Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: 1.9 jtd jak sprawdzić pompe wtryskową???

  1. #1
    strucel
    Gość

    Red face 1.9 jtd jak sprawdzić pompe wtryskową???

    witam jakis czas temu zakładałem temat z ciezkim odpalaniem w niskich temp,jednak to problem z odpalaniem po postoju nocnym,szukałem po kolei tak jak mi pisaliscie układ grzania swiec w porzadku dzis z rana robiłem próbe przelewowa wtrysków sa o.k minimalne róznice moze kilku kropel wiec ok i szukajac gdzies po forum wyczytałem podobny problem i okazała sie nieszczelna pompa obtarłem reka pompe od spodu i palce miałem mokre od napedu wiec wydaje mi sie ze to(nie było tam jakos ogromnie duzo tej ropy ale nie było sucho) to tylko jak sprawdzic czy oby napewno zebym nie ładował sie w zbyteczne koszty bo czeka mnie jeszcze zawieszenie i sprzeglo
    dzieki za odpowiedzi ...

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Zacznij od podpięcia fesa i przy próbie uruchamiana zrób sobie wykres narastania ciśnienia paliwa w zasobniku. To prosty i najtańszy test. później możesz zacząc bawic się z demontażem pompy wys. ciś. w celu jej uszczelnienia.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Koszt uszczelnienia jest niezmiernie niski o ile tylko wystarczy wymienić uszczelki. Komplet kosztuje ok 70zł - pozostaje jedynie kwestia jej demontażu co też nie należy aż tak do trudnych jak się ma wiedzę i umiejętności.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    strucel
    Gość

    Domyślnie

    a czy przy demontazu trzeba rozpinac rozrzad bo słyszałem rózne wersje...jakie wartosci powinna pokazywac pompa chodzi o cisnienie???

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    same uszczelki 70 ale jeśli chcesz to zrobić dobrze wymieniasz zaworki w sekcjach koszt ok 140 za kpl a jeśli chcesz jeszcze lepiej wymieniasz sekcje tłoczącą koszt ok 170zł jednej sekcji ( a są 3 niestety ;/ )

    Ja zmieniałem u siebie uszczelki plus zaworki po teście w fesie poprawa w tłoczeniu może z 5 procent.
    Ja u siebie obstawiam słabą pompę niskiego ciśnienia. NIedługo zmiana na oryginał

Podobne wątki

  1. Jak się czyści listwę wtryskową?
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 22:34
  2. [159] jak sprawdzić a może gdzie sprawdzić turbine?
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 11:31
  3. Świdnica i okolice, kto ma pożyczyć sprawną listwę wtryskową?
    Utworzone przez Majkel™ w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 16:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory