Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: [156] Elektryczne tylne szyby

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie [156] Elektryczne tylne szyby

    Tak aby oczywiscie dzialaly zarowno sterowane z tylnej kanapy jak i z panelu zbiorczego kierowcy.. Przpominalm tylko ze jest tam rowniez taka blokada uniemozliwjajaca otwieranie dzieciom szyb z tylu...
    Tak wiec czy da sie to podlaczyc tak zeby to wszystko dzialalo jak nalezy?

  2. #2
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    pewnie ze sie da tylko trzeba dostac przyciski,silowniki, tapicerke i przydaly by sie tez kable od 156 co ma elektryczne tylnie szyby.

  3. #3
    Alfalotnik
    Gość

    Domyślnie

    to tapicerke rowniez nalezy zmienic..? a nie ma przypadkiem juz przeciagnietych kabli.?

  4. #4
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    Wypadało by wymienić boczki drzwi- tapicerke, chyba że ktoś chce zostawić dziury po korbkach, albo je jakoś mało gustownie zaślepić.

  5. #5
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    co do kabli to nie wiem nie posiadam 156 ale tapicera 100 % chyba ze ktos sobie obije na nowo

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar slow
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Auto
    AR 156 2.0TS 1999r.
    Postów
    162

    Domyślnie

    No niestety kabelki trzeba sobie doprowadzić :cry: włoskie oszczędności
    @LFA-to nieziemska robota!!!!!!!!

    http://slow.fotosik.pl/

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Zalozenie jest takie ze wsystko bedzie tzn przyciski na przod plus ta duza konsolka w drzwiach kierowcy, oczywiscie silowniki rowniez - kwestia tylko taka czy technicznie wszystko bedzie dzialac?

  8. #8
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    blacha w drzwiach moze nie miec otworow ma zamocowanie prowadnic z elektryka

  9. #9
    Alfalotnik
    Gość

    Domyślnie

    Ale z tego co sie rozgladalem mechanizm elektryczny nie rozni sie bardzo od recznego. Jest tylko silnik dolozony ktory raczej nie koliduje z blacha. Co do dziór to nie zmienial bym calych tapicerek, mozna kupic zaslepki i wyglada to schludnie. A jak sprawa wyglada z tymi przewodami..? Z obydwuch trzeba ciagnac przewody do drzwi od kierowcy..?

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfalotnik
    Ale z tego co sie rozgladalem mechanizm elektryczny nie rozni sie bardzo od recznego. Jest tylko silnik dolozony ktory raczej nie koliduje z blacha. Co do dziór to nie zmienial bym calych tapicerek, mozna kupic zaslepki i wyglada to schludnie. A jak sprawa wyglada z tymi przewodami..? Z obydwuch trzeba ciagnac przewody do drzwi od kierowcy..?

    witam!!!jeśli kupisz wszystkie podzespoły oryginalne to napewno będą pasować bez żadnych przeróbek. :wink:
    najwięcej zabawy będzie z przeciągnięciem przewodów,z obu tylnych drzwi. ;//

    przerabiałem ten temat w moim poprzednim samochodzie(opel vectra A)

    miałem dużo trudniej bo montowałem we wszystkich czterech drzwiach elektrykę 8)))

    kupiłem na giełdzie oryginalne siłowniki z wiązkami do drzwi i przyciskami tylko do tylnych drzwi. DD
    całą instalację i adaptację przycisków (na przód wykorzystałem z volvo V40)robiłem sam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    boczki na drzwi zostały te same(miałem jasną tapicerkę i ciężko było coś znaleźć w takim kolorze i dobrym stanie),dokupiłem tylko w serwisie do tylnych plastiki z otworami na przyciski.natomiast w otwory po korbkach dorobiłem odpowiednie zaślepki i polakierowałem na kolor tapicerki.wyglądało to naprawdę przyzwoicie :>>

    jednak do alfy proponowałbym kupić drugie tylne boczki bez otworów na korbki.można znaleźć odpowiednie i to za grosze (np.z anglików)

    miałem z tym sporo zabawy,ale wszystko było zrobione jak oryginał i tak samo działało :!:

    dla dobrego elektryka to dzień roboty i wszystko będzie działać.

    P.S. jeśli mi coś takiego wpadnie w ręce też założę do swojej. :twisted:

    pozdrawiam!!!
    andrzej


    moja druga ulubienica...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  2. [159] Elektryczne szyby
    Utworzone przez modzel_stx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-09-2015, 11:00
  3. Tylne elektryczne szyby nie działają :(
    Utworzone przez fazzi55 w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 12:34
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 10:34
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 13:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory