Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: ....brak mi slow

  1. #11
    Nelther
    Gość

    Domyślnie

    A moze to nie pompa padla tylko problem z jej zasilaniem. Z tego co wiem to mechaniczne rzeczy raczej same w cudowny sosob sie nie naprawiaja a z doswiatczenia wiem ze najdziwniejsze problemy sprawia prad (zasilanie), raz go nie ma a zaraz znowu jest.) Sprawdz czy wiazka zasilajaca nie jest gdzies przygieta albo cos.

  2. #12
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    może czujnik położenia wału ?
    iboss, a zwrocze uwage na ten post. Bo to moze byc rozwiazanie.
    Charakterystyczny objaw: "naprawia sie" samo, kiedy auto ostygnie kapke....

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli nie słychać pracy pompy po włączeniu zapłonu to sprawa jest oczywista - pada zasilanie lub sama pompa. Jeśli ta wymieniona pompa była nowa to jest mało prawdopodobne, żeby padła po tak krótkim czasie. Ja stawiam na zasilanie - tym bardziej, że jak pisze nasz kolega, raz działa, a raz nie. Przy okazji warto by było sprawdzić tę starą pompę, bo pewnie też jest sprawna.

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Takze obstawiam elektryke, stara pewnie padla od skokow napiecia, we wczesniejszym poscie pisales ze na kostce prad jest a pompa nie dziala, a mech sprawdzal od czego nie dziala? jak dobrze pamietam miala 3-mce. Troche nie kumam jak mozna wymieniac cos pare razy a instalacji nie sprawdzic. Wpadnij do Glasgow podepniemy do alfadiag i moze cos wyjdzie.

  5. #15
    iboss
    Gość

    Domyślnie

    ...no cos bede musial z tym zrobic bo auto akurat teraz jezdzi jak nigdy nic. A co do nagrzewania sie to jest w tym sporo prawdy bo zwykle zaczyna kombinowac wlasnie jak jest rozgrzana. jutro przejade sie na komputer ,moze cos pokarze. Sam juz nie wiem co myslec. Jesli zas chodzi o przejazdzke do glasgow to powiem wprost ze boje sie tak daleko teraz tym autem wypuszczac. A jak sie okaze ze ta "stara" pompa jest sprawna to mech w pape dostanie...
    A co do czujnika polezenia walu to jaka jest nalepsza droga zeby go sprawdzic?
    Ostatnio edytowane przez iboss ; 28-04-2009 o 19:30

  6. #16
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    iboss patrz tutaj na mój problem :

    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...tml#post175736

    może tu jest rozwiązanie

  7. #17
    iboss
    Gość

    Domyślnie

    ...hmmm temat przestudiowalem od deski do deski ale u mnie nic nie syczy a korek dziala. tzn dziala w jedna strone ,wpuszcza powietrze do zbiornika ale nie wydaje mi sie zeby cokolwiek z niego wypuszczal a z tego co wyczytalem w tym poscie powinien. A co do tego szeroko omawianego tajemniczego zbiorniczka nad nadkolem ktory jakas tam role pelni to jestem zielony i szczerze mowiac pierwszy raz slysze zebym mial cos takiego w moim aucie.
    Dodam na koniec ze na chwile obecna auto dziala i nawet nie kaszlnie ,ale do mecha i tak jutro jade bo nikt nie wiem jak dlugo dzialac bedzie. Jak ktos ma jeszcze jakies sugestie co powinienem jutro sprawdzic i gdzie zajrzec ,bardzo prosze o podpowiedzi.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:21 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:00 ----------

    ...a i mam jeszcze jedno pytanie. Czy procz spraw zwiazanych z elektryka sa jeszcze jakies powody dla ktorych sprawna pompa raz dziala a raz nie? Jakies tajemnicze zaworki albo cokolwiek innego?

  8. #18
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    czasami psikusy sprawia też antenka immobilisera

    zacząłbym jednak od czujnika o którym już pisałem

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 14:34
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  3. [MiTo] Brak oświetlenia w bagażniku oraz brak ogrzewania tylnej szyby.
    Utworzone przez Paul_Matt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 11:49
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 12:22
  5. brak mi slow alfa forever
    Utworzone przez borsukmax w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-06-2009, 16:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory