Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Rozladowany Akumulator problem

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    AR 159JTDm 2.4 diesel automat
    Postów
    33

    Domyślnie Rozladowany Akumulator problem

    Witam mam problem z akumulatorem znaczy nie wiem do końca czy to wina aku. wczoraj rozladowal mi się aku miał bodajże po sprawdzeniu miernikiem 11,60 po naladowaniu 13 niby oki. zapalil od strzala. następnego dnia rano probuje odpalić i nic rozładowany..wiec to nie jest raczej kwestia akumulatora bo nie sadze żeby przez jeden dzień siadl..
    przypuszczam ze cos rozladowuje aku 3 miesiące temu alternator był w regeneracji i już nie wiem czy to wina alternatora??..jeśli ktoś miał podobny problem albo wie jaka może być przyczyna to proszę o pomoc
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 28-10-2015 o 17:16

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Akumulator może się tak psuć. Jedź do sklepu niech sprawdza pod obciążeniem

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Piaseczno/Prażmów
    Auto
    159/GTV SPIDER
    Postów
    87

    Domyślnie

    Raczej kwestia akumulatora .... dla pewności podepnij amperomierz (najlepiej cęgowy) i zobacz czy masz jakiś pobór prądu na wyłączonym.
    Są 2 wyjaśnienia - zwarcie w instalacji ( wyjdzie duży prąd na mierniku) albo zwarcie w aku i tu raczej nic na amperomierzu nie zobaczysz.
    No i jeszcze jedno - mamy trochę chłodniej i akumulator ze starości całkiem stracił pojemność - i znowu nic na mierniku nie wyjdzie.
    w pierwszym przypadku szukasz zwarcia w drugim i trzecim szukasz nowego akumulatora....

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    skoro robiłłeś alternator to aku wcześniej mogło dostawać po d..... i możliwe że skończył żywot. mój padł z dnia na dzień nawet nie próbowałem doładowywać tylko wymieniłem, pytanie jeszcze jak wiekowy masz aku??

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Jaki to akumulator i ile ma lat.
    Na Twoim miejscu podjechalbym do sklepu z akumulatorami na sprawdzenie kondycji. Ewentualnie podlaczyl amperomierz w obwod. W tym drugim przypadku pamietaj zeby zamknac auto i odczekac ok 20minut.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    Alfa Romeo rzecz jasna
    Postów
    12

    Domyślnie

    Sprawdź inny aku w swoim aucie albo swój aku w innym aucie, o ile masz taką możliwość. Sezon na padające akumulatory się zaczyna. Tym bardziej, że to diesel, a jak patrzę po katalogu to tam jest polecane 77 Ah, 770 A (077624Z). A do diesla nawet jak jest więcej to na pewno mu nie zaszkodzi.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Miałem podobny problem tyle, że w lato - a dokładnie w tegoroczne upały. Za rana pojechałem do pracy bez żadnego stresu, ale z pracy już nie mogłem wrócić. Napięcie na aku wynosiło lekko ponad 10V. Po odpaleniu na kablach aku zaczął się nagrzewać - nie ryzykując wyjąłem aku i kupiłem nowy (77Ah). Problem jak ręką odjął. Co ciekawe spec od aku, u którego kupowałem stwierdził, że jestem jednym z wielu, którym w upały umarł aku i, że upały potrafią bardziej dać po dupie aku niż mrozy.

    Jak widać na moim przypadku aku padło dosłownie nagle nie dając praktycznie (w dzień przed klima sam mi się wyłączyła - może to był objaw) żadnych objawów - było od nowości w samochodzie - 5 lat. Jeśli Twój aku pozwala jeszcze na przejechanie z miejsc na miejsce podjedź do sklepu. gdzie go dokładnie zmierzą - to że po naładowaniu będzie miał 13V nie oznacza, że trzyma pojemności i prąd rozruchowy.
    Ja profilaktycznie po przejechaniu paru kilometrów sprawdziłbym czy się nie grzeje za bardzo, jak będzie to nie jeździłbym z nim zbyt długo bo można sobie zrobić kuku.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Miałem tego lata dokładnie taką samą sytuację, tyle że z nowym aku Centra Futura (kupiony 10 miesięcy wcześniej). Dojechałem do pracy i wrócić już nie mogłem. W ASO sprawdzili aku i miał 10V, czyli padnięta jedna cela. Obecnie mam Magneti Marelli, bo się obraziłem na Centrę
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 29-10-2015 o 16:52

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    Miałem tego lata dokładnie taką samą sytuację, tyle że z nowym aku Centra Futura (kupiony 10 miesięcy wcześniej). Dojechałem do pracy i wrócić już nie mogłem. W ASO sprawdzili aku i miał 10V, czyli padnięta jedna cela. Obecnie mam Magneti Marelli, bo się obraziłem na Centrę
    To nie byłem jedyny A ja własnie kupiłem Centre tyle, że EXIDE... mam nadzieję, że nie podzielę losu kolegi

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-05-2020, 13:26
  2. [159] odpalanie problem (rozrusznik, akumulator)
    Utworzone przez kizior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 17-04-2018, 05:03
  3. Problem z odpalaniem, rozładowuje akumulator
    Utworzone przez Izunia84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 08:26
  4. Brak reakcji na rozruch, rozladowany akumulator
    Utworzone przez komandos w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 09:39
  5. rozladowany akumulator przez noc
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory