Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wycieraczka tylna sama się włączyła i nie da rady jej wyłączyć AR 156 SW 01'

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar wilqu5
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    AR 156 1,8 SW 01'
    Postów
    20

    Domyślnie Wycieraczka tylna sama się włączyła i nie da rady jej wyłączyć AR 156 SW 01'

    Witam ponownie,

    ciąg dalszy ciekawostek z prądem...
    Po zwianiu całego prądu z aku naładowałem dziada i założyłem.
    Wszystko cacy, silnik raz tylko po dobie bez aku się lekko zawahał i potem już chodziło wszystko jak trzeba. Natomiast potem zaraz
    pojechałem na myjnie i po myjnie okazało się że mimo wyłączonego przełącznika przy kierownicy zaczęła samoistnie chodzić wycieraczka tylna niezależnie od pozycji przełącznika... ;| Jakieś pomysły?
    Póki co na szybko rozebrałem tylną tapicerkę bagażnika i wypiąłem wtyczkę od wycieraczki bo w sumie i tak rzadko jej używam ale to rozwiązanie w stylu papier toaletowy lekiem na sraczkę....

    z góry dziękuję za mądre wskazówki

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jak po myjni się to stało to wydaje mi się, że dostała się woda do elektroniki wycieraczki robi zwarcie. Wyciągaj cały mechanizm i rozbieraj i sprawdź. Ewentualnie szlak trafił przekaźnik wycieraczki.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar wilqu5
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    AR 156 1,8 SW 01'
    Postów
    20

    Domyślnie

    Kolego a poinstruowal byś mnie jeszcze gdzie sie znajduje ten przekaznik o tylnej akurat ? Byłbym wdzięczny

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    http://allegro.pl/silniczek-wycierac...185725782.html tu widać mniej więcej o co biega i gdzie będzie na płytce. To nie jest taki duży jak przy bezpiecznikach.

    Aha i jeszcze jedno - sprawdź czy jest napięcie na wtyczce jak jest wypięta. Jeżeli tak to wina jest pająka kierownicy, jeżeli nie to elektronika silniczka.

    Schemacik:
    Załącznik 95906
    Pin 1 - zasilanie silnika (powinno być chyba ciągle +12)
    Pin 2 - zasilanie po przełączniku (+12 tylko gdy manetka włączona)
    Pin 3 - masa.

    Opis funkcjonowania

    Zespół przełączników pod kierownicą H5 zasilany jest do styku 3 konektora D poprzez wyłącznik zapłonu (INT/A) i przekaźnik R1 w obwodzie zabezpieczonym bezpiecznikiem F14 .Bezpiecznik i przekaźnik znajdują się w skrzynce bezpieczników B1 .
    Wycieraczkę / spryskiwacz szyby tylnej włącza się wyłącznikiem w zespole przełączników pod kierownicą H5 przez przesłanie sygnału ze styku 1 konektora D do silnika N16 .
    Wyłącznik spryskiwacza szyby tylnej w zespole przełączników pod kierownicą H5 po włączeniu przesyła dwa sygnały ze styku 8 i 9 konektora A bezpośrednio do pompy spryskiwacza szyby tylnej - spryskiwaczy szyby przedniej N22 . Silnik pompy zależnie od ustawienia przełącznika H5 powodujeprzesyłanie płynu do spryskiwaczy szyby przedniej lub tylnej.
    Jeden z dwóch sygnałów (styk 2 konektora D H5 ) jest przesyłany również do urządzenia regulującego działaniem wycieraczki szyby tylnej znajdującego się wewnątrz silnika N16 .
    Silnik wycieraczki szyby tylnej N16 połączony jest z masą. Zespół wycieraczek szyby tylnej składa się z odpowiednio dobranego motoreduktora, wyłączników krańcowych i urządzenia elektronicznego regulacji i sterowania.
    Ostatnio edytowane przez jaboleq ; 16-05-2013 o 06:04
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTD
    Postów
    38

    Domyślnie

    Odświeżę Co prawda samochód to Alfa 147 JTD, ale to pewnie prawie to samo. Mi też czasami tylna włącza się razem z przednią, sama może raz, ale to od ruchu kierownicą chyba, więc zakładam, że to przełącznik zespolony, tym bardziej, że słychać jak cos tam lata. Czy jego wymiana wiąże się z koniecznością podłączenia do kompa i na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego? Jak to się ma do sterowania radiem?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Tylna wycieraczka
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 31-08-2020, 11:09
  2. [159] Tylna klapa sama sie podnosi
    Utworzone przez steevr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 08:54
  3. tylna wycieraczka
    Utworzone przez slawko w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 08:04
  4. Tylna wycieraczka..
    Utworzone przez Mart w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2012, 14:13
  5. tylna wycieraczka
    Utworzone przez macaga w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 22:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory