Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: Infocenter nie wstaje rano

  1. #31
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_71 Zobacz post
    Przeczytałeś temat w którym się wypowiadasz czy nabijasz sobie posty takimi bezwartościowymi komentarzami? zwłaszcza jeśli bezpośrednio przed Tobą wypowiedziała się jedyna kompetentna osoba w tej sprawie jasno podając co jest przyczyną.
    Klepiąc takie posty utrudniasz życie ludziom, którzy w przyszłości będą chcieli wyszukać rozwiązanie swojego problemu. Za każdym razem jak czegoś tu szukam to muszę przebijać się przez strony z morzem takich "pomocnych" wpisów. Chyba nie muszę mówić jakie jest to irytujące.
    Popieram.

    Ja robiłem już chyba 3 lata temu przeróbkę infocenter bo podczas zimy nie wyświetlał nic, a w lecie gubił połowe wyświetlacza. Po zmianie, czy to - 30, czy + 40 nigdy nie miałem już tego problemu. Mało tego mam go ustawiony na 2 poziom jasności, co teraz tak mocno działa.
    Najlepiej napisać, że to normalka, bez zgłębienia tematu....
    Pozdro.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar Endriu Ka
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    156SW 1.9 JTD multijet 16V 140KM
    Postów
    225

    Domyślnie

    Bledny post.sorki delete
    Ostatnio edytowane przez Endriu Ka ; 12-01-2015 o 09:11

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar DeKonrado
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    156 Berlina 2.0 JTS 2002r.
    Postów
    5

    Domyślnie

    Ja dopiszę, że standardowo moja "kapliczka" na mrozie również nie startowała, prze lutowałem te 3 kondensatory które podawał kolega Simatic9, niestety to akurat widocznie nie była wina tych 3 które zaznaczył na obrazku.
    Niestety naprawa się nie powiodła, najgorzej, że kapliczka leżąc w domu się rozgrzała i po szybkim podpięciu pod wiązkę, zaświeciła pięknie i myślałem, że temat jest rozwiązany. Niestety akurat u mnie wyschły jednak pewnie inne kondensatory.
    Nauczony ponownym rozbieraniem kapliczki i znowu montowaniem wszystkiego po raz drugi, wymieniłem wszystkie kondensatory jakie tam były. Po 2 dniowym odpalaniu z rana potwierdzam, że wymiana wszystkich kondensatorków u mnie pomogło, teraz startuje bez problemu przy mrozie -8 stopni. Na większe mrozy muszę poczekać.

    Podaję jakie są potrzebne:
    100uF/25V - potrzebne jest 5 szt.
    22uF/50V - potrzebne są 2 szt.
    220 uF/35V - 1 szt.

    Ja też z racji braku możliwości wlutowania SMD wstawiłem zwykłe elektrolityczne o temp. pracy 105 stopni. Po wlutowaniu wszystko mieści się spokojnie w obudowie i najważniejsze, że działa poprawnie.
    Nie zmieniałem tylko tych malutkich w ilości 4 szt. co są mniej więcej na środku tej płytki.
    Warto od razu wymienić wszystkie jeśli nie wiemy który już utracił parametry, bo później podwójna robota.

    Koszt prawie zerowy, trochę trudny dostęp żeby ją wymontować ale się opłaca, po wymianie działa.

    Dzięki za podpowiedź, że warto prze lutować elektrolity i ruszy

  4. #34
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Mieszka w
    Wolica
    Auto
    Alfa 166 zamierzam kupić
    Postów
    1

    Domyślnie 156 wyświetlacz nie świeci na zimno

    Cytat Napisał Simatic9 Zobacz post
    Problem z wyświetlaczem gasnącym na mrozie to wyschnięte kondensatory. Wystarczy je wymienić na nowe. Wartość kondensatorów to 100uf/25V, oryginalne kondensatory to smd w obudowie aluminiowej, można zastosować zwykłe elektrolityczne o podwyższonej temperaturze pracy do 105 stopni Celsiusza.Załącznik 153833Załącznik 153834
    Hej kolego. mam taki sam problem z wyświetlaczem. Nie wiem kto by mógł mi kondensatory wymienić, nie znalazłem nikogo. Może pomożesz? Jestem z W-wy i ewentualny przyjazd do Łodzi, nie problem. Kontakt do mnie 508365943 pozdrawiam, Pawel

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Honda
    Postów
    10

    Domyślnie

    tak samo jest u mnie i w zeszłym roku było identycznie
    gdzieś czytałem na forum że to normalne

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    B
    Auto
    AR 156 FL 2.0 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Te z wysokim daszkiem w przejściowych wersjach tak miały. Niskie daszki, w pełnym polificie nie miały tego problemu.

Podobne wątki

  1. Rano kaszle
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 15:32
  2. Późno wstaje turbo - sterowanie turbiną?
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale GT
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 11:25
  3. Rano ciężko zapala
    Utworzone przez KULI w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 19:12
  4. odpalam i gaśnie - rano
    Utworzone przez seboq w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 08:18
  5. [156] Rano nie odpaliła??? 2,4 jtd 136kM
    Utworzone przez chodaki4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-07-2008, 23:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory