Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Temat: Obroty Wariują

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Jeżeli zawór pracuje prawidłowo a sam wąż nie jest rozpuszczony od oleju lub nie jest za bardzo twardy i przez to przy opaskach nie ma dziury żadnej to ok-dmuchnij i wciągnij powietrze przez ten wąz uwcześnie przeczysczając owy zawór i sprawdzając jego prace śrubokrętem np wciskając go po czym powiniem wracać ładnie sprężynując z powrotem/zaznaczam iż potrafi się wytrzeć odrobine ten grzybek ale nie na tyle by powodować objawy jakie cię dręcza.Jeżeli nic sie nie poprawi to poszukaj jeszcze jakiejs nieszczelnosci na kolektorze.Zrób test zaworu EVAP oraz przejrzyj przewody plastikowe od instalacji EVAPa.TAkie niebieskie,przy prawym błotniku idą do filtra węglowego-jak spadnie jakiś przewód lub się wytrze o coś to śłychać syczenie pod maska i są podobne objawy do twoich,no a jesli nic z tych rzeczy to zostaje sam nastawnik z przepustnicą.No i pytanie jak ty długo masz to auto w swoich rękach?

  2. #32
    Nas19
    Gość

    Domyślnie

    To juz niewiem.przepływka jest sprawna,sonda też bo elektromechanik mi sprawdzał.Lewego powietrza nie ma no jedynie ta odma z tyłu co do kolektora idzie.To w takim razie co ten silniczek krokowy?widziałem jakie cyrki ludzie robią dają jakies filtry na odme i zaslepiaja miejsce idące do kolektora albo inni jakies kolanka i robią połczenie całej odmy zeby szła w miejsce przed przepustnicą.

    - - - Updated - - -

    Auto mam 3 lata i nigdy nie było problemu z wysokimi obrotami ani z falowaniem..te przewody niebieski co znajdują sie z prawej strony auta a pod maska jak patrząc z lewej sprawdzałem i wszystko jest ok

  3. #33
    DISCO VOLANTE
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nas19 Zobacz post
    To juz niewiem.przepływka jest sprawna,sonda też bo elektromechanik mi sprawdzał.Lewego powietrza nie ma no jedynie ta odma z tyłu co do kolektora idzie.To w takim razie co ten silniczek krokowy?
    Sam sobie odpowiedz na to pytanie... Ja wiem,że najdroższe zostawia się na koniec. Ja też tak robię,ale tak jak pisałem od samego początku. Silniczek krokowy pokazał numer buta. Tylko nowy i ricambi orginali załatwi sprawę.

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Fabryka skonstruowala i tak ma byc raczej jak przewidzieli z odma ale kazdy moze co chce sobie robic z autem.Ja tam wyznaje zasade ze pewnych rzeczy konstrukcyjnych sie nie rusza bo sie przedobrzy.Musialbys sobie przepustnice z silniczkiem na podmiane/wymiane zalatwic chyba jednak skoro wszystko ok.

    - - - Updated - - -

    taki ma nr bosch ricambi a innych i tak nie ma,jeszcze kiedys byla Meat doria ale tez juz nie ma-uzywka to jak sie trafi ale z reguly smieci.
    0 132 008 650

  5. #35
    DISCO VOLANTE
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek2116 Zobacz post

    - - - Updated - - -

    taki ma nr bosch ricambi a innych i tak nie ma,jeszcze kiedys byla Meat doria ale tez juz nie ma-uzywka to jak sie trafi ale z reguly smieci.
    0 132 008 650
    Nic dodać - nic ująć

Podobne wątki

  1. Wycieraczki wariują
    Utworzone przez Revol84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-01-2014, 08:52
  2. Po odpięciu silniczka krokowego obroty wariują 2.0 TS
    Utworzone przez OstrySDL w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 21:35
  3. Wariują wycieraczki
    Utworzone przez bastersebek w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 23:11
  4. Wariują obroty po resecie parametrow przepustnicy 3.0 V6
    Utworzone przez lampart214 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2010, 14:21
  5. Wariują obroty i spalanie!!
    Utworzone przez Hofiec w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 18:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory