Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 138

Temat: Zaworek odmy

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Ja zrobiłem coś podobnego jak SG0240. Chociaż nie do końca. Od czasu jak kupiłem autko miałem problemy z odpalaniem samochodu, a także falowaniem obrotów podczas puszczenia auta na luz w trakcie jazdy. Po długich poszukiwaniach i wizycie w ASO doszedłem do tego że alfa łapie za dużo powietrza w stosunku do tego co potrzebuje. Dodam że na LPG wszystko było idealnie. Wymieniłem już dwa zaworki zwrotne przewietrzania skrzyni bo moim zdaniem to jest przyczyna. Na krótko pomagało. Ale tak samo pomagało zaślepienie tego węża od strony kolektora a z drugiej strony puszczenie go w powietrze. Wpadłem na pomysł żeby zmniejszyć ilość dostarczanego powietrza drogą skrzynia korbowa - kolektor ssący. Zastosowałem wężyk, który służy do tego samego celu w Fiacie 500 w silniku 1.2 (nie pytać skąd mam :-) ).
    Po zrobieniu ponad 500 km samochód zachowuje się idealnie. Ssanie w granicach 1200 - 1300 na wolnych, na luzie podczas puszczenia w trakcie jazdy BRAK falowania. Dodam, że na gazie jeszcze nie był próbowany, ale na benzynie chodzi jak marzenie.

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post

    SG0240 - jak odlaczyles cala odme? Tzn w ktorym miejscu i czy da rade to zrobic bez wymiany kolektora ssacego na metalowy i zabawe z zaworkiem?
    Ja nie odłączyłem całej odmy, tylko tę część która łączy pokrywę zaworów bezpośrednio z kolektorem ssącym. Normalnie w kolektorze plastikowym za króćcem znajduje się zaworek zwrotny. Uważam, że to rozwiązanie jest w dużej mierze powodem naszych problemów z pracą silnika na wolnych obrotach, nawet domyślam się dlaczego, ale nie chcę zanudzać. Możesz też bez problemu zdjąć wąż z króćca pokrywy zaworów i go zaślepić, żeby silnik nie brał lewego powietrza, bo zaworek umożliwia jego przepływ w kierunku do kolektora. Następnie dobrze jest założyć kawałek węża śr. wewn. 12 mm na króciec pokrywy zaworów, ścisnąć opaską, a na drugi koniec (w przypadku pozostawienia na dłużej takiego rozwiązania) założyć filterek, który bez problemu kupisz np, na allegro. Jak się zrobi trochę cieplej to jeszcze poeksperymentuję z drugą częścią odmy, kóora łączy pokrywę zaworów z rurą dolotową powietrza przed przepustnicą.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    nawet domyślam się dlaczego, ale nie chcę zanudzać.
    Możesz mi powiedzieć dokładniej dlaczego tak się dzieje? Wiem na 100% że właśnie przez ten zaworek mam takie problemy, ale chciałbym też wiedzieć dlaczego.

  4. #24
    selius
    Gość

    Domyślnie

    SG0240 a mozesz zrobic fotke jak to mniej wiecej wyglada bo nie chce czegos zepsuc albo zaslepic weza ktorego nie powinienem moze narysuj na tym zdj co zalaczylem wyzej zebym wiedzial mniej wiecej o co chodzi

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Na zielono zaznaczylem rure ktora ja posiadam i jej zalozona ale na tym zdj jej nie ma bo to nie moje zdj
    Nie ma bo ja zdjalem zeby sprawdzic czy nie jest w srodku zaolejona
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    SG0240 a mozesz zrobic fotke jak to mniej wiecej wyglada bo nie chce czegos zepsuc albo zaslepic weza ktorego nie powinienem moze narysuj na tym zdj co zalaczylem wyzej zebym wiedzial mniej wiecej o co chodzi
    Na Twoim zdjęciu właściwie wszystko już jest pokazane. Akurat masz zdjęty ten wąż który łączy króciec wychodzący z pokrywy zaworów z kolektorem ssącym. Tak więc wystarczy założyć z powrotem ten wąż, ale tylko na króciec kolektora, a drugi jego koniec zaślepić. Natomiat na króciec wychodzący z pokrywy zaworów trzeba załozyć filterek.
    Ty zrobiłeś dokładnie to samo, ale na drugiej części odmy, łączącej pokrywę zaworów z rurą ssącą przed przepustnicą. Tyle tylko, że przedstawiłeś to opisowo, a zdjęcie tego nie pokazuje i to może niektórych mylić.
    Trzeba pamiętać, że odma służy nie, jak niektórzy piszą, do pobierania powietrza przez silnik, tylko do odprowadzenia gazów, które przenikają do skrzyni korbowej z komór spalania, czyli znad tłoków. Dlatego należy pamiętać, że niedopuszczalne jet zaślepianie króćców wychodzących z pokrywy zaworów bo można uszkodzić silnik. Zaślepiamy tylko i wyłącznie wejścia do kolektora i rury ssącej.
    Natomiast, co do pytania kolegi piter alfa o wytłumaczenie zjawiska to musiałbym się zagłębiać w tematykę związaną ze stratami ciśnienia w przewodach, szczególnie z tzw. stratami miejscowymi. To raczej temat nie dla wszystkich i mogłoby być trochę nudno.
    Pozdrawiam

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Witam. Dopóki jeździłem tylko na benzynie mój patent ze zmniejszeniem średnicy przewodu był dobry i spisywał się idealnie. Po przejechaniu na gazie 30 km wszystko zaczęło się z powrotem. Faluje jak głupi o dziwo tylko na benzynie. Na gazie wszystko ok. Ale co ma do tego gaz sekwencyjny to już wogóle nie wiem.

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter_alfa Zobacz post
    Witam. Dopóki jeździłem tylko na benzynie mój patent ze zmniejszeniem średnicy przewodu był dobry i spisywał się idealnie. Po przejechaniu na gazie 30 km wszystko zaczęło się z powrotem. Faluje jak głupi o dziwo tylko na benzynie. Na gazie wszystko ok. Ale co ma do tego gaz sekwencyjny to już wogóle nie wiem.
    Ja myślę, że zmniejszanie średnicy nie jest najlepszym pomysłem. Albo zostawiamy odmę tak, jak jest, albo puszczamy ją do atmosfery. Według mnie najlepiej jest rozłączyć odmę: pokrywa zaworów - kolektor, albo obie jej części. Natomiast uważam, że rozłączenie tylko odmy: pokrywa zaworów - rura ssąca też nie jest dobrym rozwiązaniem, bo może powodować zasysanie lewego powietrza przez silnik drugą częścią odmy. Ale tę teorię muszę jeszcze sprawdzić w praktyce.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Czy ktoś mi może dokładnie powiedzieć, w która stronę zawór powinien puszczać a w którą powinien zatrzymywać?

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Przepływ ma być od pokrywy zaworów w kierunku kolektora ssącego.

Podobne wątki

  1. Zaworek odmy V6 2.0 TB
    Utworzone przez Piotriix w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 20:58
  2. [GTV] Zaworek nagrzewnicy
    Utworzone przez Eugene w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 14:29
  3. [155] Zaworek zwrotny odmy
    Utworzone przez rrybski22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 11:19
  4. Zaworek odmy demontaż
    Utworzone przez tomimacko w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 00:36
  5. [156]zaworek zwrotny odmy
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-04-2008, 11:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory