Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Problem z ręcznym hamulcem?

  1. #1
    LukiPuki
    Gość

    Domyślnie Problem z ręcznym hamulcem?

    Może od początku, jakieś 2 lata temu miałem problem z autem mianowicie po przejechaniu okolo 10 kilosów słychac było piski w tylnym prawym kole i to tylko kiedy lekko skręciłem kierownicą w lewo. Pisząc "lekko" mam na myśli około 1mm, kiedy skręcałem mocniej pisk ustawał. Wymieniłem tarczę i klocki bo takie było moje podejrzenie, pisk ustał na dwa lata. Teraz znowu dał o sobie znać, i jest tak wkurwiający że strach, linki hamulca ręcznego są nowe ale co zauważyłem, zewnętrzny klocek wykruszył się na swojej górnej krawędzi, dziwne bo klocki nie są mocno starte i normalnie można by jeszcze śmigać a śmigać. Zdjąłem już raz koło wyczyściłem z błota i po zimowej soli, wypsikałem WD40 ruchome częsci ręcznego przy zacisku i na 3 tygodnie był spokój, i teraz znowu mnie wkurwia.
    Mam zamiar wymienić klocki ale co zrobić więcej z tym cholernym mechanizmem, ręczny odbija do końca więc już sam zgłupiałem, może tłoczek się przycina?
    Dodam że koło nie nagrzewa się jakoś mocniej niż pozostałe.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Shenk
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 144km (99r)
    Postów
    123

    Domyślnie

    Klocki jakiej sa jakosci, firmy? tarcze?

  3. #3
    LukiPuki
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shenk Zobacz post
    Klocki jakiej sa jakosci, firmy? tarcze?
    Żebym ja to pamiętał, to wygląda tak jakby ten jeden klocek miał lekki luz i jak skręcę lekko kierownicę klocek przylgnie do tarczy ciaśniej i piszczy, sam już nie wiem. Czasami potrafi piszczeć od razu po ruszeniu a czasami wcale, aha i jeszcze jedno jak jadę szybciej tzn. powyżej 80 km/h to nic nie piszczy bez względu na ruchy kierownicy.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    jak się klocek wykuszył to lepiej je wymienić. czemu podejrzewasz ręczny, skoro odbija?? myślę, że prowadnice klocka są przyrdzewiałe, przerabiałem to u siebie. głównie piszczały przy prędkości 70-90kmph

  5. #5
    LukiPuki
    Gość

    Domyślnie

    Podejrzewam ręczny bo to pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    przy zacisku hamulcowym, a dokładniej w miejscu mocowania linki ręcznego, masz sprężynę powrotną, jeśli ona pracuje, to ręczny powinien być ok

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Cannabis
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 156 1.6 TS 99' AR 156 2.5v6 02'
    Postów
    262

    Domyślnie

    Miałem to samo w tylnym prawym kole identyczne objawy. Nie odbija Ci klocek dlatego piszczy.
    Co ja nie robiłem żeby pozbyć sie tego piszczenia wymieniałem linki luzowałem je rozbierałem zacisk kilkakrotnie w ciągu roku. Obstawiałem już łożysko a wystarczyło tylko dokładnie przeczyścić/przeszlifować i przesmarować prowadzenie klocka tym bardziej że miałem malowane zaciski proszkowo i farba sie łuszczyła. Jeżeli jeździsz z tym dłuższy czas to i klocek będzie nierówno ścięty.
    Ostatnio edytowane przez Cannabis ; 09-04-2013 o 19:17

  8. #8
    LukiPuki
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał emo94 Zobacz post
    przy zacisku hamulcowym, a dokładniej w miejscu mocowania linki ręcznego, masz sprężynę powrotną, jeśli ona pracuje, to ręczny powinien być ok
    Sprawdzałem, sprężyna "okej".




    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Cannabis Zobacz post
    Miałem to samo w tylnym prawym kole identyczne objawy. Nie odbija Ci klocek dlatego piszczy.
    Co ja nie robiłem żeby pozbyć sie tego piszczenia wymieniałem linki luzowałem je rozbierałem zacisk kilkakrotnie w ciągu roku. Obstawiałem już łożysko a wystarczyło tylko dokładnie przeczyścić/przeszlifować i przesmarować prowadzenie klocka tym bardziej że miałem malowane zaciski proszkowo i farba sie łuszczyła. Jeżeli jeździsz z tym dłuższy czas to i klocek będzie nierówno ścięty.
    Zrobię jak piszesz i wymienię klocki i mam nadzieje że pomoże.

    Dzięki

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    luknij jeszcze na tarcze hamulcowe,jeśli zrobił się rant,a po dwóch latach od wymiany najprawdopodobniej powstał to daj tarcze do stoczenia,taki duperel też ma wpływ na pracę klocka.
    pozdro

Podobne wątki

  1. Problem z hamulcem - spadek siły hamowania
    Utworzone przez tofik w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 14:59
  2. Problem z hamulcem
    Utworzone przez harry w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 18:38
  3. Problem z hamulcem
    Utworzone przez wlodeczek1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 13:51
  4. Problem z ręcznym
    Utworzone przez mik91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 10:46
  5. Problem z Hamulcem
    Utworzone przez Grubas300 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory