawdę warto. Myślę że wystarczy przyuczenie robiłeś w tym roku? ja miałem tak że na 4 wrzucał jak się nagrzał ale tylko w dół a trójki w ogóle nie widział. komu bym nie oddał chcieli wyciągać skrzynie. Chłopaki z konarzewa naprawili to bez podnoszenia auta 4 kluczami i komputerem. Jeśli jest za daleko Tobie zrób przyuczenie i wymiane płynu hydraulicznego oraz regulację sprzęgła. Jak masz więcej pytań pisz na priv do mnie (coś tam wiem) albo do chłopaków z Itcars. jak zobaczysz że ktoś podnosi samochód żeby obejrzeć skrzynie od razu zmień mechanika
    Dobre spostrzeżenie ziomulu - > jeśli ktoś zaczyna diagnozę selespeeda od podnoszenia samochodu i oględzin z dołu - zmienić mechanika :-)

    Tutaj, w przypadku kolegi, standardowo do sprawdzenia parametry pracy skrzyni, ciśnienie, ustawienie nasadki sprzęgła, błędy w module ss i pewnie do zrobienia autokalibracja skrzyni. Płyn jeśli stary, wymienić.
    Aha, i najważniejsze - nie jechać do ASO.

Podobne wątki

  1. [159] zgrzyt przy redukcji z 5 na 4 bieg
    Utworzone przez pawo04 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2015, 11:05
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 10:23
  3. Problem z Selespeed przy zmianie biegów
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 13:57
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 09:59
  5. [156] Gaśnie przy redukcji
    Utworzone przez kilu w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2008, 13:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory