Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: [156] odpala z trzecim razem

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie [156] odpala z trzecim razem

    Od pewnego czasu mam kłopoty z rozruchem zimnego silnika. Za pierwszym razem złapie i zgaśnie, a potem jeszcze trzeba pokręcić 1-2 razy. Na gorącym pali z dotyku.
    Duże świece nowe - championy, małe platynowe championy z przebiegiem 30 tys. km - sprawdzałem - wszystkie elegancko wypalone. Kable WN nowe, ciśnienia paliwa nie sprawdzałem, ale powinno być OK bo na zimnym silniku idzie jak burza.
    Ciśnienie sprężania super - na wszystkich cylindrach 15-16 bar.
    Wysokie napięcie na cewkach OK (było sprawdzane przez wybitnego znawcę -kolegę bubu 321). Lewego powietrza nie bierze.
    Może ktoś ma jakiś pomysł albo miał podobny problem i wie, co to może być bo ja wysiadam, a bubu zaczyna podejrzewać ECU :|?:

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    mała uwaga do wywodów kolegi:
    1 - w tym aucie nie jest podłączony czujnik Halla.
    2 - po przewodach wysokiego napięcia skaczą iskierki, czyli tzw. wyładowanie koronowe.

    Brak czujnika Halla nie przeszkadza w normalnej pracy, skutkuje to tylko tym że ECU musi mieć więcej obrotów rozrusznika aby znależc punkt początku zapłonu, czyli szuka impulsów pierwszego cylindra.
    Dla użytkownika to właśnie te 2-3 rozruchy silnika.
    Przez te iskierki jest podejrzany ECU.
    poczekamy na sugestie kolegów.

  3. #3
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    A sprawdzaliście ciśnienie wtrysku.
    Sugeruję tutaj awarię pompy lub regulatora ciśnienia paliwa.
    Miałem kiedyś podobną sytuację w Fiacie Palio też MPi
    Zaczęło się właśnie od tego, że palił na 2 lub 3 razy.
    Potem zaczął się dławić pod dużym obciążeniem, szczególnie na zimnym.
    Padnięty był regulator ciśnienia wtrysku podawał ciśnienie 1,5 bara a powinno byś 2,5 bara.
    Zaznaczam, że nie znam się specjalnie na układzie wtryskowo-zapłonowym TS-a.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    O hallu nie pisałem, bo jeżdżę bez niego już około roku i zawsze palił z dotyku nawet w największe mrozy.
    Zresztą halla obecnie mam nowego i jest sprawny, więc parę razy podłączałem go przed rozruchem zimnego silnika, żeby sprawdzić, czy to coś da - niestety nic nie dało - więc mogę z całą odpowiedzialnością napisać, że hall nie ma żadnego wpływu na skuteczność rozruchu.
    Co do iskierek (właściwie to nie są iskierki, jakie występują przy przebiciach tylko rodzaj fluidu-niebieskiej poświaty) to mogę powiedzieć tylko tyle, że zauważyłem je dość dawno i od razu kupiłem nowe przewody. Samochód zarówno na starych, jak i na nowych przewodach zawsze palił z dotyku - dlatego te dwa aspekty, o których pisze kolega bubu wykluczam.
    Natomiast cały czas nurtuje mnie sprawa ciśnienia paliwa - bo to właśnie tak wygląda, jakby go troche brakowało.
    Może ktoś wie, gdzie znajduje się regulator tego ciśnienia (jeżeli jest) i czy w pompie jest zawór zwrotny paliwa, bo tu ewentualnie byłoby dla mnie jeszcze coś do sprawdzenia, zanim wysiądę całkowicie. Bo potem to już faktycznie chyba tylko wymiana ECU wchodziłaby w grę.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    a jak to jest, na końcu listwy paliwowej jest zaworek do spuszczania cisnienia przy pracach przy listwie paliwowej lub wtryskiwaczach
    .
    Czy można ten zawór użyć do pomiaru ciśnienia, zwłaszcza że chyba zaworek zwrotny w Ts jest raczej przy pompie paliwa.

  6. #6
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Ciśnienie wtrysku powinien pokazywać Egzaminer.
    Przynajmniej w Palio tak było.
    A regulator ciśnienia był przy listwie.
    Budową przypominał mały reduktor i z niego włąśnie wychodził przewód zwrotny.
    W Alfie może być gdzieś wcześniej.
    Bo w V6 też go na listwie nie widzę.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    No właśnie - problem w tym, że TS nie ma układu powrotnego paliwa, a więc wszystko, co pompuje pompa trafia tylko do listwy. W tej sytuacji raczej trudno sobie wyobrazić jakiś zawór regulujący ciśnienie przy listwie, bo niby co miałby regulować. Jeżeli już istnieje taki zawór - a moim zdaniem powinien - to musiałby być on przy pompie i tam też powinien znajdować się, nazwijmy to, miniukład powrotu paliwa. Dodatkowo też wlaśnie przy pompie powinien być też zawór zwrotny, ale tu nie mam pewności, czy tak naprawdę byłby on potrzebny - nie będę pisał dlaczego, żeby nie przynudzać.
    Reasumując - potrzebuję bardzo rady kogoś, kto już w tym grzebał i zna się dobrze na na pompach paliwowych montowanych w TS albo chociażby schemat takiej pompy z opisem funkcji poszczególnych elementów.
    p.s.
    Bubu - właśnie dzisiaj wpadłem na ten sam pomysł, co Ty i zamierzam podjąć probę pomiaru ciśnienia na zaworku listwy - jeszcze nie wiem czym i jak, ale jak trzeba będzie to skonstruuję specjalny manometr, to będziemy mieli nowy instrument.
    Pozdrawiam

  8. #8
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Co nie nie zmienia faktu, że ciśnienie wtrysku powinien diagnozować Egzaminer lub jakiś inny program diagnostyczny.
    Awaria jest o tyle upierdliwa, że tak pompa jak i regulator (o ile taki element można wydzielić) mogą się wieszać.
    To znaczy raz będzie dobrze a raz źle.
    We wspomnianym Palio właśnie tak było.
    ECU nie wykrywało żadnych anomali.
    Co wyjaśniało odpalanie na 2-3 razy (ponowne wzbudzenie układu)
    Ale o ile sobie przypominam to na Egzaminerze ciśnienie na listwie można było śledzić dynamicznie.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    No właśnie chcę zrobić takie podłączenie, żeby można było obserwować wartość ciśnienia paliwa - teoretycznie mógłbym taki manometr umiejscowić tak, żeby można to było robić nawet w czasie jazdy, ale to narobiłoby troche dodatkowych problemów - póki co spróbuję wykonać to tak, żeby podłączyć się do zaworka na koncu listwy i obserwować ciśnienie podczas rozruchu i pracy silnika na postoju- manometr już posiadam.
    Ten examiner też pewnie działa na podobnej zasadzie z tym, że ma jaszcze dodatkowo wbudowany zapis elektroniczny.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    też mam manometr do mierzenia ciśnienia paliwa, tylko do alfy jakoś nie pasuje do tego gwintu listwy paliwowej i nie ma co naciskac cały czas ten wentylek.

    - jak miałem mierzne cisnienie na examinerze smart to miałem do listwy dołaczany czujnik, potem był on kalibrowany i odczyt cisnienia.
    chyba miałem około < 4 at.
    - ale dynamicznie to jednak odczytu nie było, czujnik miął interfejs na rs-232.

Podobne wątki

  1. Odpala za drugim, trzecim razem ?
    Utworzone przez Tomasz Dobosz w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-06-2015, 16:08
  2. [159] Na zimnym silniku odpala za trzecim razem
    Utworzone przez GruBaDuPa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 09:21
  3. [145] Zimna odpala tylko za drugim lub trzecim razem, pomóżcie - ciężki przypadek.
    Utworzone przez p.plotczyk w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 21:43
  4. Check. Silnik odpala za trzecim razem. 2.0 TS
    Utworzone przez bielu1996 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-12-2010, 16:55
  5. [146] Odpala za drugim razem
    Utworzone przez solaris2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-08-2008, 22:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory