Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa Romeo 145 1.6 TS - problem z obrotami oraz mocą

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Lublin Chmiel
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140KM, sedan
    Postów
    165

    Unhappy Alfa Romeo 145 1.6 TS - problem z obrotami oraz mocą

    Witam.
    Na początku przedstawię mój samochód: Alfa Romeo 145 1.6 TS 120KM, 2001r. (po liftingu), 90kkm.

    Otóż mam z nią problem od dłuższego czasu polegający głównie na spadaniu z obrotów (tak, że silnik pracuje lecz wskazówka opiera się o bolczyk na obrotomierzu), dodatkowo samochód nie ma siły i pracuje nie równo.
    Rzecz ma miejsce głównie podczas złej pogody przy zagrzanym silniku. Podczas gdy silnik jest zimny problem raczej ustępuje, chociaż też nie chodzi tak jak powinien. Problem ten jest na tyle uciążliwy, że podczas trasy do miasta (codziennie ok 20km) przez pierwsze 8 z nich wszystko jest w porządku, samochód jedzie jak mała rakieta. Kiedy już się zagrzeje i wszystko wydaje się być w porządku samochód zaczyna mulić. Dodam również, że występuje to głównie podczas równomiernej jazdy za innym samochodem kiedy chcę utrzymać jednakową prędkość. Gdy problem już wystąpi, nie ma mowy o normalnej jeździe. Alfa jedzie wtedy tylko gdy trzymam pedał w podłodze, zaś kiedy tylko odpuszczę go na 3/4 (czyli prawie do dechy) - auto zwalnia ! Muszę również dodać, że kiedy przekręcę kluczyk gdy chodzi źle (tzn kiedy podczas jazdy wyłączę i włączę silnik) problem ustępuje i znowu jedzie jak rakieta (przez jakieś 45 sekund).

    Samochód posiada instalację gazową (stag ileś tam - nie pamiętam przepraszam) - zamontowana w zeszłym roku. Nie jest to wina gazu, gdyż na gazie jest jeszcze lepiej niż na benzynie (na benzynie kompletna porażka).

    Dodatkowo zauważyłem ślady oleju na przepustnicy, który jest wyrzucany przez odmę od odpowietrznika komory zaworów. Nie sądzę aby to było powodem ale mówię jak by co.
    Kilka dni temu wymieniłem olej, ponieważ troszkę o nim zapomniałem i zobaczymy czy ten konkretny problem ustanie.

    Oto lista rzeczy, które wymieniłem w ostatnim czasie (te wg. mnie związane i nie związane) :

    - sprzęgło
    - świece
    - przepływomierz (gdy go wymieniłem polepszyło się troszkę)
    - wycięty katalizator (również się poprawiło)
    - oleje
    inne rzeczy niezwiązane typu wahacze itd.

    Mogę nagrać video z tego jak zachowuje się samochód - w razie co proszę o info.
    Proszę o pomoc i fachowe podejście do sprawy. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Wrocław/Świdnica
    Auto
    146 '99 1.9JTD 105KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Napisz skąd jesteś. Może ktoś w okolicy ma komputer, dobrze byłoby zobaczyć czy nie ma błędów np. od sondy lambda

    Polo 86c2f -> E30 -> Polo 86c2f -> Mondeo MkI -> Mondeo MkII -> Xedos -> 146 -> Volvo V50/Opel Astra F

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Lublin Chmiel
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140KM, sedan
    Postów
    165

    Domyślnie

    Dokładnie miejscowość Chmiel. 20km od Lublina w stronę Biłgoraja

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mikelos
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    75 2.5 V6 + Delta 1.4TB + Laguna3 2.0 DCI
    Postów
    490

    Domyślnie

    Napisz na LKAR i odezwij się do kolegi Rzmudzior - może Ci pomoże.
    Chociaż wydaje mi się, że masz już OBD więc nie powinno być problemu z diagnostyką.
    Objechałeś kogoś ostatnio? A wiedział, że się ściga?

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar DJBisonus
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140km
    Postów
    127

    Domyślnie

    Najlepiej podłącz auto pod kompa, w tedy będziesz miał czarno na białym co mu dolega, na takie objawy może składać się wiele czynników.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Tak na oko wygląda na przepustnicę, ale trzeba sprawdzić M1.5.5 to mój "ulubiony" sterownik Jak masz czas w weekend to pisz PW, ja mam 100% wolne.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Lublin Chmiel
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140KM, sedan
    Postów
    165

    Domyślnie

    Dodam jeszcze gdyż dostałem priv od użytkownika "kulik", że wina może leżeć po stronie czujnika cieczy chłodzącej znajdującego się w termostacie. Otóż wymieniałem go jakiś miesiąc temu lecz problem nie ustał

    Dodano po 4 minutes:

    Cytat Napisał Rzmudzior Zobacz post
    Tak na oko wygląda na przepustnicę, ale trzeba sprawdzić M1.5.5 to mój "ulubiony" sterownik Jak masz czas w weekend to pisz PW, ja mam 100% wolne.
    To znaczy, że masz programik, kabel i chęć pomocy ? Napisz mi kiedy ci pasuje bo mi dziś to tak średnio gdyż muszę jeszcze wymienić wahacze z przodu i mocowania stabilizatora. Może jutro ? Co prawda niedziela lecz mi to nie przeszkadza a jak Tobie ? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez marieczko ; 17-05-2014 o 12:40 Powód: Dodano

Podobne wątki

  1. Alfa 166 2.0 TS problem z obrotami
    Utworzone przez pawellike w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 12:39
  2. Alfa Romeo 147 - Problem z obrotami, spalaniem, komputerem :/
    Utworzone przez ms3marcin w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:14
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-10-2011, 09:13
  4. alfa 146 problem z obrotami
    Utworzone przez Joseph w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2007, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory