Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Głośna panewka na ciepłym silniku - pytania

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa 156
    Postów
    47

    Domyślnie Głośna panewka na ciepłym silniku - pytania

    Witam

    Panowie, niestety obróciło mi panewkę na 2 cylindrze. Wiem, że powinno się wykonać szlif wału + nad wymiarowe panewki.
    Niestety nie stać mnie na chwilę obecną na taki zabieg, wymieniłem tą panewkę na nową, złożyłem to do kupy lecz niestety panewka jest głośna na ciepłym silniku, na zimnym jest "powiedzmy, że ok". Pomyślałem, że gdybym nalał nowy gęstszy olej, powiedzmy 10w60 + kolejna wymiana panewki na nową. Kupiłem komplet więc mam jeszcze 3 "zapasowe", to czy taki zabieg coś da?

    Przejechałem po tym moim "remoncie" już ze 400 km, i oprócz stukania tej panewki silnik chodzi dobrze.
    Proszę tylko na mnie nie krzyczeć, że tak się nie robi, ale niestety finanse nie pozwalają. Jestem na etapie szukania całego bloku silnika z nominalnym wałem, panewkami i tłokami bo po rozebraniu swojego silnika odkryłem przedmuchy w tłokach, więc bardziej opłacalne będzie znalezienie całego bloku ...

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    okolice siedlec
    Auto
    alfa 156 1998 1600 ts
    Postów
    201

    Domyślnie

    kolego, gestszy olej nie skasuje ci luzu i dalej bedzie stukac -moze minimalnie ciszej ale bedzie. pozatym za olej10w60 musisz dac minimum 200 pln.
    czop na wale w tym miejscu zapewne jest juz owalny(zwłaszcza po tych 400 km) i zadne nadwymiarowe panewki ci tu nie pomoga bez szlifu
    niestety ale nie da sie amatorsko tego naprawic.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa 156
    Postów
    47

    Domyślnie

    hm... dziękuje za odpowiedź, Ale może ktoś miał podobny przypadek i coś jednak zaradził ?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Arrow Dodatkowe info.

    Hej! Fatalna sprawa... Omron8 będzie miał używanie

    Do rzeczy. Po pierwsze, napisz jaki silnik 1.6, 1.8 czy 2.0, która wersja (i/lub rocznik pojazdu). Nie wiem czy wiesz, ale wątek panewkowy toczy się na forum od dawna. Może przybliżysz nam okoliczności tego zdarzenia, jaki przebieg ma auto, czy silnik był po zerwaniu paska, w jakim stanie był silnik. Z tego co napisałeś dysponując ograniczonym budżetem pewnie trafił Ci się przechodzony egzemplarz.

    Tę naprawę co zastosowałeś to Ci powiem mistrzostwo, niestety w negatywnym znaczeniu (jak sam z resztą podkreśliłeś). Nie wiem jak długo auto pojeździ z takim patentem, jeśli uda Ci się jakimś cudem pojeździć jeszcze trochę to chyba będzie to dowód, że TS w obliczu poważnej usterki na "prowizorce" pracuje i jest dobrym silnikiem

    Niestety, każdy tu Ci napisze - zrobiłeś "na sztukę" i taka naprawa ma niewielki sens, masz już luz na czopie (wytarcie, odkształcenie) także będzie tę panewkę słychać zawsze, na pewno się nie ułoży. Gęstszy olej? Może poprawić trochę sytuację, ale na jak długo? Pamiętaj, że w tej chwili masz niższe ciśnienie na magistrali tak czy inaczej, a to bardzo źle dla jednostki. Co jeszcze - obrywa korbowód (tym samym powierzchnia tłok-gładź), luz może spowodować, że wyjdzie "na spacer" jak to się mawia, cylinder będzie miał owalizację.

    Podpytaj kolegów na forum (Forum Ogólne Alfa Romeo -> ABC Motoru Twin Spark), znajdziesz, może mają do sprzedania wał nominał, choć przy takiej jeździe to rzeczywiście lepiej już szukać także bloku lub całego silnika.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa 156
    Postów
    47

    Domyślnie

    Owal na czopie wału był już po obróceniu panewki, sprawdzałem mikromierzem. Liczyłem na cud, no niestety nie wyszło.
    Silnik mam 1.6, obrócenie panewki wyszło na zimnym silniku przy próbie wyjechania z błota.
    No nic, jednak za duże ryzyko, wydam na olej z filtrem ok. 200 zł, a może to nic nie dać... trzeba szukać wału lub całego bloku..

    Dziękuje za odpowiedź.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Szkoda kasy na taki olej troche, cos najgestszego wlej ale na wiele sie to nie zda i tak,znajomy do audi zeby do domu dojechac wlewal przekladniowkepo dotarciu na miejsce wyzlomowal ale 70km dojechal na wywalonej korbie,jak kupisz drugi silnik to nie zapomnij sobie panewek na korbach zmienic profilaktycznie bo szkoda roboty

    Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk
    Prywatna Praktyka Naprawy i Obsługi Alfa Romeo
    JTD,TWIN SPARK,V6
    Miernik grubości lakieru Fe/Al
    Naprawa wariatora faz
    Naprawy główne i bieżące,diagnostyka
    Informacje i możliwości-PW
    myjka ultradzwiękowa-wtryski PB oraz drobna elektronika
    EGR,DPF OFF Klapy Wirowe CHIP JTD
    Diagnostyka Uszczelki Głowicy TEST na zawartość CO2 w płynie
    Naprawa świec TS bez ściągania Głowicy i urwanych mostków-HELICOIL
    Naprawa Turbo
    http://www.forum.alfaholicy.org/uslu...gi_bedzin.html
    KUPIĘ WARIATOR 50zł plus przesyłka za sztuke płace-OFERTY PW

Podobne wątki

  1. [GTV] Klekocze jak JTD na ciepłym silniku 2,0TS
    Utworzone przez Slepecci w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-11-2013, 10:01
  2. Naprawa - Panewka w silniku 2.0 TS, przegrany silnik.
    Utworzone przez dragon7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 16:09
  3. Nie pali na ciepłym silniku
    Utworzone przez szakal0606 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 11:33
  4. Nie pali na ciepłym silniku.
    Utworzone przez Dugit w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 20:37
  5. [146] stuki na ciepłym silniku
    Utworzone przez komar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory