Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: 156 2.5 v6 wymiana cewki a błąd CODE

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    156 2.5 v6,159 2.4
    Postów
    71

    Domyślnie 156 2.5 v6 wymiana cewki a błąd CODE

    Witam, wiem że tematów odnośnie błędu code było mnóstwo i chyba wszystkie już przeczytałem.Dzisiaj ze znajomym mechanikiem wymieniliśmy cewkę,jak się okazało uszkodzona była ta pod kolektorem ssącym,odłączyliśmy wszystkie wężyki i również 2 wtyki (chyba od ecu)na podłączonym akumulatorze i kluczyku w stacyjce.Po złożeniu wszystkiego do kupy auto odpaliło na 2-3sekundy i zgasło,teraz cały czas świeci się kontrolka code i auto nie pali.Mam teraz pytanie czy odłączenie 2 wtyczek od ecu na podłączonym akumulatorze miało takie negatywne skutki?
    Nie można się również podłączyć z kompem za pomocą examinera jak i laptopa z ecu euro scan,odłączyliśmy również aku na 1godz. ale nić to nie dało,czy zostało tyko programowanie w aso(najbliższe 30km)czy wystarczy odkręcić tą puszkę z kolektora ssącego i ją zawieść do elektronika by wgrał od nowa sterownik(gdzieś przeczytałem że tak można)
    W moim miasteczku jest trochę lipa jeśli chodzi o takie sprawy, w jednym zakładzie na słowo AR156 mechanik od razu zaczął kręcić głową nie czekając co mam do powiedzenia dalej.
    Ostatnio edytowane przez marcin713 ; 28-03-2013 o 20:06

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Mi sie CODE zwalil jak odpialem aku z kluczykiem w stacyjce... ale bawilem sie bezpiecznikami pod kierownica i sie naprawilo... odlacz aku na cala noc bo w moim przypadku auto stalo na mrozie 2 dni wiec moze pamiec Immo sie wykasowala i mialo to jakis wplyw
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    156 2.5 v6,159 2.4
    Postów
    71

    Domyślnie

    Ale jaja,teraz przeglądałem zdjęcia w necie v6,coś mi nie pasowało bo za bardzo napięty był przewód od górnej wtyczki ecu,znajomy podłączy go odwrotnie,klamra teraz otwiera się od strony kierowcy.
    Może dlatego brak kontaktu z kompem bo wtyczka zle założona.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AlfaRomeo25V6.JPG
Wyświetleń:	592
Rozmiar:	352.6 KB
ID:	90325

    Twojego posta BamBosZek już z innego tematu czytałem i próbowałem z bezpiecznikami ale lipa była,aku na noc został odłączony ale dzięki za pomoc,zobaczymy jutro czy nić się nie uszkodziło.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Puławy
    Auto
    AR 156 V6 TI 2004 ( dolot GTA )
    Postów
    139

    Domyślnie

    niemożliwe jest odwrotne włożenie wtyczki i zapięcie klamry. Chyba że majster jest wybitnym specjalistą , ale wtedy będzie drogo.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    156 2.5 v6,159 2.4
    Postów
    71

    Domyślnie

    Chyba że majster jest wybitnym specjalistą , ale wtedy będzie drogo.
    To mnie pocieszyłeś,co może byś w takim układzie do wymianu?
    Wtyczka na pewno jest odwrotnie założona,klamra jest od strony kierowcy.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatanka156 Zobacz post
    niemożliwe jest odwrotne włożenie wtyczki i zapięcie klamry. Chyba że majster jest wybitnym specjalistą , ale wtedy będzie drogo.
    Jak sam pewnie wiesz słowo "niemożliwe" niektórzy ludzie usunęli ze swojego słownika Szczególnie mechanicy-kowale mają taką tendencję. W mojej byłej 146 TI poprzedni właściciel zakręcił lewy halogen na prawą stronę i odwrotnie, a jak mu nie pasowały zaślepki wokół nich to przykleił je na silikonie...

    Natomiast w kwestii tej wtyczki to gdyby była źle wpięta, nie tylko Code by się zaświeciło ale i silnik nie miał by prawa odpalić. Może akurat zbieg okoliczności, że antenka od immo nie trybi. Swoją drogą coś słabą ma ten kolega mechanik wiedzę, skoro takie manewry wyczynia (zmiana cewki na zapłonie, odłączanie ECU a potem rzekomy reset poprzez odłączenie aku...).

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    156 2.5 v6,159 2.4
    Postów
    71

    Domyślnie

    Natomiast w kwestii tej wtyczki to gdyby była źle wpięta, nie tylko Code by się zaświeciło ale i silnik nie miał by prawa odpalić. Może akurat zbieg okoliczności, że antenka od immo nie trybi. Swoją drogą coś słabą ma ten kolega mechanik wiedzę, skoro takie manewry wyczynia (zmiana cewki na zapłonie, odłączanie ECU a potem rzekomy reset poprzez odłączenie aku...).
    Silnik odpalił na 2-3 sekundy,jutro jak przyjdę do warsztatu to zrobię fotkę tej wtyczki zle założonej,kurde jak bym sam to rozbierał to bym wiedział że ma być odwrotnie.
    Wiecie może w jakie pozycji ma być ta dolna wtyczka,w takiej samej jak ta górna?

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Wtyczki są tak zrobione, że mają rowki/wypustki w odpowiednich miejscach i one uniemożliwiają (teoretycznie...) odwrotne wpięcie. Poza tym klamra metalowa jest tak skonstruowana, że nie da się jej zamknąć gdy wtyczka źle siedzi. Porównaj sobie wtyczkę i gniazdo to zobaczysz, jak ma być wpięta. Zresztą zazwyczaj w komorze silnika są wiązki tak układane, że ciężko coś obrócić o 180'. Ja mam V6 ze stycznia 00' więc mam inaczej to rozwiązane i nie pomogę na moim przykładzie.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 28-03-2013 o 21:32

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Wtyczka ma zawsze dwie strony - wtyk i gniazdo. Pasuje tylko w jednej pozycji tak, żeby zapięła się klamra i weszły wypustki. Na początek radzę: odłączyć akumulator, porozpinać wszystko jeszcze raz i poskładać na nowo. Potem podłączyć aku i zobaczyć, czy coś się zmieniło.

    Jeśli ktoś podpiął te wtyczki odwrotnie to źle zapiął główne połączenie między wiązką kabiny i wiązką spod maski... i jak koledzy powiedzieli - będzie drogo Jeśli stało się jak mówisz to brocha mechanika-kowala, żeby to naprawić.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    156 2.5 v6,159 2.4
    Postów
    71

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bspyplm.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	98.9 KB
ID:	90331

    Jeszcze przeglądałem zdjęcia v6,na powyższym zdjęciu wtyczka jest odwrotnie tak jak u mnie, więc to nie wtyczka,jutro obadam jeszcze antenke z immo,może to zbieg okoliczności ale zobaczymy.

Podobne wątki

  1. Wymiana fajki od cewki zapłonowej
    Utworzone przez jcvd w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2013, 16:36
  2. [159] Cewki - wymiana, ceny.
    Utworzone przez kostek27 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-08-2013, 08:15
  3. Code - błąd immobilaizera
    Utworzone przez bella w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 20:41
  4. Wymiana cewki zapłonowej i świec
    Utworzone przez m4rcel w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 21:22
  5. Błąd CODE w alfa romeo GT
    Utworzone przez popaj w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 11:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory