Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Temat: Alfa 156 1.9 JTD problem z odpalaniem w niskich temperaturach

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Istnieje duże ryzyko że się coś ufajczy po przyłożeniu napięcia bezpośrednio z akumulatora. Jeśli kolega chce ryzykować to niech założy na przewód jakiś mały bezpiecznik i próbuje, ale na własną odpowiedzialność.
    Z tym że to jest układ podgrzewania więc pobór prądu jest duży. Jak założysz mały bezpiecznik to może się spalić przy uruchomieniu układu, po mimo tego że nie będzie zwarcia. Lepiej poszukaj przyczyny.

  2. #22
    Użytkownik Ogier Avatar cichy83
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    w planach 159
    Postów
    169

    Domyślnie

    Jak wrócę z pracy ok 19tej, to sie zabiore zaraz za to i będę szukał gdzie ten przewód leci i jak się ma z napięciem, mam nadzieje że się przyczyna znajdzie.
    A tak pobocznie jak odpalam auto to słychać pstrykanie przekaźnika i jak robiłem test na x-diagun przekaźnika to też cykał hmm, chyba że to inny przekaźnik.

  3. #23
    Użytkownik Ogier Avatar cichy83
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    w planach 159
    Postów
    169

    Domyślnie

    To walczyłem do nocy, idąc po kabelku od przekaźnika doszedłem że idzie do tego bezpiecznika 70A, tylko nie wiem czemu tak dziwnie ułożony jest, wcześniej sprawdzałem bezpiecznik i wydawało mi się że jest cały, wczoraj widzę że spalony, to na szybko bezpiecznik z ABS 60A i sprawdzanie, na przekaźniku pojawiło się 12V, to podpiąłem diaguna skasowałem błędy, zrobiłem test glows plugs preheatig i było słychać cyknięcie przekaźnika, odczyt błędów nic nie wykazał. Odpaliłem auto chwile pochodziło zgasiłem i ponownie zrobiłem odczyt błędów i znów wykazało P0381, patrze bezpiecznik cały, na przekaźniku 12V, to wypiłem wtyczkę z przekaźnika która wysyła napięcie na świece przyłożyłem miernik i włączyłem test glows plugs preheatig i przekaźnik sekwencyjnie cykał 3 razy i na każdym pinie pojawiało się 12V, czyli wszystko niby ok. pospinałem poskręcałem wszystko, skasowałem błędy i zrobiłem ponownie test, przekaźnik cykną raz i po chwili test się zakończył, odczyt błędu dalej P0381, to skasowałem i powtórzyłem test ale już nie było słychać cyknięcia a test przeszedł do końca, wyjąłem bezpiecznik i włożyłem ponownie, klikam test przekaźnik cykną. i już sam nie rozumie jak to się ma czy one w końcu grzeją czy nie. jak podaje na same piny to cyka za każdym razem co robię test, jak wpięta wtyka to cyka raz.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Układ jest sterowany przez sterownik i czy grzeją czy nie zależy od jego widzimisię (że tak określę). Teraz wydaje mi się, że zostaje do sprawdzenia świece - jak one dobre a błędy nadal zostaną czy się pojawią , no to sam przekaźnik może być walnięty.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #25
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Kolega pisał w 1 poście, że wszystkie świece nowe. A przekaźnik przekładałeś kolego wczoraj?

  6. #26
    Użytkownik Ogier Avatar cichy83
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    w planach 159
    Postów
    169

    Domyślnie

    Nie przekładałem, bo nie mam innego na przekładkę sprawdzałem tylko przez komputer testem czy przekaźnik podaje napięcie, i pierwsza wtyka wpięta która dostarcza sygnał i wtyka która idzie na świece wypięta a do niej przyłożony miernik. i według testu podaje napięcie trzy cykliczne cyknięcia, błąd pozostaje dalej, wydaje mi się jakby był to sterownik to raczej na teście nie podawał by cyklicznie napięcia tylko by był martwy ale to mi się tak zdaje, zobaczę jak teraz rano odpali ale raczej bez problemu bo jest w garażu więc ciepło ma. normlanie tracę wizje co może być nie tak, bo tam nie ma cudów, plus minus impuls przekaźnik świece. takie to banalne a tak drażni.

  7. #27
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Ok, przekaźnik może pracować na "sucho" a gdy pójdzie przez niego prąd na świece to się wysra. Skoro na mierniku działa, a przy podłączonym układzie nie, to raczej na pewno będzie to wina przekaźnika. Chyba że coś źle zrozumiałem.

  8. #28
    Użytkownik Ogier Avatar cichy83
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    w planach 159
    Postów
    169

    Domyślnie

    przekaźnik wpięty w układ tylko wypięta wiązka która rozprowadza na dane świece, i przytykam miernik w owe miejsce gdzie jest wiązka ze świec i przekaźnik podaje napięcie, po wpięciu wiązki ze świec, raz słychać cyknięcie a raz nie słychać i tak to wygląda, rano jak odpaliłem to było cyknięcie, zobaczę jak będzie popołudniu bo stoi pod pracą na zimnie, to się wyjaśni czy zagrzeje świeczki czy nie zagrzeje. Oby bo znów będzie akcja na kable.

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Czyli dobrze zrozumiałem. Przekaźnik daje dupy jeśli przechodzi przez niego napięcie na świece. Bez obciążenia działa bo sprawdzałeś go miernikiem. Rozbierałeś go i czyściłeś?

  10. #30
    Użytkownik Ogier Avatar cichy83
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    w planach 159
    Postów
    169

    Domyślnie

    Z rozebraniem trochę problem bo widzę że on jest jakby zalany cały, jedynie styki psikałem Kontaktem. ale postaram się coś z nim podziałać, jedynie dopiero co i jak to jutro, dziś jak wrócę do domu ok 22ej to będzie sukces.
    Ale mam cichą nadzieję że jak rano cykał to popołudniu też za cyka i zagrzeje świece.

Podobne wątki

  1. [159] Odpalanie silnika przy niskich temperaturach
    Utworzone przez stuntmachine w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-10-2015, 19:21
  2. [159] Przy niskich temperaturach skrzypi przy zmianie biegu
    Utworzone przez b0b3k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 08:54
  3. Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM Problem z odpalaniem
    Utworzone przez kosa156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 22:40
  4. Brak turbo przy niskich temperaturach 1.9 M-Jet
    Utworzone przez konrad86 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 17:31
  5. Alfa 1.8TS problem z odpalaniem
    Utworzone przez zor-ro1970 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 15:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory