Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 138

Temat: Zaworek odmy

  1. #91
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    Cytat Napisał motofan Zobacz post
    Jak można sprawdzić łopatologicznie czy w kolektor nie puszcza?
    ja psikałem Starterem Shella. to takie psikadełko do starszych aut do łatwiejszego rozruchu. jak wzrosną obroty to masz dziurę i ciągnie lewe powietrze

  2. #92
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Mam taki starter w domu, gdzie trzeba to wpryskać?
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  3. #93
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gryf
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    stan przejściowy bez AR
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaviaseq Zobacz post
    ja psikałem Starterem Shella. to takie psikadełko do starszych aut do łatwiejszego rozruchu. jak wzrosną obroty to masz dziurę i ciągnie lewe powietrze

    A ja psikałem plakiem i też działało(tylko tym płynem w spraju, nie pianką )

    ---------- Post dodany o godzinie 18:07 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:06 ----------

    Cytat Napisał motofan Zobacz post
    Mam taki starter w domu, gdzie trzeba to wpryskać?

    Na kolektor ssący za koleją . Ale tak szczerze mówiąc raczej nic ci to nie da. Na odległość cięzko cokolwiek powiedzieć. Masz albo "złe" paliwo w baku, albo co bardzo prawdopodobne przepływka ci już obumiera.
    Typowiego silniczka krokowego raczej w TS-sie nie masz, a legendy o jego czyszczeniu to tylko legendy.
    Ostatnio edytowane przez Gryf ; 26-01-2011 o 18:14

  4. #94
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryf Zobacz post
    Masz albo "złe" paliwo w baku, albo co bardzo prawdopodobne przepływka ci już obumiera.
    Typowiego silniczka krokowego raczej w TS-sie nie masz, a legendy o jego czyszczeniu to tylko legendy.

    -Paliwo nie ma wpływu, testowane na różnych stacja, BP, ORLEN, OKTAN, SHELL
    -Przeplywka nowa, pisze w kazdym niemal poscie ze byla wymieniana
    -Silniczka krokowego sie nie czysci w TS
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  5. #95
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Kolego motofan,ja tez to wszystko u siebie sprawdzilem i nic.Tyle ze iglica zaworu wariatora po odieciu mu pradu powinna sie chowac raczej,moze zamocz to w jakim rozpuszczalniku bo zwiekszenia mocy to raczej nie bedzie.Zrobilem ostatnio taki test zaniepokojony moca mojego auta kiepska,odpialem przeplywomierz i kawalek sie przejechalem.Co sie okazalo samochod rakieta,wiec mam raczej do wymiany przeplywomierz.Czyscilem go chyba z 10 razy juz i nic,sonde zmienilem,swiece i dolot sprawdzalem.Musialbym jeszcze od kogos zapiac sprawny i zobaczyc jak bedzie.Co dziwne bylem u 3 fachmanow i kazdy mowi ze pod sterownikiem mu wychodzi ze przeplywka dobra...

  6. #96
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    juz zaczynam sie meczyc tematem przepływomierza , a szczególnie tym czy odpinanie przepływki pomaga w diagnozie czy nie .Kiedy piszecie, zeby odpiac i sprawdzic jak chodzi na odpietej to słysze, ze jest lepiej, ze jest ok. a innym razem, ze odpiecie w ts i jts nic nie daje . ze silniki sie dusza kaszła a moj nawet gasnie , wiec jak

  7. #97
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    juz zaczynam sie meczyc tematem przepływomierza , a szczególnie tym czy odpinanie przepływki pomaga w diagnozie czy nie .Kiedy piszecie, zeby odpiac i sprawdzic jak chodzi na odpietej to słysze, ze jest lepiej, ze jest ok. a innym razem, ze odpiecie w ts i jts nic nie daje . ze silniki sie dusza kaszła a moj nawet gasnie , wiec jak
    masz możliwość podpięcia się pod alfa diag i zrobić diagnostyke ona powinna Ci odpowiedziec na twoje pytanie, tak to nie do końca sprawdzisz czy to przepływomierz

  8. #98
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    U mie jak padła totalnie przepływka to po odpięciu wtyczki była wyraźna poprawa.
    No, ale mi tak padła, że nie mogłem nawet ruszyć zimnym samochodem, a i na gorącym ledwo się kręcił - chociaż marchewka się nie świeciła.

    ---------- Post dodany o godzinie 20:11 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:08 ----------

    Cytat Napisał darek2116 Zobacz post
    Kolego motofan,ja tez to wszystko u siebie sprawdzilem i nic.Tyle ze iglica zaworu wariatora po odieciu mu pradu powinna sie chowac raczej,moze zamocz to w jakim rozpuszczalniku bo zwiekszenia mocy to raczej nie bedzie.Zrobilem ostatnio taki test zaniepokojony moca mojego auta kiepska,odpialem przeplywomierz i kawalek sie przejechalem.Co sie okazalo samochod rakieta,wiec mam raczej do wymiany przeplywomierz.Czyscilem go chyba z 10 razy juz i nic,sonde zmienilem,swiece i dolot sprawdzalem.Musialbym jeszcze od kogos zapiac sprawny i zobaczyc jak bedzie.Co dziwne bylem u 3 fachmanow i kazdy mowi ze pod sterownikiem mu wychodzi ze przeplywka dobra...
    Jeśli jest tak, jak piszesz to masz dokładnie to samo, co ja - ewidentnie przepływka do wymiany, tak samo zresztą jak ci fachmani.
    No i jeszcze ważne jest, jaką przepływkę założysz.
    Niedawno jeden z kolegów miał podobny problem. Pisał, że kupił jakiś zamiennik i nic to nie dało.
    Nawet podejrzewaliśmy coś innego, ale akurat miałem oryginał boscha na zbyciu, więc się dogadaliśmy i jak założył to się okazało, że samochód zrobił się jak brzytwa.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 26-01-2011 o 20:17

  9. #99
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    moja jest nowa i oryginalna z odpowiednim numerem ,ajak była padnieta to auta nie szło odpalic po odpieciu, wiec nie o moje auto teraz chodzi , ale o to czy jest to metoda diagnostyczna , bo albo sie ja odpina i jest lepiej albo sie ja odpina i jest dupa
    Ostatnio edytowane przez Cubus00 ; 26-01-2011 o 20:17

  10. #100
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    a mało to nowych i oryginalnych przepływek jest na miejscu po zakupie uszkodzonych?
    nowa nie oznacza że jest idealna, może mieć wadę fabr itp.
    nie jeden już się tu wypowiadał że po zakupie musiał znowu wymieniać na inną
    ale to trzeba sprawdzić, a najlepszym sposobem jest podmiana od kogoś kto ma dobrą i zresetowanie ECU, a przynajmniej w moim przypadku bez resetu było nawet gorzej

Podobne wątki

  1. Zaworek odmy V6 2.0 TB
    Utworzone przez Piotriix w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 20:58
  2. [GTV] Zaworek nagrzewnicy
    Utworzone przez Eugene w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 14:29
  3. [155] Zaworek zwrotny odmy
    Utworzone przez rrybski22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 11:19
  4. Zaworek odmy demontaż
    Utworzone przez tomimacko w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 00:36
  5. [156]zaworek zwrotny odmy
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-04-2008, 11:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory