Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Temat: Alfa 156 1.9 JTD problem z odpalaniem w niskich temperaturach

  1. #31
    Użytkownik Ogier Avatar cichy83
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    w planach 159
    Postów
    169

    Domyślnie

    A wykazuje mi też błąd P0115,"Czujnik temp. czynnika chłodzącego silnik - usterka"
    i może byś to spowodowane tym że komputer nie ma prawidłowego odczytu temperatury i temu nie podaje do sterownika żeby grzał świece ?
    dwa dni teraz stała alfa na dworze i rano odpalanie tylko z samostartem ciężko ale odpaliła, ale z rana po przekręceniu było słychać cyknięcie przekaźnika, tylko wrażenie takie że z czujnika temp. komputer nie stwierdził że jest zimno i nie podał sygnału na grzanie świec.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.

    U mnie jest taki problem, że przy wyższych temperaturach muszę przekręcić silnikiem kilka razy żeby auto załapało. Im chłodniej tym auto odpala gorzej. Ostatnio przy -10*C musiałem palić go na 2 razy, bo za pierwszym w ogóle nie załapał, a i za drugim miał ciężko.
    Świece nówki, komp nie wywala żadnych błędów.

    Co go może boleć? Od czego zacząć sprawdzanie?

  3. #33
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Kolego cichy83 looknij na schemat elektryczny. Ja nie chce Cię w błąd wprowadzić. Moim zdaniem nie ma to związku ze świecami.

    Kolego Złoty zacznij od sprawdzenia czy prąd dochodzi do świec i zmierzenia ciśnienia na listwie podczas rozruchu.

    Zresztą jest tyle informacji na ten temat na forum, że wystarczy użyć opcji szukaj.
    Ostatnio edytowane przez PRE2ES ; 13-02-2013 o 13:01

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Szukałem i wyszukałem ten temat. Masz rację, że jest tego dużo. Nawet za... Problem w tym, że jeżeli miałbym przewertować wszystkie tematy związane z odpalaniem jtd to trochę by mi się zeszło.
    Jakby ktoś był kiedyś taki dobry i pozbierał to w jedna kupę, było by o wiele lepiej i przejrzyściej

    Świece grzeją bo sprawdzałem. Pozostaje ciśnienie. Jutro zdiagnozuję, dzisiaj już muszę do pracy pędzić.

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    podłączyłem dzisiaj autko pod kompa i zmierzyłem ciśnienie paliwa oto co mi wyszło:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bzt0vu3z0wro.jpg
Wyświetleń:	359
Rozmiar:	54.2 KB
ID:	86145
    - 18.8 - kręcenie rozrusznikiem
    - 24 - załapał
    - te dwa skoki do 0 to jakieś lagi w lapku
    - kolejne skoki w 72s i 75s to wciśnięcie gazu do ok 2.5tyś obr.

    wygląda że ciśnienie ok ale auto dosyć długo się rozkręca:/

  6. #36
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Przerabiałem... Są posty na ten temat-pompa wysokiego ciśnienia...

    - - - Updated - - -

    Ciśnienie na listwie będzie dobre, podczas rozruchu i już po, na wolnych obrotach.

    - - - Updated - - -

    Kolega Maciek, podpowiedział, że może wina jest po stronie czujnika... u mnie niestety wina pompy!

    - - - Updated - - -

    A jeśli chodzi o wykresy, to ciśnienie na stracie będzie dobre, ale to pompa nie ma wydolności i dlatego auto nie odpali odrazu. Jeśli bateria wytrzyma odpali po próbach, jęsli nie, proponuję odczekanie kilku minut i kolejne próby.

  7. #37
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Czujnik=regulator napięcia, czy jakoś tak ;-)

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    odnośnie tematów na tym forum - pewno że są i jest ich sporo na temat pompy, problem jest z naszą forumową wyszukiwarką która nie szuka całego wyrażenia np "pompa wysokiego ciśnienia" tylko przeszukuje forum oddzielnie dla każdego wyrazu przez co wywala mnóstwo niepotrzebnych wyników. Oczywiście można szukać przez google, ale z czytelnością nie jest tam ciekawie.

    Wracając do tematu. Czytałem gdzieś na tym forum, że ciśnienie na listwie powinno się wysokie trzymać nawet przy wyłączonym zapłonie, u mnie jest ok 2,3 bara, a dopiero przy rozruchu wyskakuje na te 500 bar. Czy to jest ok? Czy silnik i wtryski nie będą cierpieć przy takiej niewydolnej pompie, jeżeli wziąłbym się za jej naprawę/wymianę za kilka miesięcy?
    Bateria nowa, niedawno przy -17*C bez problemu przekręcił na 3 razy. Tylko rozrusznika trochę szkoda.

  9. #39
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Złoty Zobacz post
    odnośnie tematów na tym forum - pewno że są i jest ich sporo na temat pompy, problem jest z naszą forumową wyszukiwarką która nie szuka całego wyrażenia np "pompa wysokiego ciśnienia" tylko przeszukuje forum oddzielnie dla każdego wyrazu przez co wywala mnóstwo niepotrzebnych wyników. Oczywiście można szukać przez google, ale z czytelnością nie jest tam ciekawie.

    Wracając do tematu. Czytałem gdzieś na tym forum, że ciśnienie na listwie powinno się wysokie trzymać nawet przy wyłączonym zapłonie, u mnie jest ok 2,3 bara, a dopiero przy rozruchu wyskakuje na te 500 bar. Czy to jest ok? Czy silnik i wtryski nie będą cierpieć przy takiej niewydolnej pompie, jeżeli wziąłbym się za jej naprawę/wymianę za kilka miesięcy?
    Bateria nowa, niedawno przy -17*C bez problemu przekręcił na 3 razy. Tylko rozrusznika trochę szkoda.
    Za kilka miesięcy pompa przewyższy równowartość samochodu...

  10. #40
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa 156 1.9 jtd sw
    Postów
    1

    Domyślnie migająca kontrolka świec

    Witam podłączę się do tematu wymieniłem świece na nowe kupiłem drugi sterownik świec sprawdziłem bezpiecznik koło akumulatora wszystko jest dobrze po przekręceniu kluczyka jest cyknięcie i po 2//3 sekundach ponowne cyknięcie i kontrolka gaśnie ale po odpaleniu auta nadal miga kontrolka świec oczywiście w minusowej temp trzeba dłużej kręcić a błąd który wyskakuje to przerwany obwód grzania świec proszę o podpowiedzi gdzie szukać przyczyny.

Podobne wątki

  1. [159] Odpalanie silnika przy niskich temperaturach
    Utworzone przez stuntmachine w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-10-2015, 19:21
  2. [159] Przy niskich temperaturach skrzypi przy zmianie biegu
    Utworzone przez b0b3k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 08:54
  3. Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM Problem z odpalaniem
    Utworzone przez kosa156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 22:40
  4. Brak turbo przy niskich temperaturach 1.9 M-Jet
    Utworzone przez konrad86 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 17:31
  5. Alfa 1.8TS problem z odpalaniem
    Utworzone przez zor-ro1970 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 15:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory