Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: 2.5 v6 skrzynia biegow

  1. #1
    samul
    Gość

    Domyślnie 2.5 v6 skrzynia biegow

    witam wszystkich i razem z Ania pozdrawiam.

    sytuacja jak najbardziej z życia wzięta , znajomi wiedza jaka miłością Ania darzy nasza piękną i inne Alfy i jak kocha nimi jeździć niestety zdrowie od wypadku w 100 procentach na to jeszcze nie pozwala ale stało się ,kobietka chciała sobie pojeździć a ze pracowałem na 2 zmianę jeździła sama - najwidoczniej niedociskała sprzęgła lub tez nie wbijała biegów do końca - i teraz mam problem tzn ze czasem dłużej lub krócej choć nie zawsze występujące specyficzne klekotanie wzrastające adekwatnie do prędkości raz cichsze raz głośniejsze - dodam tylko ze biegi wchodzą bez jakichkolwiek oporów , sprawy życiowe sprawiły ze na tak hałasującej skrzyni zrobiłem jakieś 20 kilometrów , narazie więcej nie zamierzam gdyż nie chce uszkodzić czegoś więcej - doradzono mi doraźnie wymianę oleju i dokładne wypłukanie lub wybranie wszystkiego to być może obędzie się bez wymiany całej skrzyni i teraz pytanie

    jak się wymienia olej w skrzyni biegów 2.5v6 , którą śrubę trzeba odkręcić , jaki aktualnie olej na rynku będzie dobry.jeśli to możliwe jakieś zdjęcia lub schemacik - będę wdzięczny.

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Śruba jest pod spodem.Nalewać najłatwiej przez bagnet.Olej może być każdy, który ma odpowiednią lepkość.Pytanie klekotanie jest także na postoju?
    Rozumiem,że w czasie jazdy klekocze bez względu na bieg tak?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Zambrów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 24v SP1 1999r (była) Alfa Romeo 156SW 2.5V6 24v SP2 2001r (jest)
    Postów
    71

    Domyślnie

    Śruby spustowe są dwie, jedna w skrzyni, druga w mechanizmie różnicowym. Trzeba odkęcić obydwie bo inaczej olej zostanie. Oleju wchodzi 2 litry, i zalecany jest syntetyczny ale dokładnie w jakiej klasie lepkości to nie pamiętam.
    pzdr

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    lej olej zalecany przez producenta ;] bo bedziesz mial problemy z biegami jak ja mobil 1 nie daje rady w tym zestawie
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  5. #5
    samul
    Gość

    Domyślnie

    Piotr - na postoju nie klekocze , klekotanie występuje nie regularnie tzn raz jest a raz niema bez jakiejkolwiek przyczyny wywołanej mojej skromnej osoby działaniem tzn ze naprzyklad tylko na okreslonym biegu lub tez w jakimś zakresie obrotów a także natężenie głośności jest zmienne raz jest to ciche klek klek a czasami klekocze jak bocian w czasie godów . otrzymałem również informacje o jakiejś osłonie metalowej na skrzynie od spodu - a co to jest ? teraz muszę jakoś dojechać na kanał aby wejść i sprawdzić jej stan i jak wygląda .
    simba pisze ze sroby sa dwie - to wiem ale czy napewno trzeba obie odkrecic zeby wymienic olej w skrzyni , bo z tego co czytalem w mechanizm roznicowy wchodzi 8 litrow oleju {chyba}

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał samul Zobacz post
    Piotr - na postoju nie klekocze , klekotanie występuje nie regularnie tzn raz jest a raz niema bez jakiejkolwiek przyczyny wywołanej mojej skromnej osoby działaniem tzn ze naprzyklad tylko na okreslonym biegu lub tez w jakimś zakresie obrotów a także natężenie głośności jest zmienne raz jest to ciche klek klek a czasami klekocze jak bocian w czasie godów . otrzymałem również informacje o jakiejś osłonie metalowej na skrzynie od spodu - a co to jest ? teraz muszę jakoś dojechać na kanał aby wejść i sprawdzić jej stan i jak wygląda .
    simba pisze ze sroby sa dwie - to wiem ale czy napewno trzeba obie odkrecic zeby wymienic olej w skrzyni , bo z tego co czytalem w mechanizm roznicowy wchodzi 8 litrow oleju {chyba}

    8 litrow wchodzi chyba do Stara 200 2 litry wlewasz do skrzyni
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    manual:
    75w90 dobrego oleju (AR zaleca Tutele, ale może być np Motul)
    2 litry (do automatu wchodzi więcej)

  8. #8
    samul
    Gość

    Domyślnie

    czyli mam rozumiec ze w mechanizmie i w skrzyni jest ten sam olej - chodzi mi o to ze sa za soba polaczone i sa smarowane tym samym olejem - czy tak ?

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Tak są połączone,Ilość 2l.
    Sprawdz czy nie masz luzu na łożyskach od strony przegubów./Przy samej skrzyni/
    Warto też obejżeć dobrze przeguby te od skrzyni.
    W sumie ta wymiana oleju to bez dokładnej diagnozy może okazac się zbędnym wydatkiem.
    Obejżyj
    Luzy na łożyskach
    łozysko na długiej półosi/te przykrecone w połowie/
    osłona to pewnie ta od sprzegła.
    Powiem tak jak się nie znasz za bardzo na mechanice jedz do kogoś kto napradę wie o co chodzi.
    .Ale to tylko gdybanie.
    Obawiam się,że bez wyjęcia skrzyni się nie obędzie.ale pewnie się mylę
    Czy jak tak klekocze to odczuwasz delikatne poszarpywanie?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #10
    samul
    Gość

    Domyślnie

    nie nic nie szarpie i nie ma żadnych innych objawów oprócz dźwięku jak tylko znajde chwile czasu podjade do mechanika zobaczyc o co chodzi .

Podobne wątki

  1. Skrzynia biegow do 156 1.9 JTD
    Utworzone przez JXEX w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 18:42
  2. [145] 1.6 bx skrzynia biegow
    Utworzone przez lukaszzarzynski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 13:03
  3. [33] Skrzynia biegow w P4
    Utworzone przez Szery w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2007, 17:20
  4. [156] skrzynia biegow 2.5v6
    Utworzone przez funix w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2007, 13:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory