Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Różnice pomiędzy Alfa 156 , a 156 Gta

  1. #1
    verticallybra
    Gość

    Domyślnie Różnice pomiędzy Alfa 156 , a 156 Gta

    Zastanawiam się czy sama buda w 156 Gta jest taka sama jak w zwykłej 156 czy w Gta była jakoś dodatkowo usztywniana? Innymi słowy czy poza silnikiem 3.2V6, skrzynią 6 biegową, obniżonym zawieszeniem, hamulcami Brembo i innym układem kierowniczym w Gta są jakieś konstrukcyjne różnice w samym nadwoziu ? Ktoś się orientuje ? I czy w Gta fabrycznie dokładają rozpórkę na kielichy ?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Jedyne co wzmocniono w 156/147/GT przy wsadzeniu 3.2 pod maskę towzmocnione przednie sanki plus "zastrzały" od sanek z miejsc mocowań wahaczy do podłogi.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #3
    verticallybra
    Gość

    Domyślnie

    Jestem totalnym świeżakiem na forum, więc dopiero teraz zorientowałem się,że kolega GrzesiekK ma spore doświadczenie na polu przeróbek zwykła 156-gta :-) Zapoznałem się z historią niebieskiej alfy i chylę czoła dla umiejętności i zaparcia. Takie modyfikacje są niezwykle inspirujące. Przedstawię może zarys mojej Alfy, którą mam od około miesiąca. Pierwotnie była to 156-ka 99r. 2.0Ts, ale poprzedni właściciel wrzucił silnik ,sprzęgło od 147 3.2V6 Gta, hamulce Brembo także od 147gta , przekładka całego zawieszenie przód + tył także już od 156 Gta + zegary Gta i oryginalny wydech Gta 156. W sumie całkiem spory nakład pracy i kosztów. Układ kierowniczy został oryginalny ze zwykłej 156. Po pierwszym zachłyśnięciu się brzmieniem silnika, kulturą pracy silnika i modulacją hamulców nadeszła refleksja, że właśności jezdne hmm.. mogłbyby być lepsze :-) Na szybkich łukach auto prowadzi się bardzo dobrze i jest przywidywalne, ale na ciasnych zakrętach jest cholernie podsterowne i wyraźnie czuć, że buda się rozjeżdza. O dziwo poprzedni właściciel nie zamontował nawet górnej rozpórki, wiec buda pewnie straciła trochę na sztywności w miarę upływu lat. Auto sprawdzone przez doświadczonego blacharza i werdykt był, że na 100% nie miało historii wypadkowej. Jest myślę zatem nadzieja, że uda się zwiększyć trochę fun z jazdy.

    Kluczowe pytanie. Jakie kroki należałoby poczynić w pierwszej kolejności. Zakup samej rozpórki górnej pewnie coś wniesie ,ale nie będzie to radykalna róznica?
    Zatem rozpórka górna + dolna + dodatkowe stabilizatory na zawieszeniu ? Przednie sanki można jakoś wzmocnić w garażowych warunkach ? Nie mam aż takich ambicji,żeby jak kolega Grzesiek pomykać ochoczo na torze i stawać w szranki z Sti czy Evo,ale interesuje mnie delikatna poprawa własności jezdnych. No i czas na pytanie kluczowe. Nie mam smykałki i doświadczenia do takich zagadnień, więc chętnie zleciłbym komuś taką robotę. Jakieś namiary na dobrego fachowca z Dolnego Śląska( Wrocław). A może kolega Grzesiekk miałby chęć podjąć się takiego projektu ? ZA 10 tys. km wypada mi wymiana paska rozrzadu, więc możnaby to powiązać. Rozrząd podobno dobrze robią w AlfaTeam w Łodzi. Ktoś potwierdzi? Warto tam jechać? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :-)

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Wiśniowa która wisiała na Allegro/Otomoto ?
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 2000r
    Postów
    23

    Domyślnie

    Żeby docenić GTA to trzeba się Nią przejechać. Ja tego doświadczyłem. Wrażeń nie da się opisać....... Cud techniki.... tylko kasy brakuje!!!!!

  6. #6
    verticallybra
    Gość

    Domyślnie

    Z pewnością prawdziwe Gta jeździ zdecydowanie lepiej. Ja mam jakąś tam namiastkę.

    GrzesiekK: Zgadza się. Wiśniowa. Pomęczyłem sprzedającego,żeby zjechał z ceny do jakiegoś sensowniejszego pułapu i wszedłem w ten interes. A co auto ma jakąś mroczną historię ?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał verticallybra Zobacz post
    le na ciasnych zakrętach jest cholernie podsterowne
    Podsterowności bierze się od rozkład masy pojazdu, niestety ale ten motor trochę waży i do tego jeszcze FWD - najistotniejsze przy podsterowności

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Szpera by coś na podsterownosc poradziła.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Q2- w Vce nie miałem teraz w JTD mam, efekt jest taki że tam na sportowym zawieszeniu po zakrętach chodziłem wolniej niż tu na standardowym zawiasie, pomimo ze silnik diesla w porównaniu tamtej V- ki to zwłoki
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 30-06-2013 o 07:56

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał verticallybra Zobacz post
    Z pewnością prawdziwe Gta jeździ zdecydowanie lepiej. Ja mam jakąś tam namiastkę.

    GrzesiekK: Zgadza się. Wiśniowa. Pomęczyłem sprzedającego,żeby zjechał z ceny do jakiegoś sensowniejszego pułapu i wszedłem w ten interes. A co auto ma jakąś mroczną historię ?
    Żadnej mrocznej przeszłości nie znam tak tylko zapytałem bo kojarzyłem tylko tą 156 tak przełożoną na sprzedaż w naszym kraju ;] Jedno co w niej trzeba sprawdzić, jakie ona ma naprawdę sprężyny założone, bo jest/była za wysoka jak na zawieszenie od GTA i czy ma przełożone stabilizatory z wersji GTA bo może zostały od zwykłej 156 V6 i są za miękkie, zwłaszcza tylny co będzie jeszcze powiększało podsterowność, niestety ale 156 z 3.2 pod maską tak ma że wyjeżdża przodem w szybkich ciasnych łukach, można to poprawić przez zmianę rozkładu masy w aucie, czyli akumulator do bagażnika, wszystko co zbędne pod maskę wywalić trochę inaczej ustawić zbieżność auta - przód mocniej rozbieżny niż fabryka podaje, tył na 0 lub ciut zbieżnie i będzie lepiej w winklach zawijać.

    Na początek zmierz stabilizatory, przedni ma mieć 24mm średnicy, tylny 18mm, popatrz jakie masz sprężyny albo inaczej zmierz wysokość od nawierzchni do spodu progu auta plus prześwit między rantem błotnika a oponą i podaj na jakiej oponie i feldze stoi to sporo to powie.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. Różnice pomiędzy dwoma
    Utworzone przez KRS w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 13:07
  2. Różnice pomiędzy 2,5 a 3.0 V6
    Utworzone przez Dchedogi w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-10-2011, 18:08
  3. Pytanko o różnice pomiędzy 2.0 a 1.8
    Utworzone przez Hejnas1989 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 18:26
  4. Różnice w głowicach 2.0 TS pomiędzy 75 i 155
    Utworzone przez kasztelan w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 22:28
  5. Różnice pomiędzy 2.0 TS i 2.0 JTS
    Utworzone przez farciarz w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 10:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory