Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Logi + błąd P0238 + pytań kilko o 1.9 mjtd 16v 140KM

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dusior
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec, Poland
    Auto
    była 75 1.6IE, 145 1.4BX, 156 2,4jtd, 147 2.0TS Selespeed. JEST 156 1,9 16v mjtd 04
    Postów
    82

    Domyślnie Logi + błąd P0238 + pytań kilko o 1.9 mjtd 16v 140KM

    Witam koledzy i koleżanki

    mam dzisiaj do was pytanie a nawet kilka:
    1. Czy może ktoś rzucić okiem na logi z jazdy
    -czy wtrysk 1 jest to przeczyszczenia czy raczej do wymiany a może jest to ok ??

    2. Czym może być powodowany błąd P0238 błąd wybija tylko na niedogrzanym silniku przy przyśpieszaniu np z 3/4 bieg start od 1500 obr do 3000 tyś lub więcej pedał gazu wciśnięty ponad połowę błąd występuje (wywala ) przy około 2600-2700 obr/min
    Wyczytałem że np przez zatkany przewód do overboost,a
    czy może mieć na to wpływ nadający się do wymiany filtr powietrza ??

    3. Pytanie jak rzeka wiem już na 100% że padł mi termostat widać to na logach podczas jazdy potrafił zagrzać silnik do 80 stopni po czym jak puściłem gaz temp spadała do 73
    stąd pytanie czy ten termostat z linku jest coś warty
    http://allegro.pl/termostat-alfa-fia...872419678.html
    czy wydać od razu 50% więcej na
    http://allegro.pl/termostat-alfa-147...812335453.html

    4. pytanie i tak zmieniam filtry + płyny jaki lepszy olej zalać
    tzn nie mobil/castrol/lotos ale też nie taki co zrujnuje kieszeń


    Za wszystkie odpowiedzi dziękuję
    Ostatnio edytowane przez Dusior ; 15-01-2014 o 15:04

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Kaj te logi ;]
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dusior
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec, Poland
    Auto
    była 75 1.6IE, 145 1.4BX, 156 2,4jtd, 147 2.0TS Selespeed. JEST 156 1,9 16v mjtd 04
    Postów
    82

    Domyślnie

    Wiem że nie powinno się pisać posta pod postem ale zapomniałem wrzucić logów a ten system dodawania plików nie pozawala mi wrzucić wykresu :-(
    http://www.sendspace.pl/file/3f7b8fc9150f06ff9e1fa64

    W sendspace arkusz kalkulacyjny z jady wszystkie wtryski + temp wody ciśnienie doładowania mierzone oczekiwane itp
    Attached Files Attached Files

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Pane Netoperek zrobite te logi jeszcze raz i wrzucita wykresy np print screen z FES`a / MES`a albo w formacie .xls ( plik excel`a)

    Korekty jak chcesz sprawdzić to najpierw zagrzej porządnie silnik do temperatury ~90 stopni na ,,blacie" / odczytana z FESa ~88 stopni.

    + wpisz w szukajke i/lub google tekst: P0238 bo już o tym było. Sterowanie zmienną geometria Pane Netoperek, masz nieszczelne wężyki albo zaworek podcisnieniowy elektromagnetyczny do wymiany. Poszukaj to jeszcze poczytasz na temat.
    Ostatnio edytowane przez sebawroc ; 15-01-2014 o 18:18

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dusior
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec, Poland
    Auto
    była 75 1.6IE, 145 1.4BX, 156 2,4jtd, 147 2.0TS Selespeed. JEST 156 1,9 16v mjtd 04
    Postów
    82

    Domyślnie

    logi są z jazdy w exelu w pliku do pobrania z sendspace
    co do dogrzania silnika to on dogrzewa się tylko pod dużym obciążeniem tel wyniki w txt to pomiary na postoju silnik zapalony czas pracy ok 15-20 min
    Wyniki w exelu to jazda po w/w czasie z prędkościami obrotowymi do 2000 tys wzwyż


    Z tym przeładowaniem to przypuszczam co jest bo przeczytałem dokładnie temat Motor system failure
    na razie brak czasu na rozebranie wszystkiego i czyszczenie pytałem czy np przy starym filtrze powietrza może występować ten problem

    - - - Updated - - -

    logi są z jazdy w exelu w pliku do pobrania z sendspace
    co do dogrzania silnika to on dogrzewa się tylko pod dużym obciążeniem tel wyniki w txt to pomiary na postoju silnik zapalony czas pracy ok 15-20 min
    Wyniki w exelu to jazda po w/w czasie z prędkościami obrotowymi do 2000 tys wzwyż


    Z tym przeładowaniem to przypuszczam co jest bo przeczytałem dokładnie temat Motor system failure
    na razie brak czasu na rozebranie wszystkiego i czyszczenie pytałem czy np przy starym filtrze powietrza może występować ten problem

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Niedopatrzyłem, jak masz problemy z nagrzewaniem silnika to dolicz termostat do kompletu. Przy starym filtrze powietrza miałbyś mniejsza masę powietrza zmierzonego od oczekiwanego + większe spalanie. Przeładowanie to dziura w dolocie / sterowanie zmienna geometrią turbiny / zapieczone łopatki ...
    Zrób te logi jeszcze raz ..., tutaj masz co ma się w tych logach znaleźć:

    Wybierz: obroty, mierzone i docelowe ciśnienie doładowania [mbar] , mierzona i docelowa masa powietrza [mg/w], mierzone i docelowe ciśnienie paliwa [bar/mbar], dawka ogólna paliwa [mm3/w] , zamknięcie/otwarcie zaworu overboost [%], EGR [%], ewentualnie ścieżka pedału przyspieszenia [%].
    Łącznie 10-11 parametrów w jednostak podanych w nawiasach kwadratowych.
    Jeżeli nie masz oryginalnego FES'a / MES'a to udaj się do kogoś kto ma bo po 4 parametry oddzielnie źle się analizuje.

    Podczas jazdy: Rozpocznij logowanie na biegu 3 bądź 4. Od obrotów ok. 1500. Wduś gaz w podłogę i nie odpuszczaj aż do uzyskania żądanych obrotów najlepiej 4000. Osobiście polecam zrobienie tej procedury na biegu 3 i 4 od 1500 do 4000 każdy. Im więcej próbek tym lepiej. Na mniejszych biegach szkoda czasu bo zmienność parametrów jest za szybka.

    (skopiowane od kolegi maly_777 - żeby mnie nie posądzili o kradzież praw autorskich czy jakoś tak - pisać mi się nie chciało )


    korekty sprawdzasz jak napisałem wyżej: rozgrzany silnik na biegu jałowym

    - - - Updated - - -

    Niedopatrzyłem, jak masz problemy z nagrzewaniem silnika to dolicz termostat do kompletu. Przy starym filtrze powietrza miałbyś mniejsza masę powietrza zmierzonego od oczekiwanego + większe spalanie. Przeładowanie to dziura w dolocie / sterowanie zmienna geometrią turbiny / zapieczone łopatki ...
    Zrób te logi jeszcze raz ..., tutaj masz co ma się w tych logach znaleźć:

    Wybierz: obroty, mierzone i docelowe ciśnienie doładowania [mbar] , mierzona i docelowa masa powietrza [mg/w], mierzone i docelowe ciśnienie paliwa [bar/mbar], dawka ogólna paliwa [mm3/w] , zamknięcie/otwarcie zaworu overboost [%], EGR [%], ewentualnie ścieżka pedału przyspieszenia [%].
    Łącznie 10-11 parametrów w jednostak podanych w nawiasach kwadratowych.
    Jeżeli nie masz oryginalnego FES'a / MES'a to udaj się do kogoś kto ma bo po 4 parametry oddzielnie źle się analizuje.

    Podczas jazdy: Rozpocznij logowanie na biegu 3 bądź 4. Od obrotów ok. 1500. Wduś gaz w podłogę i nie odpuszczaj aż do uzyskania żądanych obrotów najlepiej 4000. Osobiście polecam zrobienie tej procedury na biegu 3 i 4 od 1500 do 4000 każdy. Im więcej próbek tym lepiej. Na mniejszych biegach szkoda czasu bo zmienność parametrów jest za szybka.

    (skopiowane od kolegi maly_777 - żeby mnie nie posądzili o kradzież praw autorskich czy jakoś tak - pisać mi się nie chciało )


    korekty sprawdzasz jak napisałem wyżej: rozgrzany silnik na biegu jałowym

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Przy typowych problemach z turbo warto zrobić wyłącznie logi:

    Obroty, Ciśnienie Zmierzone, Ciśnienie Docelowe (Doładowania), Zawór Overboost.

    11 parametrów to za dużo, można coś pominąć Chyba że ktoś zrobi na 5 biegu to powinno być w miarę ok.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-04-2017, 15:24
  2. Błąd P0238 Czujnik Ciśnienia powietrza
    Utworzone przez ard0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 06:47
  3. Problem z przeładowaniem , błąd P0238 .
    Utworzone przez Frost556 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-08-2015, 15:22
  4. Prośba o odczytanie logów, błąd P0238
    Utworzone przez fafner w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 14:41
  5. problem... błąd P0404 oraz P0238
    Utworzone przez alf147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 09:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory