Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Uszkodzone sprzęgło? - brak mocy. Jakie sprzęgło i olej do skrzyni?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie Uszkodzone sprzęgło? - brak mocy. Jakie sprzęgło i olej do skrzyni?

    Witam
    W niedziele miałem nieprzyjemną sytuację, a mianowicie podczas wyprzedzania poczułem, że samochód nagle stracił moc. Obroty na liczniku rosły, a on rozpędzał się stosunkowo wolno. Na komputerze nie wyskoczył żaden błąd, po zatrzymaniu usłyszałem co jakiś czas tarcie czegoś z okolic skrzyni biegów. Jako, że nie wiedziałem co to może być i nie chcąc ryzykować to samochód wylądował na lawecie i został odstawiony do mechanika. Mechanik jeszcze nie rozebrał sprzęgła, ale zdiagnozował po obiawach, że to ono jest winne.

    Pytanie teraz jakie sprzęgło kupić? Czytałem, że polecacie sprzęgła VALEO - czy to z tej aukcji będzie odpowiednie? Kwota 550zł to chyba nie jest zbyt wygórowana cena?
    http://moto.allegro.pl/sprzeglo-alfa...023665227.html

    Podobnież będzie trzeba spuścić olej ze skrzyni biegów - jaki olej zalecacie? Czy Tutela Transmission CAR ZC 75 SYNTH będzie odpowiedni? Może jest jakiś równie dobry, a tańszy olej? Do skrzyni wchodzi 2 litry oleju?

    Samochód to 156 FL 1.9 JTD 115KM@~140KM - no właśnie, niedawno zrobiony chip i sprzęgło za długo nie wytrzymało

    Wcześniej nie było żadnych objawów, że coś jest nie tak ze sprzęgłem, biegi wchodziły dobrze, sprzęgło również brało bez problemów. Jedynie pedał sprzęgła chodził ze sporym oporem, ale myślałem, że ten typ tak ma chociaż w sumie u brata w AR 156 chodzi lżej. Nigdy nie było żadnych drgań podczas ruszania, czy na postoju - mogę mieć nadzieję, że dwumas będzie jeszcze w dobrym stanie?

    Z góry dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez dyymianek ; 19-02-2013 o 16:36

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Nic się pewnie nie stało - po prostu wcisnąłeś pedał przyspieszenia do deski przy wysokim biegu i stosunkowo niskich obrotach silnika. Trzeba było zredukować przed wyprzedzaniem....
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Podejrzewam że naprawę zlecisz mechanikowi.
    Jeśli mechanik jest kumaty i dba oswoją renomę to zostaw problem wyboru jemu .
    Zresztą jak chcesz mieć u niego gwarancję na wykonanie usługi , pewnie to będzie warunkiem , przynajmniej tak jest u moich dwóch u , których czasem robię naprawy.
    Co do oleju to nie zaszkodzi wymienić , trzeba by zajrzeć do instrukcji co tam producent zaleca.
    Dwu-masa ??? No jak rozbierzesz to wtedy ocenicie. Ale skoro nie ciepało wcześniej to chyba dobre będzie.
    Moja Bella

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    No dokładnie, jechałem na 5 biegu prędkość zbyt wysoka nie była, może z 80km/h, zredukowałem do 4 i wcisnąłem gaz pierwsza reakcja to przyspieszył a zaraz brak mocy.
    Mechanik to znajomy, który dorabia sobie w naprawach samochodów i jest w tym dobry, ale części będę mu chciał sam podrzucić dlatego pytam Was o wybór, co najlepiej zamontować. Ta aukcja którą podałem wydaje się dosyć niską ceną bo na innych widziałem w kwotach 600-700zł i chciałbym mieć pewność czy to nie jest czasami jakieś regenerowane sprzęgło. Brał ktoś z tej aukcji?

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał dyymianek Zobacz post
    No dokładnie, jechałem na 5 biegu prędkość zbyt wysoka nie była, może z 80km/h, zredukowałem do 4 i wcisnąłem gaz pierwsza reakcja to przyspieszył a zaraz brak mocy.
    Mechanik to znajomy, który dorabia sobie w naprawach samochodów i jest w tym dobry, ale części będę mu chciał sam podrzucić dlatego pytam Was o wybór, co najlepiej zamontować. Ta aukcja którą podałem wydaje się dosyć niską ceną bo na innych widziałem w kwotach 600-700zł i chciałbym mieć pewność czy to nie jest czasami jakieś regenerowane sprzęgło. Brał ktoś z tej aukcji?
    Co prawda ja nie kupowałem sprzęgła z tej aukcji więc nie odpowiem Ci czy jest regenerowane... Cena na pewno jest wyjątkowo kusząca.

    Ale zaproponuję w ramach promocji w takiej samej cenie Valeo.

    Zapraszam , kontakt w stopce.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

Podobne wątki

  1. Podniesienie mocy, a sprzęgło.
    Utworzone przez Jfuel w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 13:33
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 19:31
  3. [GTV Spider] Sprzęgło z 3.0 V6 12V do skrzyni z 2.5 V6
    Utworzone przez Morspl w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-03-2015, 07:14
  4. [159] sprzęgło, brak mocy, wysokie obroty
    Utworzone przez zenonx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 19:43
  5. Uszkodzone turbo - brak mocy, odgłosy tarcia - regenerować?
    Utworzone przez dyymianek w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 11:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory