Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 138

Temat: Zaworek odmy

  1. #61
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Wink

    Cytat Napisał piter_alfa Zobacz post
    andro34 może masz po prostu szczęście albo nowszą instalację gazową. Moja ma podobno wgraną sztywną mapę i koniec. A są na rynku takie które podczas jazdy na benzynie zczytują mapę benzyny i na gazie chodzi własnie z niej. Za taką instalację a właściwie jej część powiedzieli mi 1400 zł.
    instalacja ma ponad rok czasu i z tego co się orientuję jest to STAG 300 z żółtymi wtryskiwaczami.
    po zamontowaniu instalki były niezłe jaja z wyregulowaniem tego,dopiero wymiana komputera gazowego i rozwiercenie dysz wtryskiwaczy zakończyły problemy.działy mi się wtedy wszystkie cuda dostępne w alfie-falowanie,szarpanie,skoki obrotów,brak mocy,gaśnięcie po zdjęciu nogi z gazu.

    może to nie wazne ale jak kupiłem alfę i wyremontowałem silnik,umyłem bardzo dokładnie przepustnicę bo była trochę zasyfiona,teraz jak do niej zaglądałem przy wymianie rozrządu wyglądała wciąż czysto.
    grzebiąc przy silniku już dawno zauważyłem pod przepustnicą mały czarny zawór lub cos w tym rodzaju.przymocowany jest do kolektora ssącego a gumowe rurki też dochodzą do kolektora.może to ustrojstwo też ma jakiś związek z falowaniem obrotów?
    wie ktoś co to jest?


    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Andro - czy mógłbyś zrobić zdjęcie tego małego czarnego zaworka pod przepustnicą, bo u mnie nic takiego nie występuje.

  3. #63
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Andro - czy mógłbyś zrobić zdjęcie tego małego czarnego zaworka pod przepustnicą, bo u mnie nic takiego nie występuje.
    obawiam się że to będzie bardzo trudne,to ustrojstwo jest umieszczone głęboko pod przepustnicą.

    ale mam zdjęcie kolektora,w tym kółku jest właśnie element o którym mowa.do tego jakby zaworu dochodzi wtyczka z dwoma przewodami.

    może to też ma jakieś znaczenie przy falowaniu obrotów?
    Ostatnio edytowane przez andro34 ; 25-04-2010 o 22:42


    moja druga ulubienica...

  4. #64
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ten zaworek na zdjęciu to jest to elektrozawór do odprowadzenia par paliwa do kolektora. To raczej nie ma nic wspólnego z falowaniem obrotów. Pary paliwa gromadzące się w pochłaniaczu węglowym są spalane przez silnik po otwarciu przez ECU tego właśnie zaworka. Z tego co mi wiadomo otwarcie zaworka następuje w okresie kiedy silnik jest jeszcze zimny lub kiedy kierowca przyśpiesza i można wtedy bez problemów wzbogacić mieszankę. Oczywiście zawsze warto sprawdzić szczelność połączeń instalacji odprowadzania par paliwa, bo w przypadku jakichś nieszczelności silnik będzie dostawał lewe powietrze.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 20-03-2009 o 07:49

  5. #65
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Po długich bojach alfa musiała się poddać. Falowania brak. Przyczyną nie był nawet zaworek odpowietrzający odmę. Ani lewe powietrze. Problemem okazała się ... instalacja gazowa, a właściwie źle dobrane dysze wtryskiwaczy które podczas jazdy na gazie zalewały mi silnik i zmieniały przez to czasy wtrysku benzyny. Objawy były takie jakby auto dostawało za dużo powietrza. Teraz, popodpinałem całą odmę tak jak była fabrycznie i jest elegancko. Tak jak powinno być. Nawet poranne odpalanie auta nie sprawia już takich problemów. Wszystko chodzi pięknie i ładnie. Jedno co mogę powiedzieć to to, że znalezienie dobrego gazownika zajęło mi ponad tydzień. Cena łącznie z wymiana filtrów gazu 250zł. Wrażenia z jazdy: bezcenne.

  6. #66
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    LBP w alfach zawsze był źródłem dodatkowych awarii
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #67
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Witam
    Koledzy podpowiedzcie w mojej Belli mam silnik 1,9JTD 81kW przebieg 130kkm. Po przeczytaniu Waszych i innych postów dotyczących odmy postanowiłem ją przeczyścic i nie wiem co mam czyścic.U mnie odpowietrzenie wygląda tak, że wystający z pokrywy zaworów króciec połączony jest z rurą ssącą przed turbosprężarką jednym odcinkiem węża. Silnik chodzi jak należy, czy coś po takim przebiegu powinienem robic z odmą?

  8. #68
    selius
    Gość

    Domyślnie

    piter_alfa wiec u Ciebie problem lezal w gazie, a co jesli niektorym faluja tylko na benzynie? A powiedzcie mi co sie stanie jesli zrobi sie zla adaptacje ECU? Tzn jesli zrobimy reset ECU i jego adaptacji i zamiast jezdzic ok 200 km na benzynie to po kilku km przezucimy na gaz to co sie w tedy stanie? Silnik nie skoryguje tej mieszanki? Czy jak zrobie zla adaptacje to moj silnik bedzie zle chodzil? Jak to jest?

  9. #69
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Jeśli problem masz np tak jak ja po stronie LPG to po resecie i zrobieniu nawet 1000 km, po przełączeniu na gaz ECU się rozjedzie. Za każdym razem po resecie czy to u Kolegi FREDA czy w ASO wszystko było pięknie dopóki nie zacząłem jeździć na gazie. I właśnie dlatego moje kroki poszły w strone instalacji. A po resecie parametrów teoretycznie wszystko powinno być ok. A po 200 km ma się wszytsko już dokładnie ułożyć. - słowa pana z ASO

  10. #70
    selius
    Gość

    Domyślnie

    No dobrze ale co jesli zle zrobimy adaptacje ECU po resecie? Bedzie inna mieszanka, inne czasy wtrysku czy jak?

Podobne wątki

  1. Zaworek odmy V6 2.0 TB
    Utworzone przez Piotriix w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 20:58
  2. [GTV] Zaworek nagrzewnicy
    Utworzone przez Eugene w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 14:29
  3. [155] Zaworek zwrotny odmy
    Utworzone przez rrybski22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 11:19
  4. Zaworek odmy demontaż
    Utworzone przez tomimacko w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 00:36
  5. [156]zaworek zwrotny odmy
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-04-2008, 11:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory