Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Temat: Crosswagon 156 1,9 JTD 16V na zimno dłuższy zapłon i dym z wydechu.

  1. #21
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156 1.9 jtd 16v 150 km sportwagon
    Postów
    275

    Domyślnie

    A tak na chłopski rozum, auto szczególnie w dieslu musi jeździć, co to jest te 6k na tyle lat? To że silnik nowy ok, ale osprzęt, uszczelki itd od samego stania też w dupe dostają.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Crosswagon 156 1.9 JTD 16V 150 KM 2007 ROK
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał heliogabal Zobacz post
    Wszytko fajnie, tylko nie wiem po co te wstawki o cwaniakach i zazdrości. Ogarnij się kolego - kupiłeś sobie alfę i musisz z tym żyć. Naprawdę sądzisz że ten tani kompakt może robić za mroczny przedmiot pożądania?
    Jasne kolego. Przygadał kocioł garnkowi. A ty dlaczego kupiłeś alfę? Ja jej nie pożądałem. Była okazja to wziąłem bo sadziłem, ze jak przejeździłem Bravą 1.9 jtd 15 lat bez dotykania to i ten powinien być dobry. Jak widać aż tak dobry nie jest. Fest fajny ale...

    Niestety teoria w/w wzięła w łeb. Jak stał ostatnio na podjeździe też zadymił. Podłączałem pod kompa i żadnych błędów nie ma. Albo komp za słaby albo mój kolega się nie zna. Trzeba do ASO jeszcze podjechać. Pompa paliwa nie jest przypadkiem na zbiorniku? W Bravie miałem na zbiorniku. Podajecie że przy silniku?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał compel Zobacz post
    A tak na chłopski rozum, auto szczególnie w dieslu musi jeździć, co to jest te 6k na tyle lat? To że silnik nowy ok, ale osprzęt, uszczelki itd od samego stania też w dupe dostają.
    nie jest tak skrajnie. Na prawdę auto jest wyjątkowo idealne pomimo takiego upływu czasu. Wiadomo, opony do śmieci ale reszta jest żyleta. Złomu bym nie kupował. No wychodzą takie kwiatki..i teraz trzeba się radzić..

  3. #23
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrekop Zobacz post
    Jasne kolego. Przygadał kocioł garnkowi. A ty dlaczego kupiłeś alfę?
    Żonie kupowałem w prezencie I tak pomyłka, czy kosztowna, czy nie, to zależy jak oceniać...

    Cytat Napisał Piotrekop Zobacz post
    Pompa paliwa nie jest przypadkiem na zbiorniku? W Bravie miałem na zbiorniku. Podajecie że przy silniku?
    W katalogu części jest jak byk, więc bym sprawdził W takim na przykład focusie pompy wstępnej nie ma. Generalnie jakby to było to, to po taniości, gorzej jak pompa CR.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Crosswagon 156 1.9 JTD 16V 150 KM 2007 ROK
    Postów
    45

    Domyślnie

    no pompa pompa, ale tu sa wtryskiwacze to co ma pompa do tego?

  5. #25
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrekop Zobacz post
    Pompa paliwa nie jest przypadkiem na zbiorniku?
    jest. Masz jedną w zbiorniku i przy silniku. Na tej przy silniku masz szybko złączki doprowadzające paliwo, istnieje możliwość że trochę będzie po unieruchomieniu pojazdu stać i będzie nieszczelność wlezie trochę powietrza i robi się problem. Fakt jest również taki że jak że jak wyjmowałem pompę u siebie była porozłączana, wylała się z niej ropa to po złożeniu zbiornikowa nabiła ciśnienia i auto zapaliło po pierwszym obrocie wału. A może masz problem z pompą w zbiorniku?? Nie nabija na start ciśnienia i chwilkę trzeba pokręcić - a tego na pewno ci komp nie pokaże

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Crosswagon 156 1.9 JTD 16V 150 KM 2007 ROK
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał lufa Zobacz post
    jest. Masz jedną w zbiorniku i przy silniku. Na tej przy silniku masz szybko złączki doprowadzające paliwo, istnieje możliwość że trochę będzie po unieruchomieniu pojazdu stać i będzie nieszczelność wlezie trochę powietrza i robi się problem. Fakt jest również taki że jak że jak wyjmowałem pompę u siebie była porozłączana, wylała się z niej ropa to po złożeniu zbiornikowa nabiła ciśnienia i auto zapaliło po pierwszym obrocie wału. A może masz problem z pompą w zbiorniku?? Nie nabija na start ciśnienia i chwilkę trzeba pokręcić - a tego na pewno ci komp nie pokaże
    możesz mieć tez trochę racji. Może być tez tak, że na wtryskach może być cofka ale przy takim małym przebiegu to nie wiem czy to realne, no i pewnie w czasie jazdy by dymił.

    To co piszesz też może być. Jak to sprawdzić jedno i drugie? Pompkę na zbiorniku powinno być słychać po przekręceniu kluczyka przed zapłonem no ale jak robi małe ciśnienie to na słuch tego nie sprawdzi.

  7. #27
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156 1.9 jtd 16v 150 km sportwagon
    Postów
    275

    Domyślnie

    viaken -> kabelek fiat do obd 2 -> podłacz do kompa i samochodu -> ustaw parametry, ciśnienia paliwa jest ich kilka -> odpal auto -> porównaj wyniki = odp na pytanie czy pompa nabija dobre ciśnienie na rozruch

  8. #28
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrekop Zobacz post
    ale przy takim małym przebiegu to nie wiem czy to realne
    tu akurat przebieg nie ma nic do rzeczy, samoloty spadają, Nowe samochody się psują przez czasami jedną uszczeleczkę za 10gr. To są części mechaniczne przy których właśnie to istnieje złośliwość rzeczy martwych.
    Jak kolega wspomniał trzeba zmierzyć. Bo fakt, pompę może być słychać ale czy daję odpowiednie ciśnienie. Na rozruch jest bardzo istotnie aby wszytko miało odpowiednie parametry.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Crosswagon 156 1.9 JTD 16V 150 KM 2007 ROK
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał compel Zobacz post
    viaken -> kabelek fiat do obd 2 -> podłacz do kompa i samochodu -> ustaw parametry, ciśnienia paliwa jest ich kilka -> odpal auto -> porównaj wyniki = odp na pytanie czy pompa nabija dobre ciśnienie na rozruch
    kabelki viaken są z przełącznikami. Ma to znaczenie na którą pozycje go ustawić?

  10. #30
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156 1.9 jtd 16v 150 km sportwagon
    Postów
    275

    Domyślnie

    Tak, musisz się połączyć z silnikiem, a nie z poduszkami czy abs.

Podobne wątki

  1. usterka :Ogrzewanie alfa 156 V6 jak zimno to zimno :(
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-12-2014, 17:38
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-01-2013, 14:37
  3. [33] Zapłon się przestawia?
    Utworzone przez DaniioDTB w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 10:20
  4. [155] zapłon
    Utworzone przez Łukasz155TS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-06-2008, 20:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory