Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: spinki zaślepki airbagu pasażera

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    wlkp
    Auto
    156 2.0 ts
    Postów
    169

    Domyślnie spinki zaślepki airbagu pasażera

    Odstaje w mojej belli zaślepka poduszki pasażera i wydaje mi sie że jedna ze spinek nie trzyma. Czy moge spokojnie tą zaślpekę zdemontować bez obawy o jakies wystrzelenie poduszki? a może da sie włożyć spinkę bez demontażu?
    może macie foto tych spinek? bo w eperze fiata nie widac dokladnie jak ma wyglądać i czy dam rade kupic takie poza aso?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapalek Zobacz post
    Odstaje w mojej belli zaślepka poduszki pasażera i wydaje mi sie że jedna ze spinek nie trzyma. Czy moge spokojnie tą zaślpekę zdemontować bez obawy o jakies wystrzelenie poduszki? a może da sie włożyć spinkę bez demontażu?
    może macie foto tych spinek? bo w eperze fiata nie widac dokladnie jak ma wyglądać i czy dam rade kupic takie poza aso?
    Spokojnie mozesz demontowac ta zaslepke, poduszka nie wystrzeli ot tak sobie. Czujnik odpowiedzialny za jej eksplozje znajduje sie przed lewarkiem skrzyni biegow i musza na niego dzialac odpowiednie przeciazenia by odpalil AirBag.
    Co do spinek, to takie same kupisz jedynie w ASO. Cena nie bedzie przerazajaca, nie martw sie.
    Pozdrawiam.
    - Rafal

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Ja dałem koło 20 zł. W ASO oczywiście. Miałem podobny problem, teraz jest już ok Powodzenia.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Tylko ASO. Nr Kat. 71713084

    Spinka specjalnej konstrukcji, w razie wystrzału poduszki spinki muszą się wyłamać.

    Proponuję zakupić sobie np.4 szt. 2 szt na zapas.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    wlkp
    Auto
    156 2.0 ts
    Postów
    169

    Domyślnie

    ok dzieki za podpowiedź
    a wiecie jak zdjąc osłonę poduszki kierowcy? też bym chcial sie z nią uporac bo u dolu jakby bardziej odstaje niz na ramionach bocznych.

  6. #6
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    podważ delikatnie od dołu i po prostu szarpnij za dół do siebie - pękną spinki mocujące , na górze jest tylko wsuwana - po prostu wysunie się w dół

    nie bierz się za to dopóki nie będziesz miał w reku nowych spinek , jak zobaczysz jak wygląda spinka to będziesz wiedział wszystko na temat demontażu klapki

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar J.A.N
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo156 1.9 JTD 8V 115 KM 2003
    Postów
    213

    Domyślnie

    Jak Ci poszło z tą zaślepką ? Jeśli się za to jeszcze nie zabrałeś kropnij może kilka fotek - mam podobny problem od strony pasażera
    156 Sportwagon 2003 1,9 JTD 8V 115 km - zostałem ALFAHOLIKIEM

  8. #8
    Superjahu007
    Gość

    Exclamation

    Zmieniałem dzisiaj u siebie i okazało się że " niepotrzebnie" .

    Zakupiłem komplet 2 szt w ASO w cenie 11 zł 02 gr za sztukę . Denerwowała mnie lekko odstająca zaślepka poduszki w lewym dolnym rogu .
    Wymontowałem w pierwszej kolejności schowek żeby paluchami wymacać co i jak . Następnie od strony kabiny zrobiłem tak jak Obserwator737 radził i strzeliły dwie zapinki . Czyli zapinki były całe i nie był tu problem w zapinkach.

    Tak więc pozostało mi wydłubać resztki zapinek z deski rozdzielczej ( nie jest łatwo) .

    Następnie przykładając trochę siły do samej zaślepki dogiąłem ten nieszczęsny lewy dolny narożnik do środka .

    Po czym założyłem nowe spinki do zaślepki i wpakowałem ją na swoje miejsce . Potrzeba jej trochę pomóc przy zaskoczeniu na dole , ale najpierw upewnijcie się czy spinki dobrze leżą w otworach .

    Teraz po dogięciu wygląda znacznie lepiej niż przed .

    W każdym razie niezależnie od przyczyny odstawania zaślepki od deski konieczny jest w celu ponownego montażu nowy komplet zapinek

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Widzę, że spóźniłem się z poradą... Tą zaślepkę poduszki najlepiej prostować na gorąco podgrzewając opalarką od spodu i delikatnie ją prostując. Na zimno też można uzyskać żądany efekt, ale potem może się znów odkształcić podczas ciepłych dni, gdy tapicerka jest poddana działaniu promieni słonecznych i co za tym idzie wysokiej temperatury. Pozostaje mieć nadzieję, że jednak Ci się nie odkształci znów i nie będzie tak ohydnie sterczeć, jakby po wybuchu już była (sam tak miałem i wiem, jak to wkurza).

Podobne wątki

  1. Spinki do mocowania zaślepki poduszki powietrznej pasażera
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-09-2012, 18:44
  2. [159] Błąd airbagu pasażera po odkurzaniu pod fotelami
    Utworzone przez mariuszoles w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 16:19
  3. Spinki i zaślepki.
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 21:45
  4. Spinki do pokrywy airbagu pasażera 156
    Utworzone przez majster w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 22:36
  5. [145] Uszkodzona mata pasażera do Airbagu.
    Utworzone przez bearaczek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 10:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory