Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Klimatyzacja działa dobrze, jednak przy większych upałach nie chłodzi

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 SPORTWAGON
    Postów
    45

    Domyślnie Klimatyzacja działa dobrze, jednak przy większych upałach nie chłodzi

    Witam!

    Zastanawia mnie problem związany z klimatyzacją: przy obecnych temperaturach gdy wyjeżdżam w trasę po mieście wszystko działa bez zarzutu, mam wrażenie że klima przestaje chłodzić gdy temp. silnika dochodzi do 90 stopni (czuć wtedy ciepłe powiewy powietrza). Byłem w serwisie klimatyzacji, powiedzieli że wszystko wygląda okej, jedynie jeśli będzie dalej problem z działaniem najprawdopodobniej trzeba wymienić osuszacz powietrza i wyczyścić chłodnicę (poradzili, żeby wymyć ją strumieniem wody).

    Czy Wy też macie problemy z klimatyzacją gdy temperatura na zewnątrz przekracza 30-35 stopni? Nie wiem czy po prostu klimatyzacja w samochodzie nie wyrabia przy takim upale czy faktycznie trzeba wymienić ten wspomniany osuszacz.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekalfa166
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 159 TI. Bianco
    Postów
    416

    Domyślnie

    zmień warsztat, bo przy napełnianiu klimatyzacji a potem jej sprawdzaniu na manometrach widać czy jest jakiś problem czy nie.
    Wymyć chłodnicę strumieniem wody????z zewnątrz ??? oczywiście przy takich temeraturach klimatyzacja pracuje w obiegu zamkniętym ????
    Prędkość jeszcze nikogo nie zabiła. To nagłe jej wytracenie jest niebezpieczne.

  3. #3
    olek23
    Gość

    Domyślnie

    Jak poprzednik: obieg wewnętrzny.... gdyby padł osuszacz czy sprężarka czy układ był by nieszczelny to w ogóle by nie chłodziło.... w tamtym sezonie u mnie w Belli chłodziło i nagle przestało i okazało się że układ się rozszczelnił.. na szczęście tylko oring łączeniu.... także nie zawsze warto wierzyć mechaniką... A teraz jedyne co mogę poradzić przy tym problemie to szybki w dół

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar creaf
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 SW
    Postów
    324

    Domyślnie

    Możliwe że chłodnica klimy już nie wyrabia, ona jest pierwsza i to ona zbiera cały syf na klatę. Jak będziesz mył ją(tylko nie pod ciśnieniem żeby lameli nie pokrzywić) to włącz klime jak chłodnica będzie jeszcze mokra różnica powinna być potężna.

    Plus u mnie po mieście(tyle że nagrzane auto i mniej niż 10km jazdy) chłodzenie jest tylko zadawalające przy rocznej chłodnicy a po wyjeździe na trasę nie ma szans usiedzieć w aucie z klimą skręconą na minimum.

    Kolejna sprawa to wentylator, ja u siebie zauważyłem że po prostu nadmuch osłabł czyli pewno trzeba wymienić łożyska w wentylatorze, oczywiście mowa o obiegu wewnętrznym. Jakby nie patrzeć "wiatr" mocno wpływa na temperaturę odczuwalną.

    A odnośnie temperatury to przy 35stC może być zbyt duże ciśnienie w układzie i klima się rozłącza żeby nie było uszkodzeń, sprawdzić z manometrem ciśnienie przy 35stC.
    Była: 156 1.9JTD SP3

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problem - raz chłodzi raz nie...
    Utworzone przez Stifer w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-06-2019, 15:55
  2. Klimatyzacja słabo chłodzi
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 21-07-2018, 11:07
  3. klimatyzacja chłodzi- nie chłodzi
    Utworzone przez SlaSH7 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 21:05
  4. Jak szybko klimatyzacja chłodzi 156 SW
    Utworzone przez Cobra w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 08:56
  5. [145]Niby dobrze ale jednak.....
    Utworzone przez alfasound_mania w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 00:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory