Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Nie odpala 1.9 jtdm

  1. #1
    kkkpiotrekkkk
    Gość

    Domyślnie Nie odpala 1.9 jtdm

    Witam mój problem polega na tym że auta dzisiaj nie odpaliłem wczoraj normalnie odpalała a dzisiaj krece i tak jakby za pierwszym razem raz złapała zapłon a po chwili cisza rozrusznik kreci a auto nie odpala.Podłaczyłem ja do kompa miałem dwa błedy jeden P1238 a drugi juz wyleciało mi z głowy ale to był błąd zaworu egr. Zawór egr zaślepiony. kreciłem rozrusznikiem i patrzylem na parametry cisnienia paliwa itp wszystko sie prawie pokrywa z oczekiwanymi parametrami. Pompe paliwa slychac czujnik wstrzasowy pod siedzeniem sprawdzałem prosze o porade co dalej sprawdzac. Powiem ze do tej pory nie było problemu z odpalaniem auta nawet w zime. Przepraszam za moja wypowiedz ale to auto mnie juz dobija sledze watki z problemem odpalania innych forumowiczów. Mi sie wydaje ze jest problem z podawaniem paliwa tylko od jaiego czujnika zaczac szukac?? Aha czy np uszkodzony spalony zawor egr moze unieruchomic auto? Jak sprawdzic czy jest podawana ropa do wtrysków??

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rychu
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.9JTD SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    Może masz problem z immo, gaśnie ci kontrolka alfa code (kluczyk)?
    Ostatnio edytowane przez Rychu ; 28-05-2013 o 17:54

  3. #3
    kkkpiotrekkkk
    Gość

    Domyślnie

    kluczyk gasnie ale jeszcze jutro dla pewnosci sprawdze dla mnie dziwna sprawa z dnia na dzien auto nie odpala kluczykk powinien gasnac po jakim czasie??

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rychu
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.9JTD SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkpiotrekkkk Zobacz post
    kluczykk powinien gasnac po jakim czasie?
    Gaśnie po sekundzie może krócej. Odnośnie sprawdzenia czy jest podawane paliwo do wtrysków to można poluzować leciutko nakrętkę przewodu paliwowego przy wtryskiwaczu i przy kręceniu powinno tryskać. Nie wiem, ale na wężykach przelewowych chyba też powinno się pokazać, tak sobie myślę.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    jak masz komputer to sprawdź ciśnienie paliwa podczas rozruchu. Nie pamiętam wartości, ale zmierzone powinno się +/- pokrywać z żądanym.
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  6. #6
    kkkpiotrekkkk
    Gość

    Domyślnie

    wiec podłączałem kompa podczas kręcenia rozrusznikiem ciśnienie paliwa było w granicach oczekiwanego ciśnienia paliwa plus minus wiec to chyba odpada. posiedziałem troszke na necie i znalazłem podobne wątki i przyczyny wiec:
    1.w pompie paliwa w zbiorniku nie łączy kabelek
    2. problem z regulatorem ciśnienia paliwa
    3. padł czujnik położenia kątowego wału korbowego
    4. zablokowała się przepustnica powietrza
    Pierwsze odpada słychac pompe paliwa i pokazuje cisnienie jak podłacze kompa...drugie niewiem czy jak by byly problemy z regulatorem było by odpowiednie cisnienie oczekiwane na kompie. trzecie niewiem jak sprawdzic?? wyciagnac wyczyścic czy to pomoze?? zostaje mi ta przepustnica jutro bede walczył z tym autem sprawdze czy ciśnienie paliwa jest na przewodach przy wtryskach. Aha czy jakby byl uszkodzony czujnik położenia wału miałbym jakieś błędy na kompie??



  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MŁODY88
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    AR 146 JUNIOR 1.6 TS
    Postów
    96

    Domyślnie

    Ja jak mialem uszkodzony czujnik walu to auto odpalalo tylko temp dochodzila do 70 stopni i w tedy gasl. Ostyk i odpalil. Jesli chodzi o przepustnice to albo sproboj ja odpiac i odpalic albo zdejmij rure i obejrzyj.

    Kiedys w innym aucie mialem podobnie ze auto przestalo zapalac, krecil ale nie odpalal. Odpiolem aku aby zresetowac kompa i po podpieciu zalapal ale na chwile. Pozniej okazalo sie ze padl czujnik temperatury cieczy ktory stereowal ssaniem itp.

  8. #8
    kkkpiotrekkkk
    Gość

    Domyślnie

    wiec odpaliłem auto powiem tak ....zablokowała się przepustnica powietrza. Ta która zamyka sie jak auto się gasi nie była brudna brud jej nie zablokował...zacieła się w pozycji zamknietej że reką nie mogłem jej ruszyć musiałem użyc śrubokręta zeby ja odblokowac

Podobne wątki

  1. [159] alfa 159 1.9 jtdm nie odpala
    Utworzone przez PAMITO w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 16-01-2020, 12:05
  2. [159] Nie odpala AR159 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez sprajt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 17:16
  3. Jtdm nie odpala
    Utworzone przez Davvid8 w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-04-2015, 11:33
  4. [159] 1.9 JTDm 150 KM nie odpala
    Utworzone przez Lolson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2015, 21:12
  5. [159] 2.4 jtdm na zimno odpala za 4-8x:(
    Utworzone przez Novastar w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-10-2014, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory